Я вже писала раніше про турецькі серіали, але зараз я хочу звернути вашу увагу на серіал Muhtesem Yuzyil, що в перекладі означає “Прекрасне століття”, який я знайшла на сайті http://velikolepnyivek.com/  Цей серіал не зовсім співпадає з реальними історичними подіями, але це не головне. Врешті-решт ми з вами передусім не історики, а живі люди і нам подавай чисто людське: любов, дружбу, амбіції, пожадливість.
серіал *Прекрасне століття*
серіал *Прекрасне століття*

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Усі почуття героїв неодноразово переосмислюються упродовж серіалу, кожен переживає моральне зростання/занепад, можна спостерігати становлення кожного характеру і першопричини вчинків тієї або іншої людини. Любов, підступність, інтриги, військові походи – серіал “Прекрасне століття” із задоволенням дивляться і чоловіки, і жінки, кожен знайде в ньому щось для себе. Неповторні турецькі приказки по типу “змії потрібно рубати голову, поки вона маленька”, тексти любовних листів султана до Хюррем і Фірузе, віршовані цитати.
Цікаві традиції: не сміти підняти погляд на султана, цілувати край сукні, бажати появи сина більше, ніж дочки, обряд нікяха (одруження), коли замість нареченої є присутнім її представник, імена, які “говорять”, зі значенням, особливо ті, які дають жінкам при зверненні в мусульманство : наприклад, Гюльнехаль – квіточка, Хюррем – дівчина, що сміється та ін. Жарти і гумор в серіалі заслуговують окремого респекту.
Подобається афористичність, життєва мудрість серіалу. З дуже романтичного боку показана любов і вірність, яка зберігається роками, дуже зворушливий процес залицяння, перших зустрічей. Порядки в гаремі, звичайно, ідеалізуються – такого свавілля насправді, в реальному житті бути не могло, голови летіли набагато частіше.
Розкішні декорації і костюми, прикраси і страви. Справжній Схід. Прекрасний склад акторів. Турецька музика, що бере за душу, і танець живота наложниці, якій султан кидає на знак свого вибору фіолетову хустку – щоб обраниця пройшла по так званому золотому шляху в його спокої.
З величезним задоволенням проглянула усі доступні в інтернеті сезони, з нетерпінням чекаю нових серій. Подобається, що кожна серія досить довга (близько двох годин) і насичена подіями. Чекаю з нетерпінням нові, сподіваюся, що скоро з’являться.

15 вересня 2015

Автор:

Улюблений серіал про епоху Османа Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук