Для наступної своєї відпустки ви шукаєте щось-небудь, що розбурхує нерви, якоїсь небезпечної пригоди? Можливо, вам слід почати з польоту на літаку, який приземлятиметься в кінцевій точці на злітно-посадочній смузі одного з найнебезпечніших аеропортів світу?
Вважається, що ідеальним місцем для посадки великих пасажирських літаків є абсолютно рівна і довга поверхня ЗПС (злітно-посадочної смуги), сприятливий напрям вітру, відмінна видимість за відсутності туманів і інше. Але насправді таких “ідеальних” умов для спорудження аеропортів у світі дуже мало, тому інженерам і розробникам доводиться підлаштовуватися під обставини, щоб зльоти і посадки літаків були максимально безпечними. Деякі аеропорти світу включені в рейтинг самих небезпечних аеропртів за різними обставинами. Але, практично усі вони по-своєму є архітектурним дивом сучасного світу.
1) Аеропорт Ice Runway (Острів Роса, Антарктида)
Цей аеропорт потрапив в список небезпечних об’єктів із-за своїх основних злітно-посадочних смуг, які постійно доводиться очищати від льоду, що швидко утворюється. Крижана смуга у кінці злітно-посадочного шляху тягнеться невиправдано довго. На континенті Антарктида можна займати які завгодно за величиною і відстанню простори для організації злітних смуг, адже селищ з проживаючими людьми тут мало.
Аеропорт Ice Runway
Аеропорт Ice Runway

Розмір оригіналу:   800x500
Тип: jpg   Дата:

Але небезпека при посадці великих літаків полягає в тому, що нерідкі випадки розвороту лайнера при ковзанні по льоду і тоді його ніс або хвіст занурюється в глибокий сніг по одну або іншу сторону злітних смуг. У ці місця літають тільки найдосвідченіші пілоти, які можуть швидко орієнтуватися на місцевості, і добре знайомі з “аеропортовськими труднощами”.
2) Міжнародний аеропорт Мадейри (Острів Мадейра, Португалія)
Небезпека полягає в тому, що співробітники аеропорту контролюють зльоти і посадки на відносно невеликому острові, який знаходиться в стороні від материкової частини Португалії. Аеропорт оточують високі гори, тому злітно-посадочні смуги короткі, що створює проблеми навіть для досвідчених льотчиків із стажем.
Міжнародний аеропорт Мадейри
Міжнародний аеропорт Мадейри

Розмір оригіналу:   800x500
Тип: jpg   Дата:

Правда минулого року основна смуга була трохи розширена, щоб створити необхідну маневреність літакам у разі екстреного гальмування. В цілому цей аеропорт дуже красивий по своїй конструкції і вважається справжнім архітектурним дивом острову Мадейра і навіть всього сучасного світу.
3) Міжнародний аеропорт Кансай (Осака, Японія)
Інфраструктура цього аеропорту вражаюча, туристи ходять тут буквально “розкривши рот” від захоплення. Проте цей аеропорт також потрапив в топ самих небезпечніших аеропортів для зльоту і посадки. Будівля аеропорту і його основні злітно-посадочні смуги побудовані в затоці Осака. Інженери при створенні проекту прорахували небезпеки місцевості на можливість: землетрусів, тайфунів з великими вітрами, циклонів з проливними дощами і грозами, нестабільність морського дна в затоці.
Міжнародний аеропорт Кансай
Міжнародний аеропорт Кансай

Розмір оригіналу:   800x500
Тип: jpg   Дата:

Але прорахувати усі небезпеки неможливо, адже реальну загрозу для аеропорту складає постійне підвищення рівня моря і зміна клімату – від цього точно не застрахуєшся. Само існування аеропорту найближчим часом може виявитися під загрозою.
4) Аеропорт Lukla (Кхумбу, Непал)
Небезпека цього аеропорту полягає також в його місцезнаходженні, він оточений з усіх боків досить високими горами. Повітря в околицях аеропорту розріджене, погода не балує стабільністю, клімат непередбачуваний. Окрім цих складнощів, на території аеропорту при будові були спроектовані похилі злітно-посадочні смуги, що робить завдання пілотів куди складнішим при здійсненні маневрів “зліт-посадка”.
Аеропорт Lukla
Аеропорт Lukla

Розмір оригіналу:   800x500
Тип: jpg   Дата:

Із-за негоди аеропорт часто закривають, і пасажири вимушені чекати вильоту свого рейсу добу, а то і більшу кількість часу. Крім того, з моменту відкриття аеропорту на його території сталися декілька неприємних подій. Наприклад, в жовтні 2010 року борт Sita Air Dornier Do 228 втратив управління при гальмуванні під час посадки. На щастя, пасажири відбулися легкими травмами, а ось носова частина повітряного лайнера була пошкоджена досить сильно.
5) Міжнародний аеропорт Принцеси Юліани (Санкт-Мартен, Карибські острови)
Цей аеропорт “славиться” своєю надзвичайно короткою злітно-посадочною смугою. Тому літакам доводиться заходити на посадку дуже низько, розпугуючі своїм натужним ревом відпочиваючих на прибережній смузі пляжів. Великий шум від різкого перемикання висот чинять літаки і безпосередньо при зльотах. Щось подібне, до речі, спостерігається і в Ейлаті в Ізраїлі.
Міжнародний аеропорт Принцеси Юліани
Міжнародний аеропорт Принцеси Юліани

Розмір оригіналу:   800x500
Тип: jpg   Дата:

Незважаючи на ці проблеми, надзвичайних ситуацій і аварій в аеропорту Принцеси Юліани ніколи не було.
6) Аеропорт Toncontin International (Тегусігальпа, Гондурас)
Цей аеропорт приймає не лише цивільні літаки, але і військові борти. Він побудований на невеликому плато і теж відрізняється короткою злітно-посадочною смугою.
Аеропорт Toncontin International
Аеропорт Toncontin International

Розмір оригіналу:   800x500
Тип: jpg   Дата:

Аеропорт оточують гори, тому льотчики повинні мати хороший досвід польотів, адже їм доводиться здійснювати складний маневр при заході на коротку посадку, різко розгортаючись перед смугою майже на 45 градусів. Кожного льотчика, що здійснює рейси в Гондурас, можна вважати героєм і справжнім професіоналом своєї справи.
7) Аеропорт Aspen/Pitkin County (Колорадо, США)
Небезпека цього американського аеропорту полягає в його місцерозташуванні серед скелястих гір. Посадка і зліт в цьому аеропорту теж дається пілотам лайнерів складно. Доводиться приймати високий кут спуску літака при заході на посадку із-за ландшафту місцевості. На жаль, неприємних подій в цьому аеропорту була множина.
Аеропорт Aspen
Аеропорт Aspen

Розмір оригіналу:   800x500
Тип: jpg   Дата:

Стрімкі спуски літаків різко впливають на зміну тиску в салоні і кабіні лайнерів. Якщо пасажири відчувають лише дискомфорт під час зниження літака, то пілотам доводиться “викластися по повній”, щоб посадити машину, здолавши усі перешкоди. Нині аеропорт знаходиться у стадії реконструкції, ведуться роботи по розширенню його злітно-посадочних смуг.
8) Аеропорт Barra International (Барра, Шотландія)
Цей міжнародний аеропорт унікальний тим, що є єдиним у світі, де злітно-посадочна смуга обладнана прямо на смузі піщаного пляжу. Насправді на території аеропорту є цілих три смуги для посадки і зльоту, які відмічені дерев’яними опорами на початку і у кінці.
Аеропорт Barra International
Аеропорт Barra International

Розмір оригіналу:   800x500
Тип: jpg   Дата:

Під час високих приливів смуги йдуть під воду, тому розклад рейсів варіюється залежно від відливів і приливів. Аеропорт не має ліцензії на польоти вночі, за винятком аварійних посадок літаків. Тоді співробітникам аеропорту доводиться брати в руки потужні ліхтарі і самим ставати на початку і у кінці злітно-посадочних смуг, відмічаючи безпечний шлях пілотам.
9) Аеропорт Gustaf III (Санкт-Барт, Карибські острови)
Це порівняно невеликий аеропорт з короткою злітно-посадочною смугою, яка також знаходиться в оточенні гір з трьох сторін. Починається смуга для зльоту на схилі пологого пагорба, а закінчується у смуги пляжу Сен-Жан-біч.
Аеропорт Gustaf
Аеропорт Gustaf

Розмір оригіналу:   800x500
Тип: jpg   Дата:

Пілотам доводиться здійснювати “крутий віраж” при заході на посадку, що служить розвагою для відпочивальників на пляжі, що спостерігають за цим маневром.
10) Аеропорт “Шилма” (Шилма, Індія)
Оскільки аеропорт розташований на висоті 6988 футів над рівнем моря, то його теж включили в топ самих небезпечних аеропортів у світі. Він знаходиться майже на гребені високої величезної гори. Погода тут не балує своєю постійністю, часто трапляються тумани, які тримаються над аеропортом впродовж декількох годин. Пілотам доводиться проявляти увесь свій професіоналізм, щоб посадити літаки без аварій.
Аеропорт Шилма
Аеропорт Шилма

Розмір оригіналу:   800x500
Тип: jpg   Дата:

Літаки часто “заносить” по мокрій від туману смузі, що загрожує “зустріччю” із скельними виступами по обох боках від злітно-посадочних смуг. Із-за тяжких умов тут не дозволяється сідати важким транспортним і великим пасажирським літакам.
Фахівці зараховують до надзвичайно небезпечних аеропортів світу ще три об’єкти, які також гідні опинитися в нашому “топі”:
  • Аеропорт Courchevel у французьких Альпах
  • Аеропорт Juancho E. Yrausquin в Нідерландах
  • Аеропорт Paro в Королівстві Бутан
Ось така вийшла “чортова дюжина”з тринадцяти надзвичайно небезпечних аеропортів світу, куди зважиться прилетіти не кожен турист і навіть далеко не кожен пілот. Це справжній екстрим для тих мандрівників, хто бажає отримати додаткову порцію адреналіну в кров!

3 серпня 2014

Автор:

Самі небезпечні аеропорти світу Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук