єгипетська піраміда Едфу
єгипетська піраміда Едфу

Розмір оригіналу:   420x280
Тип: jpg   Дата:

Археологи виявили одну з семи пірамід в Едфу. На думку вчених ця піраміда була побудована раніше ніж Велика піраміда Гізи і представляє велику історичну цінність.
Археологи, працюючі поблизу древнього поселення Едфу на півдні Єгипту, виявили ступінчасту піраміду віком близько 4,6 тисяч років.
Древня будова є однією з семи так званих “провінційних” пірамід, розкиданих по центральному і південному Єгипту. Вона була зведена або фараоном Хуні, що правив приблизно в 2635-2610 роках до нашої ери, або його наступником фараоном Снофру, який царював в 2610-2590 роках до нашої ери. За оцінками учених, піраміда в Едфу з’явилася, принаймні, на декілька десятиліть раніше, ніж Велика піраміда Гізи.
Як вважають археологи, спочатку висота знайденої піраміди була 13 метрів, проте зараз вона складає всього п’ять метрів. Піраміда, яка являється триступінчатою, була побудована з блоків піщанику з використанням глиняного розчину. По своєму стилю вона нагадує знамениту ступінчасту піраміду фараона Джосера.
Відомо, що “провінційні” піраміди зводилися поблизу великих населених пунктів. У них немає внутрішніх камер, і вони не призначалися для поховань. Шість з семи таких пірамід мають майже ідентичні розміри, включаючи і піраміду в Едфу з основою 18,4 на 18,6 м
Призначення цих пірамід залишається загадкою для дослідників. Можливо, вони були свого роду символічними пам’ятниками, присвяченими культу фараона в провінціях і затверджували його владу.
Дослідники виявили на зовнішніх гранях піраміди ієрогліфи, які були вирізані поряд з могилами немовлят і дітей, розташованими біля підніжжя піраміди. Серед зображень – ієрогліфічні зображення сувою, сидячої людини, чотириногої тварини, очерету і птаха. Археологи вважають, що написи присвячені цим похованням. Так, одна з них, мабуть, означає “глава будинку” і може відноситися до матері одного з дітей. Як вважають археологи, і поховання, і самі написи з’явилися набагато пізніше за зведення будови.
На думку дослідників, до часу правління фараона Хеопса піраміда в Едфу виявилася покинутою. Це сталося усього приблизно через 50 років після її зведення. Як вважають учені, мабуть, сім невеликих пірамід перестали використовуватися у зв’язку з початком будівництва Великої піраміди Гізи.

11 лютого 2014

Автор:

У Єгипті знайдена одна з семи пірамід Едфу Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук