У Португалії сама природа створила відмінні місця для серфінгу, подарувавши їй протяжну берегову лінію, відповідні хвилі і сонячний клімат. Людина теж доклала руку до підтримки репутації країни як столиці серфінгу: на усьому узбережжі є школи для будь-якого рівня. Зараз варіантів проведення активної відпустки в Португалії так багато, що можна розгубитися.
серфінг в Португалії
серфінг в Португалії

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Про серфінг в Португалії
У Португалії можна спробувати справжній і, головне, різноманітний серфінг. Країну давно визнали кращою в цьому напрямі – тепер сюди їдуть серфери усієї Європи. На 800 км узбережжя є де розгорнутися. Освоєні далеко не усі пляжі, але в список найпопулярніших вже записують близько 300 місць. Зараз серфінг в Португалії став такою ж природною розвагою, як екскурсії або огляд пам’яток. Місцеве населення привчає дітей до цього спорту вже з 7 років.
Сезон серфінгу : коли краще приїжджати?
Сезон катання відкритий з серпня по квітень. Жовтень-травень – час, коли в Португалію з’їжджаються любителі сильних хвиль. А новачкам краще вибирати травень або вересень: в цей час не лише вода спокійніші, але і жара помітно менше, а узбережжя не так заповнене відпочивальниками.
Оскільки Португалію омиває океан, вода круглий рік не прогрівається більше 23°С на півдні і 19°С в інших регіонах. Щоб знаходитися у воді до 3-х годин, треба купити або орендувати гідрокостюм.
Кращі пляжі для серфінгу
Espinho – пляж, який на північному узбережжі вважається лідером з кількості відмінних хвиль. Він знаходиться в невеликому однойменному місті. На дні іноді зустрічаються валуни, і про їх наявність в тому або іншому місці краще дізнатися заздалегідь. Espinho відкритий круглий рік. Лівобічні і правосторонні хвилі роблять цей пляж придатним для будь-якого рівня підготовки. У вихідні популярний пляж заповнюється серферами, тому краще приїжджати до 8 ранку. Поряд з Espinho є бари і хороший кемпінг, а сам пляж неодноразово отримував міжнародні премії.
пляж Espinho
пляж Espinho

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Пляж Cabedelo в Figuera da foz – одно з самих відповідних для серфінгу місць в Португалії, і тому пляж часто буває переповненим. Тут у будь-який час забезпечені хороші і потужні хвилі із-за постійного вітру. Але в цілому Cabedelo вважається сімейним і тихим місцем відпочинку з непоганою школою серфінгу, інструктори якої допоможуть поліпшити навички. Вода в цих місцях вважається безпечною, а піщане дно тільки сприяє популярності пляжу.

Norte Nazare (чи Північний пляж в Назарі) в 2011 році прославився професійним подвигом серфера Гарретта Макнамара. Тут він підкорив найвищу хвилю (30 м), і миттєво Північний пляж уподобали відчайдушні спортсмени: в Назарі тепер приїжджають тільки найкрутіші серфери. Неймовірні хвилі формуються із-за особливостей узбережжя Назарі і наявність глибокого каньйону під водою.
Щоб оселитися як можна ближче до серф-спотів, варто відправитися у Балеал. Його пляж Peniche багато хто вважає кращим місцем, де можна присвятити увесь час серфінгу. Точніше, навіть декілька пляжів, які дозволяють Португалії вважати себе світовим центром серфінгу. Наприклад, спот під назвою Supertubos знаменитий потужними хвилями – багато хто їх називає “європейським трубопроводом”. Хвиля тут рухається швидко, згортаючись в труби. Уздовж усього узбережжя Peniche представлена різноманітність варіантів розміщення: кемпінги, квартири і невеликі будинки.
Раз на рік в цьому рибальському селещі проводять змагання, щоб зафіксувати силу місцевих хвиль.

Ericeira – селище, розташоване на північ від Лісабона. Його узбережжя поділене на декілька безлюдних (але популярних) пляжів, які особливо в міжсезоння випробовують приплив серферів. Хороші умови є на пляжах Емпа і Кошуш. Разом з іншими серф-спотами вони утворюють Заповідник серфінгу Ерисейри. Територія здебільшого є кручами, які ділять пляж на бухти. Різноманітність хвиль дозволяє зайнятися серфінгом людині з абсолютно будь-яким рівнем підготовки.
Ericeira
Ericeira

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

24 км відділяють Лісабон від Carcavelos – популярного пляжу, який входить до числа самих відвідуваних. Влітку сюди треба приходити рано, щоб забезпечити собі простір для катання. І зробити це досить просто: пляж має величезні розміри, тому тут вистачить місця і серферам, і іншим відпочивальникам. Безпечні хвилі особливо притягають початкуючих серферів. По усьому узбережжю можна знайти пункти прокату і узяти індивідуальний урок. Тут пропонують навіть дитяче зайняття в групах.
Пляж Arrifana в Costa Vicenruna оточений скелями, які утворили маленьку бухту і забезпечили захист від занадто небезпечних хвиль. Пора серфінгу тут розпочинається із закінчення високого сезону. Тоді групи початкуючих серферів змінюються відчайдушнішими професіоналами, а хвилі стають вище. Як і для будь-якого курорту, для Arrifana характерна добре розвинена інфраструктура. Тут можна знайти декілька серф-шкіл.
Пляж Amado в Costa Vicentina – ще один приклад хорошого пляжу для серфінгу. Сильні течії утворюють у його берегів високі хвилі, з цієї причини пляж часто стає місцем проведення змагань. Відпочивальників притягає доступність Amado, його вражаючі пейзажі і незаймана краса. У будь-який сезон тут можна записатися на повчальну програму і узяти уроки у професіоналів.
На вигляд непримітний пляж і селище Sagres притягає своїми хвилями. Цей пляж розташувався в заповіднику з приголомшливим узбережжям. У сезон життя тут не вщухає. За будь-яких погодних умов вдале розташування Sagres дозволяє вибрати серф-спот до душі. Новачки мають можливість пройти навчання в невеликих групах.
Paul Do Mar – хороше місце на Мадейрі для тих, хто шукає спокійний і відокремлений пляж з величезними хвилями. Його нерідко вибирають для проведення змагань, хоча містечко є звичайним рибальським селищем. Узбережжя в цих місцях радує сонячною погодою і теплим кліматом майже круглий рік.
Almagreira – пляж для середнього рівня, у водах якого хвилі утворюють численні гребені. Сильні хвилі виникають тільки при північному вітрі. На цей пляж можуть приїжджати серфери усіх рівнів.
Протяжний Meia-Praia популярний серед новачків. По-перше, його довжина дозволяє знайти спокійне місце для тренувань. По-друге, тут не буває “агресивних” хвиль – виключно плавні. Вважається навіть, що Meia-Praia – місце для жінок-серферів, що роблять перші кроки.
Meia-Praia
Meia-Praia

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Guincho – справжня знахідка для будь-якого серфера. Його вже оцінили кращі майстри, тому на пляжі можна як постежити яскраве видовище, так і спробувати покататися самому. Пляж розташувався близько до Лісабона і вміщується в невелику бухту. Серфери, як правило, займають праву частину. Оскільки з хвилями Guincho впораються тільки просунуті, новачкам тут припаде непросто.
Carrapateira – один з менш популярних серф-спотів, який завантажений тільки у вихідні. Місце підходить кожному серферу, але складність і висота хвиль залежить від погоди в конкретний день. Зона в лівій частині призначена для новачків, а права частіше зайнята просунутими. Оселитися можна в кемпінгу або в готелях найближчого міста Сагреш. Місцеві серф-клуби проводять пляжні вечірки.
Molhe Leste – пляж з сильними і швидкими хвилями, які утворюють труби. Упевнені серфери знайдуть, чим тут зайнятися, правда, хвилі тільки правосторонні. Ще один мінус – хвилі на Molhe Leste не завжди постійні. Краще приїжджати сюди пізньої осені, коли океан “прокидається”.
Cordoama забезпечує серферів регулярними і сильними хвилями. Особливо восени тут можна вдосталь покататися і відточити навички. Взимку на Cordoama прохолодно, слід потурбуватися про гідрокостюм.
Школи серфінгу в Португалії
Місцеві школи серфінгу намагаються підтримувати високий рівень. Це стосується і навчання, і інших послуг. Майже кожна школа пропонує розміщення поблизу кращих серф-спотів, тематичні вечірки, знижки, ремонт устаткування і екскурсії.
Серф-центр Figueira, що базується в однойменному місті, в якості серф-спота для навчання вибрав Cabedelo. Тут пропонують не лише уроки, але і ремонт, прокат устаткування і проживання. Акредитовані інструктори беруться за навчання новачків, які до цього навіть не мали мінімальних знань про серфінг. За урок беруть 30-70 євро. Ця вартість включає прокат повного комплекту устаткування, трансфер до пляжу і безпосередньо навчання.
Sagres Natura – школа, яка завоювала хорошу репутацію. Хоча ціна за тиждень досить висока (близько 400 євро), в неї включено проживання в гостьовому будиночку, сніданок, устаткування, знижки в магазині при школі і багато що інше. У день проводять два уроки, в якості гарантій успішного навчання – схвалення португальської федерації серфінгу.
Серф-табір Baleal в Peniche робить акцент на безпеці процесу навчання. За помірну плату серфер отримує проживання, послуги персоналу і багаторічний досвід інструкторів. У Peniche, як відомо, представлена різноманітність можливостей, а хвилі тут забезпечені у будь-який час. Тому цей серф-лагерь є універсальною альтернативою для кожного туриста. Окрім навчання, школа організовує тури по кращих місцях для серфінгу.
Школа Surf Lodge на пляжі Arrifana пропонує 7-денні програми. У групах не більше 8 чоловік, тому процес навчання буде ефективним. Новачкам розкажуть про особливості пляжу, підберуть устаткування, навчать переходити з білої хвилі на зелену. А професіонали, що вирішили все-таки узяти пару уроків, познайомляться з кращими серф-спотами для серферів своєї категорії.
У Peniche діє школа Ocean Ferrel. У групах навчають 6 чоловік. Спочатку серферів знайомлять з основами теорії і техніки безпеки, правильному положенню на дошці, потім після катання аналізують помилки. Ціна за 7 днів – від 260 євро. У вартість включають проживання, 10 уроків, трансфер, страховку, знижки.

25 вересня 2015

Автор:

Серфінг в Португалії: кращі пляжі і школи серфінгу Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук