Крауд-маркетинг – це один з інструментів інтернет-маркетингу, який має на увазі розміщення повідомлень про товар або бренд в тих місцях, де є цільова аудиторія (по можливості – з посиланням). Зазвичай такими місцями виступають форуми, тематичні співтовариства і коментарі на сайтах.

Що таке крауд-маркетинг?
Що таке крауд-маркетинг?

Розмір оригіналу:   660x440
Тип: jpg   Дата:

Не треба плутати крауд-маркетинг із спамом. Грань дуже тонка насправді. І невмілими діями можна дійсно перетворити хороший прийом на нерозумне розміщення спамних повідомлень.

Крауд-маркетинг – це таке собі "сарафанове радіо". Одна людина радить іншим або розповідає про продукти компанії, або про саму компанію. Але головне правило – ця розповідь повинна виглядати природно, бути до місця, і по виду не нагадувати рекламу.

З'явилася ця техніка в першу чергу як спосіб отримати природні посилання після введення Мінусінска в Яндексі. Просто закуповувати посилання на біржі стало небезпечно. Треба було помістити їх у відповідне оточення, у відповідний контекст. Розгорнуті повідомлення на форумах стали першими зразками такого контексту.

При розумному підході за допомогою крауд-маркетингу можна вирішити цілий комплекс завдань по просуванню в мережі:

 • наростити природну посилальну масу;
 • збільшити трафік на сайт;
 • збільшити видимість сайту;
 • зробити бренд впізнаним;
 • підвищити лояльність до бренду.

Якщо ви давно цікавилися, як вирішити ці завдання, давайте разом вникнемо глибше в цей, безумовно дуже цікавий, маркетинговий інструмент.

Плюси і мінуси крауд-маркетингу

Як будь-який інструмент, крауд-маркетинг має свої переваги і недоліки.

крауд-маркетинг: плюси та мінуси
крауд-маркетинг: плюси та мінуси

Розмір оригіналу:   1061x413
Тип: jpg   Дата:

З плюсів можна відмітити наступне:

 • Ви притягуєте на сайт цільову аудиторію, тобто тих людей, кому дійсно цікаві ваші товари і послуги. Крім того, відгук, що виглядає натуральним, викликає у потенційних клієнтів довіру до вас. З цього слідує і інша перевага.
 • Створюється позитивний образ бренду. Раз компанію рекомендують, її продукцію радять – значить, їй можна довіряти. Якщо клієнти знаходитимуть про вас багато хороших повідомлень в мережі – це пряме свідоцтво якості ваших товарів або послуг.
 • Ви можете розбавити зовнішні посилання такими, які виглядають натуральними. Це дуже важливий момент в просуванні вашого сайту.
 • Також за допомогою крауд-маркетингу можна просунути окремі сторінки.

З мінусів:

 • Цей інструмент не усім підходить. Наприклад, його марно застосовувати деяким компаніям з специфічними послугами, і місцевим компаніям (наприклад, перукарні, в яку ходять ті жінки, що живуть поблизу. Тут краще спрацює зовнішня реклама).
 • Трудомісткість. Це непроста робота: треба знайти тематичні форуми і співтовариства, зареєструватися і знаходити час для того, щоб спілкуватися. Якщо усі ваші повідомлення виглядатимуть як рекламні, ним не довірятимуть. Треба писати ще щось на абстрактні теми, щоб аккаунт виглядав натуральним. Усе це вимагає багато часу і сил на саму роботу.
 • Якщо цього не робити, високий ризик бану. Ви спілкуєтеся на чужій території, а власник співтовариства або адміністратор форуму вільний вирішувати сам, банити вас або ні. Один необережний рух або повідомлення може звести усю роботу нанівець.

крауд-маркетинг від embo crowd
крауд-маркетинг від embo crowd

Розмір оригіналу:   980x120
Тип: jpg   Дата:

Повторюся – при розумному підході і обережності усі риски можна звести до мінімуму.

По матеріалам: embo crowd

29 вересня 2019

Автор:

Що таке крауд-маркетинг або добуваємо посилання своїми руками Оцінка: 5.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук