Такий кредит цікавий позичальникам передусім тим, що він не цільовий. Тобто витратити гроші можна на все, що захочеться.

кредит під заставу нерухомості
кредит під заставу нерухомості

Розмір оригіналу:   800x490
Тип: jpg   Дата:

Історія в особах.

Мої знайомі, що живуть в комуналці, опинилися в ситуації, що вимагає від них оперативних дій. Річ у тому, що їх сусідка вирішила терміново продати ті, що належать їй дві кімнати в комуналці. Сама сусідка багато років не жила в цій квартирі, недорого здаючи свої кімнати сім'ї моїх знайомих. Виходило, що за невелику плату вони займали цілком трикімнатну квартиру.

Але у сусідки змінилися життєві обставини. Син вирішив одружитися. На сімейній раді вирішили продати дві кімнати в комуналці і на ці гроші купити молодожонам двокімнатну квартиру у приміській частині Києва (благо за попередньою оцінкою ріелторів така угода проходила). Діючи у рамках закону, сусідка першим запропонувала моїм знайомим викупити кімнати або підписати відмову. Враховуючи те, що продавалися кімнати терміново і за невисокою ціною, сторонні покупці знайшлися відразу.

Після довгих переговорів сусідка погодилася почекати з продажею, але не більше місяця. Вона поставила знайомим умову: за цей період або купуєте кімнати, або відмовляєтеся.

Звичайно, сім'ї знайомих не хотілося міняти життєвий устрій, що склався за роки. Їм хотілося стати власниками трикімнатної квартири в столиці цілком. Але де можна швидко дістати необхідну суму?

У цієї сім'ї була однокімнатна квартира в приміській частині Києва, яку вони здавали. Не жили вони в приміській квартирі, оскільки працювали в столиці, та і метраж "однушки" був невеликим. Перша думка – продати приміську «однушку», додати заощаджень і викупити кімнати у сусідів. Але продати квартиру швидко не вийшло, оскільки надто багато представлено на ринку аналогічних пропозицій, до того ж усі продавці готові торгуватися. Сім'я навіть спробувала звернутися за іпотечним кредитом у банк. Але отримати іпотеку виявилося украй складно.

Правда, в тому ж банку, куди вони зверталися за іпотекою, їм запропонували інший вихід з ситуації. Закласти приміську квартиру і отримати кредит, який вони зможуть витратити на купівлю кімнат.

Особливість кредиту під заставу наявної нерухомості була в тому, що видавав його банк без довідки, що підтверджує доходи. І нехай склав він усього 50% ринкової вартості приміської «однушки», але сім'ї вдалося, додавши накопичені засоби, викупити сусідські дві кімнати. Тепер вони власники великої «трьошки» в престижному столичному районі. І в той же час ці люди не втратили і однокімнатну квартиру в приміській частині Києва. Вони планують працювати, погашати кредит і викупити закладену нерухомість у банку.

На що кредит витратити?

Так в чому ж особливості кредиту під заставу нерухомості? У чому його відмінності від класичної іпотеки і від споживчого кредиту?

Частіше всього усі гроші, отримані від закладеної у банк нерухомості, використовуються:

  • на розвиток власного бізнесу або відкриття своєї справи;
  • на купівлю нерухомості у будинку, що будується;
  • на купівлю нежитлової нерухомості;
  • на ремонт нерухомості або спорудження будинку;
  • на будь-які інші цілі, коли людині терміново потрібна велика сума грошей.

Позитивний момент для позичальників і в тому, що вони як і раніше залишаються власниками квартири. На неї лише оформляється застава, що зберігається у банку.

Ще одна особливість кредитів під заставу нерухомості: ряд банків готовий кредитувати таких позичальників без довідок, що підтверджують доходи.

У яких ще випадках кредит під заставу квартири прийнятніший за класичну іпотеку? Передусім, ломбардну іпотеку вибирають ті, хто збирається придбати житло в новобудові або за містом. Сьогодні дуже небагато банків надають класичні іпотечні кредити на заміську і комерційну нерухомість. Практично не залишилося банків, що кредитують житло, що знаходиться в незавершеній стадії будівництва, земельні ділянки без будівель.

Істотною перевагою є також можливість отримати кредит під заставу нерухомості helpmoney, не маючи прописки в Києві або Київській області. На думку банкірів, ломбардна іпотека останнім часом стає усе більш популярною. Ще зовсім нещодавно схема «кредит під заставу нерухомості» в нашій країні практично не використовувалася. Її активний розвиток не може не радувати, адже використовуючи такий кредит, можна отримати значні кошти на найрізноманітніші потреби: бізнес, нерухомість, освіта.

Ломбардна іпотека дуже зручна тим, хто потребує розширення житлової площі, коли стара квартира продається, а нова купується. Адже ситуація на ринку житла така, що пошуки нової квартири можуть тривати досить довго. І коли відповідне житло буде знайдено, може виявитися, що грошей вже бракує. Саме тому зростаючий попит на ломбардний кредит почав породжувати відповідну пропозицію.

Як варіант ломбардної іпотеки, банки сьогодні пропонують оформити запоруку на житло, що належить позичальникові, з можливістю його подальшого продажу і розрахунку по кредиту. Умови у різних банків можуть бути різними, у тому числі і дуже вигідними. Ломбардні кредити дозволяють уникнути довгих і ненадійних "ланцюжків" при розширенні житла.

Переваги ломбардного кредиту полягають ще і в тому, що ставки по ньому, як правило, трохи нижче, ніж для класичної іпотеки, а терміни кредитування – більше. Набагато вище і допустимі суми кредитування. Терміни оформлення такого кредиту мінімальні, а сама процедура набагато простіша.

28 серпня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук