На острові Родос стільки пам’яток, що відвідати усі з них за час відпустки навряд чи вийде. Але туристів це не зупиняє, і вони із задоволенням вирушають на морську прогулянку до найближчих островів – ненадовго змінити обстановку і наповнити подорож новими враженнями.
морська прогулянка з Родосу
морська прогулянка з Родосу

Розмір оригіналу:   1400x630
Тип: jpg   Дата:

Алім’я
Острів Алім’я з 20-кілометровою береговою лінією після закінчення війни став незаселеним – тут розташовувалися італійські казарми. Проте, він має довгу історію і в давнину використовувався для спостереження за флотом Родосу.
острів Алім’я, Греція
острів Алім’я, Греція

Розмір оригіналу:   670x390
Тип: jpg   Дата:

На східній стороні, на найвищій точці Алім’ї, була побудована вежа – вона збереглася до наших часів. Фрагменти цієї елліністичної будови використали в 1475 році для зведення середньовічного замку – його розвалини зараз притягують туристів.
Також варто заглянути в селище Алім’я. Тут ще збереглися дома, давно покинуті місцевими жителями. З 1978 року острів оголошений заповідником, і сьогодні він пов’язаний морським сполученням з Родосом.
Туристів Алім’я притягає кристально чистими бухтами, в яких можна поплавати і насолодитися спокійною атмосферою.
Тілос
Тілос не переобтяжений ні місцевими жителями, ні туристами. Постійно тут мешкають не більше 400 чоловік, тому і атмосфера на острові спокійна, майже відокремлена.
острів Тілос, Греція
острів Тілос, Греція

Розмір оригіналу:   670x390
Тип: jpg   Дата:

Екскурсії на Тілос з найближчого Родосу досить популярні – це можливість побачити унікальну природу. На острові є декілька заповідних зон, по яких прокладені піші маршрути. Свій рай тут знайшли любителі кемпінгу.
З пам’яток можна відвідати монастир Св. Пантелеймона, археологічний музей з сотнями древніх скульптур, печеру Харкадіо, розташовану в центрі Тілоса, і середньовічну фортецю із залишками візантійських церков.
Що стосується пляжів, то на Тілосі вони переважно неорганізовані. До них відносяться Плака і Ерістос – два тихі пляжі без ознак цивілізації, але з чистісінькою водою. Якщо розвинена інфраструктура важлива, можна провести час на пляжі Лівадія. Він обладнаний шезлонгами і знаходиться недалеко від головного порту Тілосу.
Карпатос
Хоча Карпатос серед островів Додеканеса поступається тільки Родосу, він ще залишається прихованою перлиною Греції. Південна частина підійде активним туристам – тут сповна вистачає розваг і курортів. А Північний Карпатос ідеальний для любителів тиші.
острів Карпатос, Греція
острів Карпатос, Греція

Розмір оригіналу:   670x390
Тип: jpg   Дата:

З Родосу сюди варто приїхати, щоб побачити Акрополь Аркаси і залишки древнього міста Потідеон. Це два старі поселення Карпатосу, де особливо відчувається поважна історія острова.
Ще одно чеснота Карпатосу – його пляжі: чисті, оточені смарагдовим морем. Найкрасивішими туристи одноголосно визнають Апеллу, Кіру Панагію і Д’якофтіс. Відправитися на Карпатос з Родосу варто і для того, щоб відвідати ще два невеликі острівці: Сокастро і Сарія з відокремленими пляжами і античною спадщиною.
Халкі
Більш ніж скромним островом є Халкі – тут знаходиться всього один населений пункт. Втомившись від метушні, сюди приїжджають у пошуках самоти.
острів Халкі, Греція
острів Халкі, Греція

Розмір оригіналу:   670x390
Тип: jpg   Дата:

Халкі чудово підійде для пляжного відпочинку. На узбережжі біля Німборіо є піщані ділянки, які сподобаються туристам з дітьми. Незважаючи на маленький розмір острова, він багатий невеликими бухтами з прозорою водою.
Що стосується дозвілля, уся інфраструктура зосередилася в Німборіо. Тут розташовані відмінні таверни з морськими делікатесами, є декілька барів і пропонуються човнові прогулянки. До речі, Німборіо – одне з найцікавіших міст архіпелагу Додеканес. Він наповнений химерними вуличками, на яких ховаються старовинні особняки і будівлі ще венеціанської будови.
Кастелорізо
Без перебільшення, Кастелорізо – в числі найяскравіших островів Додеканесу. Це стосується архітектури його єдиного міста. Він зустрічає прибулих туристів різноколірними будинками, неокласичними особняками і куполами старовинних церков.
острів Кастелорізо, Греція
острів Кастелорізо, Греція

Розмір оригіналу:   670x390
Тип: jpg   Дата:

Над містом височіють руїни замку лицарів XIV століття, а неподалік коштує монастир Айос-Йоргос, в якому виявили катакомби. На Кастелорізо знаходиться печера Перастаса, прикрашена сталактитами. Вона – одна з найкрасивіших в Середземномор’ї. А ще острів з багатим підводним життям визнаний раєм для дайверів і рибалок.

30 липня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук