Оповідання про кораблі з “Веселим Роджером”, жорстоки бійки і одноногих моряків, в цих місцях вони не просто романтичні легенди, а реальна історія. Тут легко наткнутися на реліквії піратського минулого і, можливо, навіть знайти заховані скарби.
Порт-Ройал, Ямайка
Це ямайське місто в гирлі Кінгстон-Харбор було головним піратським притулком в кінці 17 століття. Британці, які контролювали Ямайку у той час, покинули місто, залишивши його без захисту. Побоюючись вторгнення інших колоніальних держав, таких як Іспанія, місцева влада почала запрошувати піратів оселитися в місті. Ця політика привела в Порт-Ройал значну кількість загартованих бійців, які повинні були забезпечити захист при вторгненні будь-якої іноземної армії. Крім того, пірати принесли багато багатств в Порт-Ройал, і місцева економіка процвітала. Сьогодні це тихе прибережне селище з купкою старих будівель. Проте археологічні знахідки продовжують з’являтися як на суші, так і в гавані.
Порт-Ройал, Ямайка
Порт-Ройал, Ямайка

Розмір оригіналу:   670x375
Тип: jpg   Дата:

Нассау, Багамські острови
Інший Карибський центр 17 і 18 віків – острів Нью-Провіденс, де знаходиться Нассау (столиця Багамських островів), – став піратською базою із-за його близькості до торгових шляхів, що використовувалися іспанськими торговими судами. Пірати отримали доступ до портів, підкупивши місцеву владу. Коли ця практика стала занадто волаючою, британська армія вторглася сюди, щоб вигнати піратів. Хоча декілька відомих осіб, серед яких був і Едвард “Чорна Борода” Тіч, бігли до приїзду британців, більшість піратів все ж були раді зміні порядків і залишилися в Нассау, переставши займатися злочинними справами. У Нассау буває важко відокремити справжню історію від спектаклю. У туристичному піратському музеї розташований відтворений корабель з аніматроними піратами. Більшість місцевих легенд заснована на міфах і чутках, але в старих частинах міста можна знайти старовинну фортецю і інші будівлі 17-18 віків.
Нассау, Багамські острови
Нассау, Багамські острови

Розмір оригіналу:   670x375
Тип: jpg   Дата:

Іль-Сент-Марі, Мадагаскар
Іль-Сент-Марі - острів біля берегів Мадагаскару, який колись був основним торговим шляхом в Європу з Південної і Східної Азії. Торгові судна були завантажені багатствами і тому були головними цілями для відомих корсарів на зразок Уіл’яма Кідда. Пірати, які жили на Іль-Сент-Марі, залишили багато свідчень своєї присутності. На мілководді навколо острова було декілька корабельних аварій. Останки тих судів, разом з багатою колекцією морських мешканців, представляють великий інтерес для дайверів. Ще на острові можна знайти піратське кладовище. Є навіть декілька місцевих жителів, які стверджують, що їх предки – справжнісінькі пірати.
Іль-Сент-Марі, Мадагаскар
Іль-Сент-Марі, Мадагаскар

Розмір оригіналу:   670x375
Тип: jpg   Дата:

Окракоук, Північна Кароліна
Цей крихітний острів в Північній Кароліні був улюбленим притулком знаменитого пірата Едварда Тіча, відомішого як “Чорна Борода”. На початку 1700-х років Тіч і його “колеги” бували тут часто, тому що острів не був заселений, але знаходився поряд з найважливішим судноплавним каналом. Дерева, дюни і трава на березі дозволяла дозорцям залишатися невидимими і вчасно виявляти торгові судна, що спрямовуються до узбережжя нових американських колоній. Сьогодні місця, де зупинялися пірати, є частиною заповідника “Шпрінгер Пойнт”. Музей і магазини з піратськими знаками влаштовують святкування у зв’язку з тим, що цей маленький острів був притулком для одного з найвідоміших і страшніших піратів в історії.
Окракоук, Північна Кароліна
Окракоук, Північна Кароліна

Розмір оригіналу:   670x375
Тип: jpg   Дата:

Салі́, Марокко
Це древнє місто на узбережжі Атлантичного океану з’явилося ще за часів фінікійців (задовго до Карфагена і Римської імперій). У 1600-і роки Салі став притулком для ряду берберійських піратів, багато хто з яких був мусульманськими іспанцями, вигнаними з Іспанії. Пірати Барберрі були менш відомими, але грізнішими, ніж їх “колеги” з Вест-Індії. Вони борознили Середземномор’я і прибережні райони Європи, запливаючи далеко на північ – до Ірландії і Ісландії. Відомо, що вони захоплювали полонених і продавали їх в рабство на північноафриканських ринках. На висоті успіху пірати з банди “Салі Роверс” (згадуються в книзі Даніеля Дефо “робінзон Крузо”) сформували незалежну республіку в Салі. Під контролем піратів в 16 і 17 віках в Салі і сусідньому Рабаті було побудовано безліч будівель.
Салі́, Марокко
Салі́, Марокко

Розмір оригіналу:   670x375
Тип: jpg   Дата:

Баратарія, Луїзіана
У Мексиканській затоці, на південному сході Луїзіани знаходиться бухта Баратарія, яка була базою для знаменитого пірата і контрабандиста Жана Лафітте. Успіх Лафітте в піратстві привів сюди багатьох його товаришів, і Баратарія скоро перетворилася з болота у великий центр контрабанди. Лафіт продавав свою здобич місцевим торговцям і посередникам в Новому Орлеані. Він навіть захоплював іспанські невільничі судна і продав рабів багатьом власникам плантацій Луїзіани. Лафіту дарували помилування за усі його піратські справи, тому що він погодився допомогти американським військам під час війни 1812 року. Сьогодні Баратаіия є частиною Національного історичного парку і заповідника. Піратські артефакти знайти навряд чи вийде, але можна вдосталь вивчити місця, де більше 200 років тому досягав успіху Лафіт і його армія контрабандистів.
Баратарія, Луїзіана
Баратарія, Луїзіана

Розмір оригіналу:   670x375
Тип: jpg   Дата:

Острів Піткерн
Першими поселенцями острова Піткерн були не пірати, а бунтівні матроси зі знаменитого корабля “Баунті”. Але у нього є захоплююча історія, яку розповідають нащадки тих, хто тут колись жив. Після втечі з викраденого корабля бунтівники з “Баунті” і їх товариші з Таїті жили на Піткерні майже два десятиліття без яких-небудь контактів із зовнішнім світом. Залишки “Баунті”, спалені лідером повстання Флетчером Крістіаном і його командою, все ще видні під водою в одній з невеликих заток Піткерна. Відвідати цей острів непросто (більшість туристів припливають сюди на кораблі), але якщо вам хочеться справжніх свідчень перебування піратів, то це, безумовно, краще місце в нашому списку.
Острів Піткерн
Острів Піткерн

Розмір оригіналу:   670x375
Тип: jpg   Дата:

Мумбай, Індія
Найвідоміший пірат Індії Конходжи Ангрія нападав на британські, голландські і португальські кораблі із західного узбережжя Індії на початку 1700-х років. На додаток до здирства грошей з усіх кораблів в порту Бомбея (нині Мумбай), він зосередив свої зусилля на розграбуванні судів, що належать англійській Ост-індській торговій компанії. Ви все ще можете відвідати майже неприступний притулок Ангрії, прихований у форті Віяйдург. Залишки правління “Короля піратів” все ще можна знайти і на укріплених островах біля гавані. Не дивлячись на те, що Ангрія і інші пірати Бомбея вимагали гроші у місцевих жителів, а також нападали на іноземні судна, багато індійців бачать в них героїв, тому що вони були в змозі, хоч і тимчасово, ослабити англійський вплив в Індії.
Мумбай, Індія
Мумбай, Індія

Розмір оригіналу:   670x375
Тип: jpg   Дата:

25 серпня 2014

Автор:

8 піратських притулків, які варто відвідати Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук