амінокислоти
амінокислоти

Розмір оригіналу:   1200x600
Тип: jpg   Дата:

Більше половини необхідних людському організму амінокислот синтезуються в печінці, але їх може бракувати організму нарівні з тими амінокислотами, які дістаються з їжі. Стреси, інфекції і процеси старіння можуть порушити синтез необхідних речовин, що приведе до виснаження, порушення зору, зниження розумової і фізичної активності. Як же захистити себе від дефіциту амінокислот?
Що це таке і з чим це їдять?
Амінокислоти – “першоджерела життя”, з яких утворюються білки. Сьогодні частина нашого харчування складає фаст-фуд, в якому високий рівень простих вуглеводів і жирів, а ось білку в таких продуктах часто бракує. Окрім фаст-фуду в раціоні сучасної людини дуже багато цукру, всіляких кондитерських виробів, що також може привести до дефіциту білку. Першими симптомами нестачі амінокислот можуть бути зниження апетиту, стомлюваність, апатія, випадання волосся і погіршення стану шкіри.
Навіть незначний недолік може спровокувати споживання амінокислот з м’язової тканини, адже необхідно підтримувати роботу мозку і серця, звідси і симптоми у вигляді виснаження і апатії.
Деякі амінокислоти уповільнюють процес старіння, тому людям після 40 слід приділити особливу увагу продуктам, що містять білки, які допоможуть їм підтримувати себе краще формі довгі роки.
Приміром, пролін, який організм використовує для вироблення колагену, будівельного матеріалу для клітин шкіри, кісток, сухожиль і зв’язок. Пролін міститься в яйцях і молочних продуктах.
Тирозин – амінокислота, від якої залежить гарний настрій і добра робота мозку. Ця речовина примушує гіпофіз виробляти гормон зростання, яке за свої якості заслужило назву “Гормон молодості”. Знижує тривожність і підвищує лібідо. Природні джерела тирозина- молоко, мигдаль, авокадо, банани, яйця, арахіс, насіння гарбуза і кунжуту.
Незамінна для дітей амінокислота аргінін з віком виробляється в незначній кількості, адже нам не завадили б її властивості і в зрілості! Одна з головних функцій аргініну – підтримка дітородної функції чоловіків, але ця речовина потрібна не лише сильній половині людства. У дітей і ослаблених після хвороби людей дуже висока потреба в аргініні, адже він загоює рани, утворює колаген, стимулює імунну систему організму, нормалізує вагу, а також бере участь у виробленні гормонів зростання.
Здатністю знижувати рівень холестерину володіє незамінна амінокислота метіонін, що має потужну антиоксидантну властивість. Дослідження показали, що метіонін чинить сприятливу дію при лікуванні хвороби Паркінсона, відновлює тканини печінки і нирок. Це найменш поширена амінокислота, і отримати її можна з продуктів, багатих протеїнами.
Краще джерело метіоніну – м’ясо нежирних сортів, а ось в рослинних продуктах (арахіс, бобові) цієї речовини в 5-10 разів менше, ніж в продуктах тваринного походження. Необхідно знати, що метіонін в надлишку перетворюється на гомоцистин, який погіршує стан людей, що страждають захворюваннями серця.
Ще одна амінокислота, що має виражений ефект – таурин. Основні властивості, властиві цій амінокислоті, дуже різноманітні: таурин не лише захищає головний мозок від ушкоджуючих чинників, уповільнюючи його старіння, але і запобігає розвитку аритмії, сприяє зниженню маси тіла, допомагає роботі імунітету і бере участь в синтезі інших амінокислот. Краще джерело таурину – риба, але і в молочних продуктах таурин є.
Вважається, що вегетаріанці, що повністю відмовилися від тваринних продуктів, потрапляють в групу ризику дефіциту цієї важливої для організму амінокислоти.
Не хлібом єдиним…
Міститься багато амінокислот в продуктах, але не завжди можливо отримати необхідне дозування з їжі, тому спортсмени і люди, що відновлюються після важких хвороб, приймають так звані спортивні амінокислоти (амінокислота для м’язів, амінокислота для зростання) – ці препарати продаються в аптеках. Хоча амінокислоти в аптеці продаються і не є ліками, у них є протипоказання. Так, якщо є порушення в обміні речовин, краще максимально збалансувати своє харчування, а потім приймати амінокислотний комплекс. А ось людям зрілого образу, що продовжують вести здоровий спосіб життя і що не має серйозних проблем із здоров’ям, препарати з амінокислотами допоможуть продовжити молодість.
При вагітності ці амінокислоти приймати украй небажано, тому що масштабних досліджень цих добавок не проводилося і передбачити їх дію на дитину, що розвивається в утробі, не візьметься ніхто.
Враховуючи величезну користь амінокислот в цілому для організму, необхідно просто бути при їх вживанні дуже акуратними і уважними. До того ж, людям, що ведуть здоровий спосіб життя і проблем, що не мають, із здоров’ям амінокислоти здатні продовжити молодість.

13 липня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук