Лікувальний туризм  - це туристична подорож, яка здійснюється з метою зміцнення здоров'я і передбачає перебування в санаторно-курортних установах. Метою оздоровчого туризму є профілактика захворювань і відпочинок. Він характеризується більшою тривалістю поїздки відвідуванням меншої кількості міст і більшою тривалістю перебування в одному місці, тобто разом з проведенням дозвілля передбачає відпочинок.

оздоровчо-лікувальний туризм
оздоровчо-лікувальний туризм

Розмір оригіналу:   1787x1347
Тип: jpg   Дата:

Оздоровчо-лікувальний туризм є одним з найпопулярніших видів відпочинку. Це пов'язано з його доступністю практично для усіх вікових груп населення, а також безперечною користю для здоров'я, яку несе відвідування курортів і здравниць.

Оздоровчо-лікувальний туризм поділяється на безліч категорій:

  • спелеотерапію;
  • фітотерапію;
  • айротерапію; 
  • таласотерапію;
  • spa- терапію;
  • інші види. 

Основними його напрямами є кліматотерапія, бальнеотерапія і грязелікування.

Кліматотерапія

Базується на позитивному впливі на здоров'я метеорологічних і кліматичних чинників, властивих місцевості, вибраній для відпочинку. Окрім загальної дії на організм, широко практикується дозоване використання сонячних ванн, морських купань і так далі. Навіть тимчасова зміна кліматичного району запускає в організмі адаптаційні механізми, що у багатьох випадках тягне лікування від уповільнених хронічних захворювань.

Бальнеотерапія

Припускає лікування і оздоровлення відпочивальників природними і штучними мінеральними водами. Їх вживання нормалізує склад крові і благотворно позначається на загальному самопочутті. Частенько оздоровчо-лікувальний туризм з джерел мінеральних вод практикують люди з порушенням функцій опорно-рухового апарату, травної і серцево-судинної системи.

Бальнеотерапія
Бальнеотерапія

Розмір оригіналу:   1919x1109
Тип: jpg   Дата:

Грязелікування

Передбачає профілактику різних захворювань за допомогою зовнішнього застосування мінералізованих грязеподібних речовин. Йдеться про глину, мулові відкладення, торф, що розклався, сульфідний бруд і таке ін. Грязелікування покращує кровопостачання шкіри, нормалізує діяльність ендокринної системи, посилює процеси регенерації і покращує імунітет.

Грязелікування
Грязелікування

Розмір оригіналу:   928x684
Тип: jpg   Дата:

Оздоровчо-лікувальний туризм має ряд специфічних відмінностей від інших видів відпочинку:

  • По-перше, незалежно від захворювання, перебування в санаторії або на курорті повинне тривати не менше трьох тижнів. Це мінімальний термін лікування, який здатний дати позитивний для здоров'я ефект.
  • По-друге, оздоровчо-лікувальний туризм орієнтований, головним чином, на заможних людей, оскільки перебування в санаторії набагато дорожче, ніж наприклад, пляжний відпочинок.
  • По-третє, цей вид туризму притаманний особам старшої вікової групи у зв'язку із загостренням у них хронічних захворювань і загальним слабшанням здоров'я.

Географія лікувально-оздоровчого туризму

Оздоровчо-лікувальний туризм розвинений практично скрізь, проте його визнаними світовими центрами є Європа, Близький Схід і Південно-східна Азія. Найбільша кількість європейських здравниць зосереджена у Франції, Німеччині, Австрії, Італії і Швейцарії, Болгарії. Найпопулярнішою державою Європи, в плані подорожей за здоров'ям, являється Чехія з її курортами Карлові-Вари, Теплиці і величезним бальнеологічним потенціалом. На Близькому Сході лідером оздоровчого туризму є Ізраїль.

оздоровлення на курорті Карлови-Вари
оздоровлення на курорті Карлови-Вари

Розмір оригіналу:   1280x914
Тип: jpg   Дата:

Це пов'язано з наявністю на його території серйозного рекреаційного потенціалу і розвиненої інфраструктури відпочинку. Зокрема, першокласним терапевтичним обслуговуванням славляться курорти на берегах унікального Мертвого моря і середземноморському узбережжі. Південно-східна Азія пропонує туристам оздоровлення за допомогою нетрадиційної (у розумінні європейця) медицини. Йдеться про методи давньоіндійської аюрведи, тайський масаж, китайську і тібетську медицину.

оздоровлення на курортах Мертвого моря
оздоровлення на курортах Мертвого моря

Розмір оригіналу:   1599x926
Тип: jpg   Дата:

В Україні лікувально-оздоровчий туризм має два головних центри – Прикарпаття та Одеський регіон. Прикарпатська група курортів належить до бальнеокліматичної категорії. Тут лікувальними чинниками виступають клімат, джерела мінеральної води, а також екологічно чисте середовище. Одеський регіон  представлені кліматобальнеогрязьові курорти Куяльник, Хаджибей та інші. Комбінація субтропічного клімату, близькості моря і наявності лікувальних грязей роблять цей регіон унікальним по поєднанню рекреаційних ресурсів.

Оздоровчий туризм в Україні

Україна – криниця оздоровчих санаторіїв, курортів, комплексів СПА та здравниць.

Багатопрофільний санаторій Теплиця знаходиться в Закарпатській області і облаштований для лікування місцевими мінеральними і термальними водами.

Вилікувати захворювання ШКТ, опорно-рухового апарату, безпліддя або псоріаз допоможуть в санаторії Куяльник, який розташований недалеко від Одеси.

санаторій Куяльник
санаторій Куяльник

Розмір оригіналу:   848x530
Тип: jpg   Дата:

Токарі – санаторій, який допомагає впоратися із захворюваннями шлунку, нервової системи, а також серцево-судинної системи. Знаходиться курорт в мальовничій місцевості Сумської області, де знаходяться хлористі мінеральні джерела, збагачені натрієм.

Медичний реабілітаційний центр – Південний Буг. Знаходиться у Вінницькій області і пропонує своїм постояльцям цілорічний догляд і лікування різних захворювань з використанням бальнеології і лікувальних грязей.

Миргород – популярний санаторій в Полтавській області. Окрім красивих пейзажів і чистого повітря, постояльці отримують лікування з використанням знаменитої мінеральної води «Миргородська».

Недалеко від Києва знаходиться ще один санаторій – Україна. Санаторій спеціалізується на сімейному оздоровленні.

У Закарпатській області знаходиться санаторій Синяк, який завдяки особливій сірчановодневій мінеральній воді блакитнуватого кольору ефективно допомагає вилікувати захворювання верхніх дихальних шляхів, ШКТ і суглобів, а також позбавитися від проблем зі сном.

Поряд з Одесою знаходиться санаторій Орізонт. Місцевість навколо санаторію засаджена деревами, у тому числі і хвойними, що допомагає в лікуванні захворювань дихальних шляхів, серцево-судинної системи і органів ШКТ.

Поряд з Харковом в с.Березівське знаходиться санаторій «Березівські мінеральні води», який розташований в затишному, мальовничому куточку, в оточенні прекрасного парку, поряд з озерами. В санаторії займаються лікуванням хвороб органів травлення, сечостатевої системи, ендокринної системи, а також лікують порушення обміну речовин.

Лікування в санаторіях Трускаця – це дихання кристально чистим повітрям, насолода красотами гір, можливість організації різних прогулянок, походів і поїздок. Природний потенціал зберегли і розвинули люди, створивши на курорті безліч здравниць з сучасною лікувальною базою, які займаються лікуванням простатиту, циститу, бронхіту, гастриту, органів травлення, шлунково-кишкового тракту (ШКТ), псоріазу, печінки, хребта, подагри, ендокринної системи, гінекології, урології та опорно-рухового апарату.

29 серпня 2019

Автор:

Оздоровчо-лікувальний туризм Оцінка: 4.67 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук