спортивний центр Мейлахті
спортивний центр Мейлахті

Розмір оригіналу:   503x377
Тип: jpeg   Дата:

Дах над спортивним центром Мейлахті (Meilahden liikuntakeskus) незабаром покриється мохом. Але це зовсім не означає, що вона постаріла. Музей природознавства Хельсінкі  почав проект по озелененню даху, площа якого складає півгектара, що дорівнює розмірам невеликого футбольного поля. Зелене покриття даху створять різні види моховидних. Метою експерименту є перевірити, чи зможуть мохи добре рости на покрівельній поверхні.
Зелений дах захищає покрівлю від ультрафіолетового випромінювання, створює збалансований теплообмін. Крім того, дахи, що озеленюють, добре поглинають воду, знижуючи загрозу протікань. А мох, всмоктуючий воду як губка, повинен особливо добре справлятися з цим завданням.
Озеленення дахів широко використовується у багатьох країнах світу. Для цього використовуються різні рослини. За словами доцента Музею природознавства Сусанни Лехвявірта, Німеччина є лідером по висадці на покрівлі седумів, а Японія стала першопроходцем в застосуванні мохів. На даху спортивного центру Мейлахті буде висаджено більшу кількість видів моховидних, ніж застосовується в Японії.

2 серпня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук