Болгарське таксі характеризують декілька відмітних моментів:

  • По-перше, не існує єдиного номера для виклику машин. Кожна диспетчерська служба таксі в окремо взятому регіоні і містах Болгарії працює самостійно.
  • Друга особливість – це повна відсутність стандартизованих тарифів на перевезення пасажирів. Міські офіційні служби таксі у Варні і привокзальні перевізники не погоджують між собою ціни на проїзд в найманому транспорті, тому навіть в межах одного міста турист не знатиме, в скільки обійдеться його наступна поїздка.
  • По-третє, автопарк перевізників Варни дуже різниться. Якщо пасажирів багато або треба перевезти великий багаж, про це необхідно повідомити оператора у момент замовлення, інакше є ризик тіснитися з валізами в малолітражці.

Таксі у Болгарії
Таксі у Болгарії

Розмір оригіналу:   4276x2386
Тип: jpg   Дата:

Пізнати таксі у Варні можна за декількома ознаками:

  • усі машини з автопарку забарвлені в жовтий колір, на даху встановлений жовтий "гребінець" із зелено-червоними індикаторами (вільний або зайнятий);
  • на лобовому і задньому склі справа внизу, а також на склі задніх правих дверей вказаний цінник і реєстраційний номер конкретної машини таксі (до речі таксі в Києві мають схожі ознаки, можна навіть вибрати business-taxi – це таксі з машинами класу люкс, як наприклад Мерседес);
  • лічильник на таксі у Болгарії поєднаний з касовим апаратом;
  • стоянки таксі позначені синьо-білими табличками "TAXI".

Хитрощі болгарських таксистів

Насамперед треба зняти первинні показання лічильника, інакше недобросовісний водій може накинути пару зайвих кілометрів. До речі, у Болгарії чайові водіям (бакшиш) не є обов'язковими. Не варто також вірити красномовному "я довезу дешевше" – в результаті вийде дорожче, можливо навіть у декілька разів. Плануючи подорож по Болгарії, має сенс замовити трансфер у Варні. Це набагато вигідніше і зручніше, ніж кожного разу самому на удачу шукати машину.

4 серпня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук