як подорожувати дешевше
як подорожувати дешевше

Розмір оригіналу:   670x350
Тип: jpg   Дата:

За роки подорожей у мене накопичилося багато дрібних способів трохи заощадити в подорожах. Завжди дуже приємно не думати ні про що і витрачати так, як ніби це останній раз в житті. А потім повертатися і мріяти про те, як буде здорово наступного разу.
Економія на дрібницях дуже допомагає подорожувати більше і цікавіше, більш усвідомлено. А ще поїздки стають трохи більше подорожами, а не просто туризмом. Річ у тому, що коли ми їздимо і ходимо по стандартних пам’ятках, живемо в дорогих готелях, катаємося на туристичних автобусах, то вивчаємо головним чином деякий створений образ місця, його обличчя. А реальне життя тече десь паралельно.
По суті, ми розглядаємо шедеври мистецтва, насолоджуємося красою (це теж дуже здорово), але так нічого можемо і не упізнати про справжнє життя міста або країни, його людей і справжню історію, яка твориться тут і зараз.
Чим економніше ми подорожуємо, тим ближче виявляємося до реальності: для цього ми вибираємо квартиру в житловому районі, а не готель на головній торговій вулиці, ходимо в кафе для місцевих, в кіно, в парки, на ринки і в магазини. Тобто туди, де якраз і йде справжнісіньке життя. Зрештою, переймаємо якийсь інший стиль життя, попутно вивчаючи те, чим гордиться місце.
Цей пост я вирішив присвятити тому, як подорожувати дешевше. А заразом і як бути мандрівником, а не туристом.
Куди їхати
Не вибирайте найпопулярніші місця в самий пік сезону. Зазвичай в цей період усі “місцеві” перемикаються на “вахтову” роботу, забезпечуючи своє життя на декілька місяців вперед. Ціни вищі, людей навкруги більше. Не найвдаліша ідея.
правильно вибиріть напрям відпочинку
правильно вибиріть напрям відпочинку

Розмір оригіналу:   670x350
Тип: jpg   Дата:

Намагайтеся уникати поїздок в періоди масових поїздок. Наприклад, узбережжя Європи в серпні, Америка на Різдво, виїзди з України на травневі або новорічні свята. Ви знову опинитеся в натовпі і у результаті отримаєте менше за більші гроші.
Вивчіть варіанти не найпопулярніших, але красивіших країн. Популярні країни найчастіше популярні завдяки великим вкладенням в їх рекламу, інфраструктуру і розкручування. Це не означає, що їм нічим гордиться, але означає, що вони активно займаються просуванням і іміджем. Іноді можна спробувати знайти альтернативні варіанти. Зазвичай там менше туристів, менші ціни, а відмінності головним чином в тому, що менш розвинена інфраструктура. Якщо Ваша мета – подивитися і дізнатися, то це може бути непоганим варіантом.
Для пляжного відпочинку спробуйте вибирати пляжі і місця, розташовані трохи в стороні від основного “життя”. Частіше там менше людей, нерідко чистіше і спокійніше, а до центру “життя” за бажання можна добратися на автобусі або таксі і це може обійтися дешевше.
Подивіться що є недалеко від будинку. Звичайне перебування в знайомих умовах виявляється дешевше, ніж в нових. Знайома мова, розуміння рівня безпеки, готовність на трохи простіші умови.
Старайтеся менше часу проводити в розкручених центральних містах. Звичайне правило тут: чим вище місце міста в рейтингу самих кращих міст світу, тим воно дорожче. Побувати там дуже здорово, але коли плануєте поїздку, намагайтеся проводити в таких місцях трохи менше часу.
Купівля квитків
Завжди використайте пошукові системи авіаквитків типу SkyScanner або AviaSales, причому бажано шукати варіанти на декількох ресурсах. Вони як мінімум допоможуть визначитися з оптимальним варіантом. А ось купувати у них квитки я не можу порадити.
Будьте гнучкими і пробуйте різні варіанти дат і днів тижня. На сусідні дні ціни можуть відрізнятися на 20-30%, а ціни на перельоти в різні місяці можуть відрізнятися в рази.
Бронюйте квитки заздалегідь. Зазвичай краща ціна приблизно за 180-200 днів до дати перельоту.
Літайте в усі дні, окрім понеділка і п’ятниці. В цей час літаки зазвичай максимально заповнені бізнес-мандрівниками і відпускниками, які намагаються по максимуму використати дні канікул.
Включайте режим приватності у браузері, коли шукайте квитки. Інакше при повторних пошуках ціна може виявитися вище. Це так нас стимулюють швидше приймати рішення, поки “ціна” не пішла.
Шукайте промокоди авіакомпаній в інтернеті і на форумах. Іноді за підписку на розсилку, реєстрацію або просто пройшовши по правильному посиланню можна отримати 10-30 доларів знижки.
Обов’язково беріть участь у бонусних програмах авіакомпаній. Навіть якщо ви не особливо часто літаєте. Рано чи пізно ви накопите на бонусний квиток. Тим паче, що зараз більшість авіакомпаній збільшують нарахування бонусних балів за перельоти.
Використовуйте рейси з пересадкою. Вони найчастіше дешевше, хоча не завжди різниця компенсує незручність пересадки і очікування.
Квитки туди-назад зазвичай дешевше, ніж в один бік. Зовсім не обов’язково купувати авіаквитки з прильотом і вильотом в одному і тому ж місці.
Багаж
Чим менше речей ви візьмете з собою, тим краще і простіше. Вам менше занепокоєння і не доведеться оплачувати перевантаження при його виникненні.
Не беріть зайвий багаж
Не беріть зайвий багаж

Розмір оригіналу:   670x350
Тип: jpg   Дата:

Коли вирішуєте чи брати з собою ноутбук, майте серйозну причину щоб брати (наприклад, гостра необхідність працювати), інакше обійдіться смартфоном. Ви почуватимете себе легше і зможете зосередитися на тому, заради чого подорожуєте.
Речей на тиждень зазвичай вистачає для подорожі практично будь-якої тривалості. Це нескладне правило допоможе зменшити вагу багажу.
Збирайте речі, які легко комбінуються один з одним. Тоді вам буде простіше скласти різні комплекти одягу на різні дні.
На пляжному відпочинку має сенс купити крем для загару заздалегідь. Зазвичай в пляжних містах він коштує раза в півтора-два дорожче.
Готель
Наявність холодильника або кухні в готельному номері допоможе заощадити на їжі. Вам буде досить купити собі сніданок або приготувати вечерю і таким чином заощадити на відвідуванні кафе і ресторанів.
У деяких регіонах можна торгуватися в готелі, особливо в невеликих приватних готелях. Пробуйте списатися з готелем до приїзду, скажіть, що знайшли варіант краще і дешевше і хочете дізнатися чи не можуть вони запропонувати вам кращі умови.
Перевіряйте ціну вибраного готелю на його сайті. Останнім часом все більше готелів пропонує кращі ціни на проживання на своїх сайтах.
ретельно підбирайте номер в готелі
ретельно підбирайте номер в готелі

Розмір оригіналу:   670x350
Тип: jpg   Дата:

Заводьте знайомих і обмінюйтеся житлом або скористайтеся сайтами по обміну. Так можна взагалі не витрачатися на житло, але потрібна неабияка доля підготовки.
Спробуйте хостели і окремі кімнати в них. Все не так страшно! Зате можна зняти житло в центрі за прийнятні гроші.
Іноді має сенс зупинитися в городках по сусідству. Особливо якщо є хороша транспортна доступність. Ціни зазвичай в рази менше і різниця може окупити час на дорогу.
Спробуйте різні комбінації дат у своєму маршруті. Можливо, має сенс десь побути подовше або поменше або побудувати маршрут в зворотній послідовності. Дивно, але іноді так вдається заощадити.
Спробуйте орендувати квартиру або кімнату. У деяких місцях це дешевше, ніж готель і у вашому розпорядженні як бонус – більше особистого простору і кухня.
Будьте акуратніші з додатковими послугами в готелі і перевіряйте свій рахунок перед оплатою. Нечасто, але бувають випадки включення зайвих послуг в рахунок.
Обмін грошей
Для оплати покупок намагайтеся користуватися пластиковими картами. Курс обміну при конвертації тут набагато вигідніше, ніж обмін готівки в пунктах обміну.
Якщо ваш доход в гривнях, то краще всього використати при оплаті гривневу карту. Не сама хороша ідея дома обміняти гроші в одну валюту, а потім ще і в іншу (якщо йдеться про якісь екзотичні країни). У разі серйозних перепадів курсів це може допомогти, але в загальному випадку краще розплачуватися картою у валюті, в якій ви отримуєте доход.
Уважно вивчайте тарифи по своїх картах, особливо те, по якому курсу проводитиметься конвертація і яку комісію стягує Банк за конвертацію. Якщо не звернути на це увагу, то комісія з таких операцій може досягати 6-7%. На ринку є немало банківських продуктів, де підсумковий курс конвертації близький до офіційного.
Дуже корисно, якщо по вашій карті передбачена можливість безкоштовного зняття готівки у будь-яких банкоматах. Це убереже від зайвих витрат. Все-таки хоч би невеликий запас готівки завжди до речі.
Мобільний зв’язок
Коли сідаэте в літак, відключіть можливість передачі даних через мобільні мережі. Це дорога послуга і вже не раз усі чули історії про феноменальні рахунки за мобільний інтернет, коли ви навіть не підозрювали, що його використовували.
Не використовуйте мобільний інтернет в роумінгу без гострої необхідності, краще відпочиньте і подивіться щось нове. Ви не лише заощадите, але і відпочинете від вашого вірного мобільного супутника.
Заведіть Skype, WhatsUp, Viber або подібні інструменти зв’язкe, які працюють через wi- fi мережі. Їх можна використовувати безкоштовно для зв’язку з рідними, близькими і друзями.
Паролі від wi-fi в громадських місцях часто можна знайти в Foursquare. Таким чином інтернет буде завжди під рукою, якщо дуже хочеться поділитися своїми враженнями з друзями.
Огляд пам’яток
Місця для туристів не завжди самі цікаві, але найчастіше найдорожчі. Я не радитиму їх уникати, але ось покупки там варто обмежити.
Скачайте заздалегідь безкоштовні путівники по місту з офлайн картами. Зараз для усіх мобільних платформ є безліч безкоштовних гідів з картами і списком пам’яток. Іноді це дуже корисно, якщо не встигли підготуватися до поїздки.
Дізнайтеся що можна зробити в місті безкоштовно і постарайтеся замінити стандартні туристичні місця безкоштовними. Нерідко вони виявляються не гірше, але набагато небагатолюднішими. А частенько зустрічаються мало не цікавіші.
У музеях часто бувають безкоштовні дні або години для відвідування. Зазвичай така інформація розміщена на сайті музею. Головне “але”: в популярних місцях в цей час довгі черги.
Заведіть міжнародну студентську картку типу ISIC або IYTC, по них нерідко можна отримати знижку на вхід або покупки.
Транспорт
Якщо ви приїхали на декілька днів, купіть звичайний проїзний на декілька днів або картку для проїзду.
Багато країн пропонують кращі тарифи на міжміський транспорт по типу потягів або автобусів при купівлі заздалегідь. Також допомагає використання непікових годин, в які тарифи нижчі.
Досліджуйте проїзні на потяги. Деякі країни пропонують такі проїзні з практично необмеженим використанням транспорту в межах країни. А у разі Європи – декількох країн. Правда такий варіант вигідний при частих переміщеннях і треба заздалегідь розрахувати вигоду.
Нічні потяги допоможуть заощадити час на проїзд і плату за ніч в готелі.
У дорогих країнах користуйтеся громадським транспортом, а не таксі. Особливо це стосується таксі від і до аеропорту. У деяких місцях вартість досягає 100 євро. На сайті будь-якого аеропорту є детальна інформація про те, як туди дістатися і як звідти виїхати.
Харчування
Відвідайте місцевий супермаркет або ринок. Так не лише можна заощадити, але і залучитися до звичайного життя місця.
Туристичні продуктові крамниці зазвичай дуже дорогі. Там краще дивитися, а продукти, що сподобалися, в простіших упаковках за бажанням можна купити в місцевому супермаркеті.
Обзаведіться пляшкою для води і наповнюйте її з великих пляшок. Вода може бути серйозною витратою, якщо купувати її в туристичних місцях.
Китайська і східна кухня найчастіше сама недорога, але ситна. Якщо шукаєте недороге місце, щоб поїсти – шукайте китайську кухню.
Харчуйтеся і ходіть туди, куди ходять місцеві – це звичайно кращі варіанти: дешевше і смачніше.
У “дорогих” країнах намагайтеся вирішувати заздалегідь де ви обідатимете або вечерятимете. Пошук місця на око зазвичай у результаті обходиться дорожче, ніж 15 хвилин дослідження Foursquare.
Їжте більше за обідом, ніж за вечерею. Це корисніше і зазвичай дешевше.
Загальне
Коли щось шукаєте в інтернеті, шукайте на мові країни, куди збираєтеся. Так ви знайдете те, що призначено для місцевих, а значить автентичніше і швидше за все дешевше. Для цього не обов’язково знати мову: для введення пошукового запиту використайте перекладач в Google, а для перекладу самої сторінки – функції у браузері Chrome. Особливо добре такий варіант підходить для пошуку нетуристичних місць.
Чим повільніше подорожуєш, тим менше витрачаєш. Наприклад, орендувати квартиру у Бангкоку можна за 300 доларів за місяць. Пристойний готель обійдеться в 50$ на день.
Страховку краще купити відразу на тривалий період і не думати про неї деякий час. Але уважно віднесіться до купівлі: економія тут може в крайньому випадку обернутися проти вас.
Дивіться на здачу, яку вам дають. Туристи часто не звикли до місцевих грошей і їм іноді “випадково” підсовують схожі монети або купюри. Особливо властиво для країн з “великою кількістю нулів” на цінниках.
Намагайтеся в країні користуватися місцевими товарами і продуктами. Часто це дешевше.
Спробуйте зробити щось по-іншому: наприклад, дорожня поїздка по Америці може обійтися набагато дешевше і бути більш насиченою і цікавішою, ніж візит в декілька головних міст.
Поточна економічна ситуація і у нас і у багатьох розвинених країн світу залишає бажати кращого. Так що зараз не самий відповідний час для того, щоб бездумно витрачати і розкидатися тим, що є. Але як і будь-яка криза, це привід поглянути на речі під іншим кутом, зробити і упізнати щось нове, спробувати інші варіанти і проявити креатив! Я упевнений, що якщо є бажання, то завжди можна знайти спосіб його досягти.
Сподіваюся, що поради вище виявляться вам корисними і ви знайдете ідеї, які дозволять за допомогою розумної економії досягти вашої мрії, побачити і упізнати щось нове. Пам’ятайте, що гроші – це засіб і інструмент, а не самоціль! Спробуйте (просто спробуйте) щось зробити по-іншому. Можливо, це вам сподобається навіть більше! Врешті-решт, це просто пригода! А подолання своїх внутрішніх бар’єрів, чуток і домислів – важлива частина саморозвитку!
Сподіваюся, цей матеріал здався Вам корисним! А якими ідеями заощадити користувалися Ви? Напишіть про це будь-ласка в коментарях.
 

17 жовтня 2015

Автор:

60 способів подорожувати дешевше Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук