Банско – найновіший зимовий курорт у Болгарії. Тобто сам курорт існував давно, але свого сучасного вигляду він набув відносно недавно. Тут сплелися воєдино і невинна природа, і неповторна атмосфера старовинного містечка, і гірськолижні схили, обладнані на високому сучасному рівні. Від Банско до Софії (відпочивальники у Банско прилітають в аеропорт Софії) близько 160 кілометрів. До межі з Грецією – трохи більше 100 км, до кордону з Македонією – стільки ж.
Середня січнева температура в місті 2 градуси морозу, а на схилах, як правило, 5-10 градусів в мінус. Снігопади тут щедрі – сніговий покрив місцями досягає двометрової товщини. Середня товщина снігового покриву в сезон – близько метра. Гірськолижний сезон, як правило, – з середини грудня до початку квітня. Навіть якщо в долині снігу майже немає, на трасах сніг забезпечать снігові гармати.
Для гірськолижників і сноубордистів
Курорт пропонує лижні траси для усіх категорій лижників. Слід зауважити, що з усіх гірськолижних курортів Болгарії Банско має найбільшу кількість складних трас. До 2007 року їх протяжність складала вже більше 60 кілометрів. Усі траси обслуговуються підйомниками крісел і бугелів. З селища до зони катання лижників доставляє 8-місцева гондола. Перепад висот на схилах Банско – найбільший серед усіх гірськолижних болгарських курортів.
Траси Банско
Траси Банско

Розмір оригіналу:   670x310
Тип: jpg   Дата:

За офіційною статистикою, найпротяжніша траса курорту – 17 км. Це не зовсім так. Від верхньої точки катання до поляни Шилігарнік або Бендеришка 3-4 км по червоних, синіх і чорних трасах. Для тих, хто невпевнено почуває себе на лижах, але забрався на самий верх, є страхувальна траса – лижна доріжка. Вона дуже полога і йде від самого верху до селища, тому загальна довжина цієї траси (по суті, цю страхувальну доріжку і трасою назвати складно), цілком можливо, і складає 17 км.
Основні параметри району катання (за станом на 2013 р.) :
  • Найвища точка – 2560 м
  • Найнижча точка – 990 м
  • Загальна протяжність трас – 65 км
  • Гондольний підйомник – 1
  • Підйомники крісел – 7
  • Бугелі – 6
  • Траси для початківців – 35%
  • Траси для лижників середнього рівня – 40%
  • Траси для просунутих лижників – 25%
  • Траси, на яких встановлені снігові гармати – 60%
Екскурсії, розваги, Apres Ski
Історичний центр Банско – музей архітектури і побуту епохи болгарського Відродження. Якщо йти від нижньої станції гондольного підйомника по вулиці Пірін (помилитися складно – там йде по прямій всього одна велика вулиця), то до старого центру можна добратися за 10 – хвилин. Саме до “Старого центру”. З розвитком гірськолижної інфраструктури у Банско стали 2 центри. “Новий центр” – розташований безпосередньо у нижньої станції гондольного підйомника. Старий – площа у Церкви Святої Трійці. Якщо, йдучи по вулиці Пірін, ви побачили високу кам’яну дзвіницю, означає ви дісталися до старого центру. У старому центрі багато механ на будь-який смак і магазинів. Якщо згорнути з вулиці Пірін в районі Старого Центру (спускаючись від підйомників) управо і побродити по вузьких вуличках, вийде надзвичайно захоплююча екскурсія. Тільки треба пам’ятати, що у вузьких вуличках Банско легко заблукати – можна годинами ходити по них, як по лабіринту. Болгари подейкують, що в цьому районі збереглися ще механи, яким по декілька сотень років.
Стара вуличка у Банско
Стара вуличка у Банско

Розмір оригіналу:   670x310
Тип: jpg   Дата:

У Банско є декілька музеїв. Є музей болгарського Святого і літописця Паісія Хілендарського (його портрет зображений на купюрі в 2 лева). Паісій Хілендарскій тут народився.
Стандартних екскурсій у Банско не багато. Пропонують відвідати будинок Ванги (це зовсім не далеко). Екскурсія займе біля половини дня. Пропонують екскурсію в Рильский монастир – духовне серце Болгарії. Монастир дуже красивий, але в екскурсії є один істотний мінус – Рильский монастир розташований від Банско дуже далеко. Виїхавши години у 8 ранку, повернетеся ви, швидше за все, години до 9 вечора.

У Банско є каток, розміром з нормальне хокейне поле. Катання і прокат ковзанів обійдеться вам приблизно в 15 левів на 2 години.
Банско до недавнього часу був типовим болгарським селищем, хоча ще приблизно 100 років тому це було досить велике (за мірками тих часів) місто, столиця Піринськой Македонії. Вузькі вулички, дерев’яні будинки, запах диму пічних труб – усе це створює враження тихого і умиротвореного життя. Правда, сучасний Банско поступово міняється – будівництво нових готелів і розважальних закладів все більше стирає риси старовини.

Сучасні житлові комплекси у Банско
Сучасні житлові комплекси у Банско

Розмір оригіналу:   670x310
Тип: jpg   Дата:

Пік комфорту гірськолижного відпочинку припав на 2002-2005 роки, коли 60 км трас обслуговували декілька десятків готелів. Нині при практично тій же сумарній довжині трас на схилу катаються відпочивальники із понад 300 готелів, а також ті, хто купив собі квартири у Банско, а житлових будинків у Банско за останні 10 років теж відбудовано не мало. І будівництво ще триває. Але, незважаючи на це, тут все ще зберігається національний колорит болгарського села.
Для “опівнічників” у Банско відкриті дискотеки і нічні клуби. Якщо раніше життя у Банско “помирало” після 10 годин вечора, то нині народ в районі Нового центру “затихає” години до 3-ої ночі. У готелях “Банско”, “Глазне”, “Пірін” і “Болгарія” є басейни, а любителі сауни знайдуть її навіть в найменшому готелі.

2 листопада 2014

Автор:

Банско. Опис курорту Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук