Звичаї та етикет Індії
Звичаї та етикет Індії

Розмір оригіналу:   650x488
Тип: jpg   Дата:

У Індії існує багато звичаїв, відмінних від звичаїв інших країн. І якщо не дотримуватися індійського етикету і звичаїв, можна потрапити в неприємну ситуацію. Отже, деякі індійські звичаї і етикет :
- в Індії не прийнято оголяти тіло: руки, плечі, груди, ноги. Міні-спідниця і майка з глибоким вирізом – не кращий одяг для вулиць Індії. Одягайтеся скромно, не ображайте почуття людей. Навіть на таких курортах як Гоа, де правила не такі строгі, треба усвідомлювати, в якій країні ви знаходитеся. Не загорайте топлес.
Для чоловіків немає таких суворих правил.
- в Індії не прийняті рукостискання. Замість цього індуси використовують традиційну мудру “Намасте”: вони піднімають сполучені долоні до підборіддя, як для молитви, і погойдують головою із словами: “Намасте”. Проте чоловіки без коливань поздороваются з вами за руку, якщо ви чоловік. Рукостискання буде оцінено як жест виняткової дружелюбності.
- правило правої руки неухильно дотримується усіма індійцями. Ліва рука вважається брудною. Ніколи не їжте лівою рукою! Максимум, що нею можна робити – це тримати склянку або допомагати правій руці розірвати корж. Ну або тримати тарілку.
Нічого не давайте і не беріть лівою рукою – це знак неповаги. Без необхідності не торкайтеся інших людей цією рукою. Не торкайтеся лівою священних зображень і інших сакральних предметів в храмах і місцях поклоніння
- екзотична прикмета Індії – величезна кількість корів на вулицях міст і селищ Індії. Відомо, що в Індії корова – священна тварина. І якщо, не дай Бог, наїхати на корову – наслідки будуть найсумніші: пожиттєве ув’язнення, як мінімум. Наприклад, не так давно одна з індійських доріг була паралізована майже на добу, коли одній такій священній тварині надумалося прилягти подрімати прямо посеред дороги.
Звичаї та етикет Індії
Звичаї та етикет Індії

Розмір оригіналу:   650x487
Тип: jpg   Дата:

- індійці дуже педантичні в тому, що стосується знаків поваги. Особливо до літніх людей, спроможніх або високого походження. Звертаючись до таких людей, не забувайте говорити “сер”. Якщо називаєте людину по імені, додайте до імені шанобливе “джи”. Наприклад, “Гопал-джи”. Чи просто “Містер Гопал” або “Місіс Пріянка”.
- вважається нешанобливим носити довгі або середньої довжини розбещене волосся, тому індійські жінки збирають волосся в пучок або в косу
- перед входом в храми, мечеті або гурдвари (сикхські храми) обов’язково слід знімати взуття, також у будинку прийнято роззуватися і ходити босоніж.
-во багатьох місцях в Індії практикується розподіл чоловіків і жінок, особливо в храмах і місцях поклоніння.
- під час трапези варто дотримувати тишу і не розмовляти без необхідності.
Приладами користуватися необов’язково – багато індійських страв, наприклад хліб і каррі, прийнято їсти руками (при цьому в північній Індії соус каррі можна їсти тільки кінчиками пальців, в південній допускається використовувати усю руку). Якщо на стіл подається хліб або коржі (наприклад, чапаті, роти або наан), ними можна брати їжу і соуси. Одно з головних правил застілля полягає в тому, щоб користуватися виключно правою рукою, проте із загального блюда можна брати їжу будь-якою чистою рукою. Не можна брати їжу з чужого блюда рукою або своєю ложкою – для цього варто користуватися чистим приладом. Абсолютно необов’язково пробувати усе, що виставлено на столі, але хорошим тоном вважається з’їсти усе, що лежить у своїй тарілці.
Звичаї та етикет Індії
Звичаї та етикет Індії

Розмір оригіналу:   650x524
Тип: jpg   Дата:

- в Індії існує табу на усе, що стосується інтимних стосунків між чоловіками та жінками. Будь-які публічні прояви близькості – будь то поцілунки на вулиці або обійми – розглядаються як прояв поганого тону і порушення громадського порядку. Чоловікові і жінці не варто навіть братися за руки в громадських місцях. Особливо, далеко від великих глобалізованих міст.
Також не слід чоловікові звертатися до незнайомої індійки, особливо молодої, без вагомої на те причини.
- не проявляйте на людях гніву, не кричить на людей, не дратуйтеся. Це вважається поганим тоном і тільки знижує вас в очах індійців. Якщо треба поставити когось на місце, говоріть твердим голосом, злегка підвищивши тон і дивлячись в очі.
Не розпускайте руки. Взагалі не торкайтеся іншої людини, якщо ви роздратовані його поведінкою. Це дуже поганий тон і може привести до небажаних наслідків для вас.
- коли ви входите в храм або в приватний будинок, обов’язково роззувайтеся. Перед входом в деякі крамниці і магазини також вимагається роззутися. Не торкайтеся нікого ногами, не витягайте ноги у напрямі людей, не розгортайте стопи у бік священних зображень і людей – усе це образливо для індійців, оскільки ноги вважаються брудними, навіть якщо ви їх миєте кожен ранок з милом. Якщо ви торкнулися когось ногою, вибачиться або торкніться його правою рукою, а потім піднесіть руку до голови на знак поваги.
- храми мають величезне значення для індійців. Це особливі місця, які підтримуються в чистоті і святості. Не оскверняйте їх своєю негідною поведінкою і порушенням загальноприйнятих норм відвідування храмів.
У індуїстських храмах не можна:
- ходити у взутті. Іноді навіть в шкарпетках. Роззуваються перед входом в храм і віддають вартувати спеціальним людям. Чи залишають просто так, якщо храм невеликий;
- палити, вживати їжу (окрім маха-прасада – освяченої їжі), розпивати спиртне і тому подібне;
- голосно говорити, сміятися, відволікати інших відвідувачів храму;
- одягатися неналежним чином: недопустимі короткі спідниці, шорти, розбещене волосся, що занадто облягають штани і футболки, голі плечі і навіть руки, не кажучи вже про глибокі декольте – у жінок. Чоловікам теж краще не заходити в храми в шортах, в неохайному і занадто непристойному одязі. Жінкам краще надіти на голову хустку або шаль – як в православному храмі;
- не можна сидіти спиною або стопами до вівтаря з священним зображенням, не можна витягати ноги, коли сидиш;
- не можна торкатися священнослужителів, предметів культу, священних образів, якщо цього не роблять місцеві відвідувачі храму;
- якщо біля входу в храм написане “Hindus Only”, означає вхід іноземцям заборонений. Не слід порушувати ці заборони;
- не фотографуйте усередині храму, особливо в районі вівтаря. Як правило, це строго заборонено;
- заборонено заходити в храми жінкам під час місячних;
- навколо священних предметів, вівтарів і храмів, а також буддистських ступ можна ходити тільки за годинниковою стрілкою;
- в мечеті в Індії іноді не допускаються жінки. Вас можуть попросити вийти або не пустити в мечеть під час молитви. У мечетях і сикхських гурудварах належить покривати голову – і чоловікам і жінкам.

4 лютого 2014

Автор:

Звичаї та етикет Індії Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук