У кожному штаті Індії є свої особливості проведення весільних обрядів. У Пенджабі жениха супроводжує один з молодших братів. У будинок нареченої вони разом їдуть на білому коні. Секра (корона) на голові молодої людини прикрашена численними намистами, що спускаються на обличчя. Тому пенджабский жених дивиться на перший день свого весілля, ніби з-під чадри, тоді як його наречена відкрито посміхається усім гостям. Пенджабське весілля відрізняється запальними танцями, Тут танцюють усі – жінки і чоловіки, люди похилого віку і молодь. Чоловіки крутяться, стрибають, розмахують руками і підбадьорюють один одного криками, а жінки плавно і чуттєво обходять круг розпалених партнерів, Такі танці ми бачили на весіллях в грузинських селах. Які дивні, на перший погляд, перетини: у високогірних районах Гімалаїв жителі водять хороводи із зеленими гілками в руках, як водили їх спрадавна слов’яни на рівнинах Київської Русі, а на рівнинних просторах Пенджабу палахкотять вогнем пристрасні танці пенджабских землеробів, так схожі на кавказьку лезгінку.
індійське весілля
індійське весілля

Розмір оригіналу:   571x427
Тип: jpg   Дата:

Якось в Гургаоні, недалеко від Делі – столиці Індії, мені пощастило брати участь в змішаному весіллі. Жених був родом з штату Махараштра, який знаходиться в центральній Індії, а його батьки – зі Східної Бенгалії, що на сході Індії. Наречена народилася в Делі, її батьки були вихідцями з південної Карнатакі, але частину життя провели на півночі в штаті Хар’яна. У весільний обряд обидві сім’ї внесли елементи кожного штату. Так, підготовка юнака до “барату” проходила по Бенгальському звичаю. У будинку жениха поряд з вівтарем, уквітчаним, священик сім’ї, розпалюючи пахощі і невеликий вогонь, готує молоду людину до такої важливої події. Він читає мантри (молитви) і щось від себе нашіптує женихові на вухо. Іноді молода людина посміхається, а в основному не одну годину сидить мовчки, слухаючи священні тексти. Мати юнака знаходиться поруч, а батько сидить віддалік і стороннім поглядом спостерігає за дією. Батьки з ранку нічого не їдять. Через деякий час, священик одягає через плече жениха білий шнурок, а найближчі родичі подають торбу. Батько юнака підносить йому трохи фруктів і хліб. Усе це молода людина поміщає в торбу і по пелюстках кольорів, тримаючи в руках велику зелену гілку, віддаляється на якийсь час від своїх рідних і близьких. Цей бенгальський звичай йде коренями в далеке минуле, коли юнаки, після здійснення такої служби, йшли в джунглі, де не один день наодинці роздумували про своє життя, готувалися стати чоловіками і відповідати перед Богом не лише за себе, але і за усю сім’ю.
традиції весілля в Індії
традиції весілля в Індії

Розмір оригіналу:   571x427
Тип: jpg   Дата:

традиції весілля в Індії
традиції весілля в Індії

Розмір оригіналу:   559x334
Тип: jpg   Дата:

До вечора юнак і його рідні готуються слідувати у будинок нареченої. Жених одягається у бежеве плаття-доті, а згори накидає білосніжну шовкову накидку. На шиї у юнака красуються гірлянди червоних, білих і жовтих свіжих кольорів (на відміну від гірлянд грошей в штаті Хар’яна, Пенджабу і Хімачал Прадеш). Сестри поміщають на голову молодої людини білосніжну корону, схожу на буддистську ступу. Починається “барат” – хід у будинок нареченої. Молода дівчина прикрашена і одягнена по звичаях Хар’яни і Карнатакі. На голову накинуто покривало орхни, прикрашене зірочками. З лоба спускається тика у формі квітки, обрамленої перлинами. А браслети в традиції південної Індії в основному золоті, не менше двадцяти на кожній кисті. Долоні дівчини і ступні забарвлені червоною фарбою. На її шиї висить важка гірлянда червоних і білих кольорів. Сидячи на високому троні, з відкритими усміхненими обличчями, така молода пара являє собою витвір мистецтва, від якого неможливо відвести погляд. Здійснюється лаган – служба для двох. І щасливе обличчя дівчини захмарилося недовгими сльозами. Вона покидає будинок і є про що засумувати. Сестри жениха дудять в раковини і видають горлові “улюлюкуючі” звуки, привертаючи увагу богів до доконаної події – жених і наречена сталі чоловіком і дружиною.
весільні обряди Індії
весільні обряди Індії

Розмір оригіналу:   567x377
Тип: jpg   Дата:

весільні обряди Індії
весільні обряди Індії

Розмір оригіналу:   563x378
Тип: jpg   Дата:

Після “барата” молоді люди прибувають у будинок жениха, де традиційно для усіх весілль їх зустрічають сестри юнака, вимагаючи викуп. А наступний обряд здійснюється по бенгальському звичаю. Мати юнака наливає у велике блюдо гаряче молоко і ставить перед входом. Якщо невістка без боязні вступила в нього і витримала жар гарячого молока – буде хороша хазяйка у будинку. Молодий чоловік в цей час тримає невелику миску із зерном над головою дружини, показуючи тим самим, що він здатний зробити її матір’ю.
урочистості на індійському весіллі
урочистості на індійському весіллі

Розмір оригіналу:   563x379
Тип: jpg   Дата:

У Індії така подія як весілля не може проходити без участі численних богів і тому кожен житель Індії знає усі тонкощі проведення весільних церемоній. Порушити древні звичаї для індуса означає обірвати зв’язок не лише зі своїм минулим, яке вони шанують, але і позбутися божественного заступництва.

17 лютого 2014

Автор:

Традиції Індії. Весілля, що об’єднує традиції Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук