відпочинок в Болгарії
відпочинок в Болгарії

Розмір оригіналу:   829x466
Тип: jpg   Дата:

В останні роки зарплати у Болгарії щорічно збільшуються в середньому на 7-10%, але залишаються найнижчими в Євросоюзі – середня заробітна плата складає близько 600 євро. За розрахунками профспілок, для нормального життя чотиричленній сім'ї необхідно розташовувати 1251 євро в місяць, але 71,3% болгар стільки не отримують. Та все ж зарплати ростуть, що дозволяє їм згадати забуті за роки кризи принади і спокуси, пропоновані внутрішнім і міжнародним туризмом.

За даними служби Євростат, 70% болгар вже можуть дозволити собі тижневий відпочинок, і цей показник близький до середнього по розвинених країнах Європи. Якщо припустити, що гроші вже не є єдиним чинником, від якого залежить відпочивати або ні, тоді на перший план виходить проблема з вибором туристичного напряму і категорії готелю з урахуванням скромного бюджету, який мають в розпорядженні більшість болгар. На практиці це означає, що вони вважають за краще проводити свою тижневу літню відпустку недалеко від будинку і без особливої розкоші.

Підтверджують це і дані соціологічного дослідження агентства "Маркет Лінкс", згідно з якими болгари вибирають, передусім, болгарське узбережжя Чорного моря, але інтерес до сусідніх і легкодоступних по воді і суші Греції і Туреччини теж росте. Свідчать про це і кілометрові пробки на пограничних пунктах з південними сусідами. В розпал літа на межі можна застрягти на декілька годин.

Тут до болгарських мандрівників приєднуються і десятки тисяч громадян з Румунії, України, Польщі, а також туристи з Центральної і Східної Європи і гастарбайтери з Туреччини. Болгарська, грецька і турецька влада робить усе можливе, щоб необхідна перевірка документів і транспортних засобів здійснювалася якнайшвидше, але їх зусилля не завжди оцінені застряглими в пробці і доведеними під пекучим сонцем до нервового зриву відпочивальниками.

У зростаючої переваги болгар відпочивати на грецькому і турецькому морі є і інші причини. Болгарія дуже красива країна, з відмінними готелями, смачною кухнею і вином. Її золотисті пляжі оточені лісами і горами. У цьому сенсі можна сказати, що болгари нагороджені природою і хоча їм властиве вічне невдоволення, з тим, що їх країна прекрасна, вони не сперечаються. Для успішного туризму, проте, потрібна ще хороша організація, суворі правила і орієнтована на ринок поведінка готелів і рестораторів.

І ось тут-то якраз і найбільше проблем, які дратують і відштовхують болгар від рідного Чорного моря. У інтерв'ю ЗМІ наші співвітчизники не перестають скаржитися на дуже дорогі парасольки і шезлонги, ціни на які в деяких місцях досягають 20-30 євро в день.

В зв'язку з цим не можна не нагадати, що літній курортний сезон у Болгарії триває всього три місяці, на відміну від сусідніх південнішої Греції і Туреччини. І ці три місяці для бізнесу у Болгарії життєво важливі, оскільки він сподівається, що отриманого прибутку вистачить на життя до наступного сезону. Усе це припускає і більш високі ціни.

Та все ж, усупереч постійному подорожчанню, Болгарія залишається порівняно дешевим туристичним напрямом. Особливо для туристів з багатіших країн. Для болгар же вона стає усе більш дорогою і недоступною, особливо в порівнянні з Грецією і Туреччиною, де ціни трохи дорожчі за болгарські, але на тлі ряду інших природних, культурних, історичних і кліматичних переваг змирятися з ними якось легше.

З цієї причини багато болгар вважають за краще відпочивати за кордоном, що підтверджує і офіційна статистика, згідно якої, в червні цього року болгар, що побували за кордоном, було більше, ніж в червні минулого року. Всього було здійснено 717,1 тис. поїздок (10% населення країни), або на 5,9% більше, ніж в червні 2018-го. Найбільше збільшилося число поїздок в Туреччину – на 15,4%, Румунію – на 7,8%, Грецію – на 6,2%.

15 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук