Мечеть Аль-Акса розташована на Храмовій горі в Старому місті Єрусалиму. Вона є третьою святинею ісламу після Кааби (мечеть Аль-Харам) в Мецці і мечеті Пророка в Медіні. Мечеть Аль-Акса була першою кіблою в ісламі до перенесення її в Мекку. Кібла – напрям, у бік якого мусульмани звертаються обличчам під час молитви.
Мечеть Аль-Акса
Мечеть Аль-Акса

Розмір оригіналу:   800x533
Тип: jpg   Дата:

З цим місцем пов’язана нічна подорож пророка Мухаммеда і його вознесенням.
У цьому місці Мухаммед зустрів пророків, посланих до нього, – Аврама (Ібрахіма), Мойсея (Мусу) і Ісуса (Ісу) і виконав молитву в якості імаму. Після молитви ангели розітнули Мухаммеду груди і омили його серце. І тоді він зробив сходження на небо по сходах ангелів і відвідав сім небес, після чого з’явився перед Аллахом, який відкрив Мухаммеду правила мусульманської молитви.
Перша будівля мечеті Аль-Акса була побудована халіфом Омаром бен аль Хаттабом в 636 році н.е. на Храмовій горі . Первинно це був невеликий молитовний будинок.
Нинішня споруда була закладена халіфом Абдель аль Маліком з династії Омейядів в 709-714 роках н.е. Будівля неодноразово перебудовувалася, страждала від руйнувань і пожеж.
Вид на мечеть Аль-Акса
Вид на мечеть Аль-Акса

Розмір оригіналу:   800x533
Тип: jpg   Дата:

Коли хрестоносці захопили Єрусалим, вони використовували частину мечеті як церкву, а в іншій частині проживали лицарі-тамплієри і зберігали там свою зброю і спорядження. Коли Єрусалим перейшов у владу султана Саладіна, будівля знову стала функціонувати як мечеть.
Мечеть представляє собою сім галерей – одна центральна і ще по три із західної і східної сторін. Центральна галерея широка і трохи піднесена над підлогою. У центрі мечеті встановлений купол. З внутрішньої сторони він покритий мозаїкою, а із зовнішньою свинцевими пластинами. Усередині мечеті знаходиться безліч мармурових колон, кам’яних стовпів і арочних перекриттів. У мечеть Аль-Акса можна потрапити через сім дверей з північного боку, кожна з яких веде в одну з галерей. Є ще декілька дверей із західної, східної та південної сторін.
Мечеть Аль-Акса вночі
Мечеть Аль-Акса вночі

Розмір оригіналу:   800x648
Тип: jpg   Дата:

Мечеть має велике підвальне приміщення, відоме під назвою стайні (хрестоносці використовували їх дійсно в якості стаєнь) Соломона.
Стіни мечеті до половини покриті білим мармуром, а вище – прекрасними мозаїками.

Мечеть Аль-Акса – одна з найбільших мечетей, під час п’ятничних молитов вона може вмістити до 5000 чоловік.
Всередині мечеті Аль-Акса
Всередині мечеті Аль-Акса

Розмір оригіналу:   800x600
Тип: jpg   Дата:

Дуже часто мечеть Аль-Акса плутають з Куполом скелі (Куббат ас-Сахра), мечеттю, яка знаходиться зовсім неподалік. Очевидно це відбувається із-за її прекрасного золотого куполу. Купол мечеті Аль-Акса скромніший, але саме вона має своєю другою назвою “Мечеть Омара” по імені засновника халіфа Омара (Умара).
мечеть Аль-Акса усередині
мечеть Аль-Акса усередині

Розмір оригіналу:   800x469
Тип: jpg   Дата:

Додаткова інформація:
  • Місце розташування : Єрусалим, Старе місто,  Храмова гора.
  • Вхід для туристів на  Храмову гору тільки через ворота Магрібу.
  • Години відвідування : взимку з 7:30 до 10:30 і з 12:30 до 13:30, влітку з 8:00 до 11:00 і з 13:15 до 15:00.
  • В п’ятницю і в мусульманські свята – вхід на  Храмову гору тільки для мусульман.
  • Вхід: відвідування мечетей і музею ісламського мистецтва – платне. Можна придбати комплексний квиток (близько 30 шекелів).
  • Телефон спеціальної ділянки поліції  Храмової гори: 972-2-6282013 (у разі непередбачених обставин, вам порекомендують не відвідувати  Храмову гору).
  • Одяг має бути скромним, забороняється палити, усередині мечетей не можна фотографувати, входячи всередину, необхідно роззуватися, чоловікам і жінкам заборонено торкатися один одного, навіть якщо вони одружені.

6 лютого 2015

Автор:

Мечеть Аль-Акса в Єрусалимі Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук