Прихильники оксамитового сезону, а також ті, кому не вдалося вибратися на море влітку, традиційно планують пляжний відпочинок на вересень. Напрочуд м’який клімат Болгарії дозволяє насолодитися ним сповна. У цій статті на нашому туристичному блозі ми розповімо вам про те, які плюси поїздки на курорти цієї країни в перший місяць осені.
Відпочинок в Болгарії у вересні
Відпочинок в Болгарії у вересні

Розмір оригіналу:   670x341
Тип: jpg   Дата:

Погода у Болгарії у вересні
Прихильників відпочинку на Чорноморському узбережжі Болгарії у вересні дуже багато. Це класичний оксамитовий сезон, що зустрічає теплою погодою і ніжним сонцем, позбавленим яких-небудь агресивних проявів. На відміну від середньої смуги України, де осінь вже упевнено вступає у свої права, тут зміна пори року відбувається із завидним запізненням. Погода цього місяця майже позбавлена неприємних сюрпризів.
Пляжний відпочинок. Болгарія у вересні
Пляжний відпочинок. Болгарія у вересні

Розмір оригіналу:   670x507
Тип: jpg   Дата:

Вона на рідкість дивовижна і спонукає наших співвітчизників приїхати сюди і насолодитися усіма принадами південного “бабиного літа”. Якщо переходити до конкретного температурного режиму, то раніше варто сказати про те, що хоча територія Болгарії невелика, вона має досить різнорідний ландшафт, і це знаходить пряме відображення в кліматичних умовах регіонів країни. Гірська система Стара Планина, що тягнеться із заходу на схід, як би ділить Болгарію на дві кліматичні зони.
Найвищі показники ртутного стовпчика реєструють в південних областях, а найнижчі – в північних.

Так, в Созополі розкид добових температур складає +15..+ 25 °C. У Бургасі, Поморіє, Сонячному Березі, Несебрі та Єленіті – +14..+ 24 °C. Причому, в першу половину місяця повітря в полуденні години прогрівається до +28 °C, а ночами остигає лише до +16 °C. Ця частина узбережжя відмінно захищена від проникнення шквальних вітрів, тому вона “тихіша”, тепліша і сонячна. Курорти, розташовані у бік Варни (св.Костянтин і Олена, Золоті піски, Албена і Балчик), можуть похвалитися практично схожими погодними умовами, але з тією лише різницею, що тут на градус прохолодніше і набагато частіше буває вітер. Відносно опадів, кількість ознаменованих ними днів коливається в діапазоні 4-6. Що, втім, не так-то вже і багато. Затяжні дощі трапляються тільки на півночі Болгарії, тоді як на півдні вони носять легкий і нетривалий характер. У Софії літо так само не здає свої позиції. Але тільки вдень, коли синоптики фіксують +23.. +26 °C.
А ось темними вечорами стає відчутно прохолодніше – +10..+ 12 °C. Якщо передбачається поїздка в гори, гардероб доведеться передбачливо різноманітити куртками і светрами. Приміром, у Банско вдень – близько +8 °C, а у міру того, як згущуються сутінки, повітря різко остигає до +2 °C. Іноді можливі заморозки.

Чим зайнятися у Болгарії у вересні?

Вересень у Болгарії – це тепле море, ще зелені пейзажі, а також достаток стиглих фруктів і овочів, вирощених на місцевих ділянках.
З приходом перших осінніх днів кількість туристів миттєво скорочується, що обіцяє умиротворений відпочинок без докучаючих дитячих криків, величезних черг і стовпотворінь біля культових пам’яток. Для тих же, хто не представляє своєї відпустки без “божевільної” феєрії звуку і світла, до середини місяця на Золотих пісках працюють десятки барів, нічних клубів і дискотек.

Пляжний відпочинок
У вересні болгарські пляжі порівняно порожні, але це зовсім не означає, що купальний сезон вже закритий. Навпаки, він гарантовано триває упродовж усього місяця, доказом чому являється курортна інфраструктура, що функціонує в повну силу. Болгарський берег як і раніше чекає своїх гостей. І для цього у нього є усі підстави. Прогріте за жарке літо море упевнено тримає температуру +22.. +23 °C.
Правда, на північних курортах вода на градус холодніша, у зв’язку з чим з 20-х чисел номерний фонд готелів частково вже простоює. Найпопулярнішими пляжними напрямами у вересні є Сонячний берег, Созополь і Бургас. Тут навіть під його завершення можна щосили загорати, купатися і займатися водними видами спорту. Плюсів на користь оксамитового сезону, окрім відсутності товкотнечі і високих цін, немало. Одні з них – це безпечне сонце (читай: корисне) і дійсно чисте море. Останній факт важливий.
Влітку, коли вода схожа на парне молоко, вона стає сприятливим середовищем для розмноження інфекції. А у вересні ризик підчепити інфекцію практично зводиться до нуля.
Розваги і екскурсії
Якщо в серпні погода була якоюсь мірою стримуючим чинником на шляху до нових відкриттів, то у вересні вона, навпаки, сприяє детальному знайомству з країною.
Реалізація екскурсійної діяльності проходить хоч вже і не так активно, але,проте, на рівні, достатньому для задоволення туристичних запитів. Поки природа ще не занурилася в сон, самий час насолодитися її красою. Автобусні тури, велосипедні і кінні прогулянки, морські круїзи, джип-сафарі – що б Ви у результаті не вибрали, будьте впевнені- враження залишаться найпозитивнішими. З приходом вересня стають доступними (вірніше, комфортними) далекі маршрути, які займають близько двох днів.
Стільки, приміром, триває поїздка в столицю із заїздом в Рильский монастир, Пловдив і Племен. Втім, за наявності власного автомобіля складати шлях поїздки, і, тим самим, міксувати свої пригоди, можна так, як заманеться саме Вам. Тільки не намагайтеся оглянути все і відразу. Це апріорі неможливо. Кожне болгарське місто самобутнє і яскраве, і заслуговує на найпильнішу увагу.
Свята і фестивалі
Відвідування національних свят – один із способів організації захоплюючого дозвілля. А їх, треба признатися, у вересні немало. Розпочнемо з державних дат. 22 числа Болгарія з розмахом відмічає День незалежності. Урочистості розгортаються не в нинішній, а в колишній столиці держави – в місті Велико Тирново. Однією з укорінених традицій в ході святкування є світломузичне представлення на міському пагорбі Царевиц.
17 вересня обов’язково варто побувати на дні народження міста Софія. Крім того, цей місяць примітний культурним фестивалем “Аполонія”, що проходить в Созополі і Міжнародним фестивалем меду в Несебрі.
Які ціни на відпочинок у Болгарії у вересні?
Вересневий відпочинок у Болгарії характеризується дуже демократичними цінами. В середньому, витрати на тури і проживання в порівнянні з піком курортного сезону, скорочуються на 20-40%.
Приїжджаючи на морські курорти Болгарії у вересні, не варто сумніватися щодо погоди: вона буде Вашим вірним союзником. Блог про туризм ozi.pp.ua сподівається, що ми допомогли Вам спланувати майбутню подорож.

5 вересня 2015

Автор:

Відпочинок в Болгарії у вересні Оцінка: 4.14 з 5
Всього оцінок: 7
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук