синхронізація часу
синхронізація часу

Розмір оригіналу:   780x690
Тип: jpg   Дата:

Час в епоху інформаційних технологій набув особливого значення для сучасної людини. Кожен з нас як мінімум по декілька раз на день поглядає на годинник. Багато хто регулярно синхронізує свої облаштування звіту часу за допомогою різних джерел, у тому числі і Інтернет. Точний час іноді грає вирішальну роль в справах, де важливі навіть не хвилини, а секунди. Приміром, торги на фондових біржах, можуть обернутися крахом для гравця, чий годинник показував неправильний час.
Спробуємо настроїти свій електронний годинник на комп’ютері і синхронізувати точний час через Інтернет.
Технологія синхронізації часу
На початку трохи розповім про технологію, за допомогою якої відбувається отримання точного часу з Інтернет-джерел. Увесь процес синхронізації часу проводитися за допомогою спеціального мережевого протоколу званого NTP (Network Time Protocol). Цей протокол представляє з себе зведення різних правил і математичних алгоритмів, завдяки яким відбувається точне налаштування часу на ваш комп’ютер з різницею в декілька сотих однієї секунди.
Існує протокол і для систем, що не вимагають такої точної синхронізації, який називається SNTP. Різниця джерела і пристрою-приймача часу по ньому може складати до 1 секунди.
Технологія передачі параметрів точного часу представляє з себе багатошарову структуру, де кожен шар електронних пристроїв, що пролягає нижче, синхронізується з вищерозміщеним. Чим нижче технологічний шар, тим менш точним буде отриманий від нього час. Але це в теорії, на практиці ж все залежить від безлічі параметрів, що беруть участь в системі синхронізації і отримати точніший час можна, приміром, від четвертого шару пристроїв, ніж від третього.
На нульовому рівні цього ланцюжка передачі завжди розташовуються облаштування звіту часу, грубо кажучи, годинник. Цей годинник представляють з себе молекулярні, атомні або квантові облаштування підрахунку часу і називаються еталонними. Такі пристрої не передають параметри часу в Інтернет безпосередньо, зазвичай вони підключені до первинного комп’ютера за допомогою високошвидкісного інтерфейсу з мінімальними затримками. Саме ці комп’ютери складають перший шар в технологічному ланцюжку.
На другому шарі розташовуватимуться машини одержуючі часу від першого шару пристроїв за допомогою мережевого з’єднання, найчастіше через Інтернет. Усі подальші рівні отримуватимуть інформацію про точний час по тих же мережевих протоколах від вищерозміщених шарів.
Сервіси точного часу
Окрім годинника, працюючого на вашому комп’ютері, напевно є і інші джерела часу, з якими доводитися періодично звіряться щоб не вибитися із загального графіку роботи або розкладу. Годинник може бути настінним, настільним, наручним і точність часу показуваного ними не завжди відповідає дійсності. Між тим, намагаючись синхронізувати час цих пристроїв вручну, багато хто звертається до телевізійних джерел.
Проте такі засоби можуть передавати сигнал зі значними затримками, тому гарантувати точний час хоч би до хвилини від цих джерел неможливо.
На щастя, в глобальній мережі є безліч сервісів показу точного часу, які допоможуть вам в налаштуванні годинника на точний час, аж до однієї секунди, наприклад ви можете дізнатися про точний час в Уфі http://www.moscowskoe.ru/ufe.html. Звичайно, Інтернет не безгрішний в плані все тих же тимчасових затримок передачі інформації, але такі затримки при хорошому зв’язку зазвичай не складають більше однієї секунди.
На екрані практично нічого зайвого, тільки основні відомості про точний час, плюс можливість пошуку готелів і авіаквитків в Уфу. Також даний сервіс пропонує дізнатися про точну дату та час в інших містах та державах, повний перелік міститься на головній сторінці ресурсу. Для Вас також є збірка корисних і цікавих посилань на інші веб-ресурси, які, можливо, нададуть допомогу у вирішенні ваших питань.

13 липня 2016

Автор:

Синхронізація часу через Інтернет Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук