Ще нещодавно, збирач солдатиків в нашій країні був явищем незвичайним. Зараз же, можна упевнено говорити про те, що колекціонування іграшкових солдатиків у нас сформоване. Крім того, від звичайного збирача пішов процес систематизації і каталогізації знань про солдатиків. Колекціонери упевнено йдуть до створення повних каталогів про солдатиків і супутні ним атрибути.
Зайдіть в інтернет, і що там можна знайти? Спеціальні форуми колекціонерів, поки що не всеосяжні, але вже досить повні каталоги, сформовані по типах : виробників, епохам, видам солдатиків. І врешті-решт те, що з’явилися підробки фігурок і їх копії, свідчить про те, що на них є попит, а раз є попит, означає є люди що цікавляться і готові витратити гроші і чималі за фігурку, що цікавить їх. Значить, вони стали об’єктом колекціонування.
колекціонування солдатиків
колекціонування солдатиків

Розмір оригіналу:   670x264
Тип: jpg   Дата:

Можна поговорити про збирання колекції загалом, і зрозуміти, як же формується колекція. Існує три види колекціонування, перші два звичайнісінькі, третій же дуже специфічний і унікальний, його можна застосовувати тільки для цього колекціонування.
Перший вид – колекціонування по темах. Наприклад:
  • збирання фігурок, випущених певними виробниками.
  • вибір солдатиків по одному чиннику. За величиною, за матеріалом, з якого вони виготовлені, по цілях використання (чисто колекційні або для настільних ігор).
  • по історичній епосі. Наприклад, воїни Великої Вітчизняної, солдатики Першої світової війни, лицарі середніх віків, легіонери часів древнього Риму. Такі фігурки дуже широко представлені.
  • за кольором або варіанту фарбування.
  • колекціонування різних випусків одного виду солдатиків. Існує, принаймні, більше двадцяти версій однієї фігурки випущеної в різний період.
До колекціонування по темах відносять і вибір солдатиків за стандартом “подобається або ні”. Якщо солдатик справляє враження його беруть в колекцію, якщо ні, проходять мимо.
Найвищим рівнем колекціонування в середовищі збирачів солдатиків вважають – збір по хронології. Коли колекціонери, прагнучі знайти усе що випускалося за один досить чималий період часу.
Наприклад, збирання фігурок, випущених в Радянському Союзі в період з 1917 по 1950 роки, або ж збирання солдатиків однієї фірми з моменту її основи по наші дні.
Третя група – це збирання ігрових солдатиків. І тут вже беруть, не оригінальністю або рідкістю фігурки, а її масовістю. Фігурок кожного різновиду повинно бути дуже багато, щоб можна було сформувати з них подібність війська. Існує три різновиди гри :
  • Стратегічна гра, з киданням кубиків і використанням рулетки за заздалегідь обумовленими правилами.
  • Стрільба, коли створюються укріплення, в яких розставляються солдатики, а потім розстрілюються з вибраної зброї.
  • Різного виду реконструкції битв або маневрів, наприклад, створення діорами, теж є дуже поширеною грою.

29 жовтня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук