таємниче місто Боларії
таємниче місто Боларії

Розмір оригіналу:   300x170
Тип: jpg   Дата:

Величезне таємниче місто виявили болгарські археологи при розкопках поблизу міста Чорноморець. Древнє місто не відоме історикам, його немає ні на одній з карт, не згадується про нього і ні в одному історичному джерелі, повідомляє “Стандарт”.
На руїни міста наткнулися археологи під керівництвом доц. д-ра Івана Христова. Таємниче місто знаходиться на півострові Хрісосотіра поблизу Чорноморця. Останки міста підказують, що воно було стратегічним центром візантійців. Древнє поселення величезне, тягнеться на площу 67 000 кв.м. і в шість разів більше сусідньої фортеці “Акра”.
Таємниче місто, швидше за все, називалося Хрісосотіра, що в перекладі означає “Золотий рятувальник”, пояснює доц. Хрістов.
Археологи переконані, що місце, на якому виявлено місто, було стратегічним. Проте ніхто не знає, хто і навіщо побудував фортецю Хрісосотіра, і яка була її подальша доля. Передбачається, що фортеця була побудована у кінці V століття під час правління імператора Анастасія. На думку археологів, виявлене таємниче місто можна порівнювати лише з древньою Аполонією. До справжнього моменту знайдені цікаві і рідкісні керамічні посудини, які говорять про те, що жителі півострова були багатими людьми.

18 вересня 2014

Автор:

Болгарські археологи виявили таємниче місто Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук