Різьблені пам'ятники з граніту відрізняються від стандартних гранітних пам'ятників складністю виконання. При їх виготовленні враховується безліч параметрів – сорт гранітної плити, ЇЇ якість, спосіб обробки поверхні каменю (це може бути лощіння, шліфування, поліровка, термічна обробка або обробка «під скол»).

різьблені пам’ятники з граніту
різьблені пам’ятники з граніту

Розмір оригіналу:   1000x730
Тип: jpg   Дата:

Залежно від того, який вид обробки ви вибираєте, один і той же пам'ятник може мати абсолютно різну ціну і виглядати по-різному. Робота з каменем не ремесло, і не чисто механічна праця, це майстерність, яка вимагає довгого навчання і практики. Тому важливо довірити виконання надгробка людині, в чиїй майстерності ви не сумніватиметеся. Це має бути людина, з відповідною кваліфікацією, що розуміє суть роботи з природними матеріалами.

Види гранітної плитки

Граніт – це камінь, що складається із слюди, різних польових шпатів, кварцу і плагіоклаза. Тому його колір і структурні характеристики каменю можуть сильно різнитися, залежно від його хімічного складу і родовища. Найпоширеніший колір граніту – сірий, проте, зустрічаються відтінки червоного, рудого, іноді він може бути майже чорним або зеленуватим.

Зустрічаються і особливі рідкісні види граніту – з чорним, лілово-рожевим або блакитним кварцем, в таких випадках, на ньому з'являються невеликі вкраплення, що відрізняються від основного кольору каменю. Іноді, при виготовленні різьблених пам'ятників, майстер поєднує граніт декількох кольорів, наприклад, чорного і червоного. Це часто робиться для виготовлення складних монументів, наприклад, з образами ангелів, квітів, або Божої Матері.

Меморіальні комплекси

Меморіальні комплекси – це цілі архітектурні споруди. Іноді вони представляють собою два або більше надгробки, а іноді – одне, але таке, що має вигляд високохудожнього пам'ятника з множиною складних деталей. Деяким людям не подобається те, що деякі могили виглядають неакуратними і покинутими, тому як майже неможливо устежити за бур'янами, які на них зростають, а в погану погоду земля розкисає під ногами і ушанувати пам'ять близької людини стає майже неможливо. Щоб цього уникнути, багато хто наважується покрити усю площу місця гранітними плитами, іноді додатково замовляють стіл, лави, вази або спеціальні клумби, виконані з того ж матеріалу. Це дає можливість згадати покійного поряд з місцем його поховання.

Елітні надгробки

При виготовленні пам'ятників індивідуально на замовлення, так званих «елітних надгробків», майстер найчастіше використовує шматки граніту з різних родовищ. Ці камені відрізняються за кольором і своїй структурі. Хороший майстер, знає, як підібрати один до одного шматки граніту з різним природним малюнком, кольором і фактурою, і як поєднувати різні види обробки каменю так, щоб в закінченому виді композиція виглядала красиво і елегантно.

Часто при цьому на надгробок наноситься гравіювання із зображенням покійного або ціла картина, яка передає те, що йому подобалося за життя.

Імена, дати життя і епітафії на пам'ятниках можна також вигравіювати, а можна нанести на них спеціальну стійку фарбу з позолотою. Ще один спосіб, який коштує набагато дорожче, проте, є найбільш стійким і дуже вишуканим – це можливість покриття із застосуванням справжнього сухозлітного золота. У таких випадках букви спочатку вирубуються в камені, а потім на них наноситься позолота.

Для того, щоб елітні пам'ятники надовго збереглися, слід потурбуватися про огорожу, проте мало просто встановити пам'ятник і огорожу, важливо підтримувати в належному виді могилу покійного.

Як доглядати гранітні пам'ятники

Граніт традиційно використовується для виготовлення пам'ятників, завдяки своїй міцності. Проте, навіть не дивлячись на це, гранітні вироби теж потребують відходу. Адже навіть найміцніші матеріали схильні до впливу зовнішніх чинників, які можуть негативно впливати на їх якість. Передусім, не використовуйте при прибиранні пам'ятників побутову хімію.

Граніт – природний матеріал, який руйнується від дії хімічних препаратів. Так само ніколи не можна використовувати залізні щітки – це може зіпсувати фактуру каменю. Ще один важливий момент – граніт не виносить жир, ніколи не протирайте його жирною або промасленою ганчіркою, інакше на ньому залишаться плями, вивести які буде дуже складно.

Можна протерти пам'ятник вологою ганчіркою, але потім необхідно витерти його досуха. Треба також враховувати, що якщо у вашому комплексі є присутня гранітна ваза, на зиму її необхідно осушити і накрити, щоб уникнути проникнення води. Рідини при замерзанні здатні дуже сильно пошкодити якість граніту. Якщо раптом на надгробку утворилися тріщини або подряпини, їх можна замазати спеціальною шпаклювальною масою, яка підбирається індивідуально під колір каменю.

Процес замовлення

Пам'ятники різьблені гранітні – це передусім символ вашої любові, пошана і скорбота за покійним, тому дуже важливо звернутися до фірми, яка зможе допомогти вам з вибором дизайну замовлення і виконає свою роботу якісно. Саме таким є підприємство «KAMKOR» http://kamkor.com.ua/ по виготовленню ритуальних пам'ятників. Ви можете зображувати на папері, яким би ви хотіли бачити роботу після завершення, або показати фотографію, яка схожа на те, як повинен виглядати ваш меморіал, і обумовити можливі варіанти виконання.

Потім майстер підприємства малює свій власний ескіз, який вам приносять на узгодження, щоб ви додали до нього свої зауваження і корективи. Коли зовнішній вигляд надгробка затверджений, робиться фінальний ескіз-макет, який передається у виробничий цех, де по його подібності виготовляють пам'ятник. Важливо, щоб у майстра був ваш номер телефону, на випадок виникнення несподіваних питань під час роботи.

5 серпня 2016

Автор:

Різьблені пам’ятники з граніту і особливості їх вибору Оцінка: 5.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук