Темуко (ісп. Temuco) – місто в центральній частині Чилі, адміністративний центр однойменної комуни (ісп. La Comuna de Temuco), провінції Каутін (ісп. Provincia de Cautín) і області Арауканія (ісп. Аrea de Araucanía). Місто розташоване в Подовжній долині (ісп. Longitudinal del Valle), між хребтами Анд і Тихим океаном, в 672 км від столиці, на висоті близько 105 м над р.м.

місто Темуко вночі
місто Темуко вночі

Розмір оригіналу:   1760x1016
Тип: jpg   Дата:

Територія комуни – 464 км². Чисельність населення – близько 282,5 тис. жителів. Найближчі від Темуко міста: університетське місто Вальдівія (ісп. Valdivia) – 131 км, Лос-Анхелес (ісп. Los Аngeles) – 143 км, Осорно (ісп. Osorno) – 209 км – традиційне місце проведення найбільшої виставки великої рогатої худоби в Чилі "Ферія-Ганадера" (ісп. Feria Ganadera).

Перші згадки про місто в історичних хроніках зустрічаються з кінця XIX ст., днем його основи вважають 24 лютого 1881 р. Назва міста походить від дерева, використовуваного індійцями, – мапуче з лікувальною метою. На нинішній день Темуко є економічним, культурним, торговим центром сільськогосподарської області. У місті працюють підприємства шкіряної, деревообробної, паперової і харчової промисловості; розвинені традиційні кустарні промисли – виробництво виробів з срібла, дерева, шерсті і шкіри.

У місті є два великі університети: Де-ла-Фронтера (ісп. Universidad de la Frontera) і Католицький Університет (ісп. Universidad Catоlica de Temuco).

місто Темуко
місто Темуко

Розмір оригіналу:   2032x1219
Тип: jpg   Дата:

Клімат

Влітку (грудень – лютий) середня температура повітря складає +16°C, взимку (червень – серпень) середній показник температури +7,7°C. Сезон дощів доводиться на осінь – зиму, максимальна кількість опадів випадає в червні.

Транспорт

Темуко – велике місто з переобтяженими автодорогами. Городяни все частіше стикаються з проблемами великого міста: пробки, проблеми з парковками. Найпопулярнішими видами громадського транспорту вважаються міські автобуси і маршрутні таксі. Місто є значимим регіональним залізничним вузлом. У декількох хвилинах їзди, а точніше, в 5 км. На південь від центру міста знаходиться аеропорт Темуко, офіційно названий Аеропорт "Maquehue".

Це один з найбільших аеропортів регіону, для відвідування Пукона, Віл’яррікі або багатьох інших туристських об'єктів спочатку треба прибути саме в Темуко. Звідси дуже легко дістатися до столичного Сантьяго і усіх міст "Маленького півдня" (ісп. "Sur Chico"; так неофіційно називають область, що лежить на південь від Ліми).

Пам'ятки, екскурсії, розваги

Темуко, одне з найбільш сучасних міст Чилі, розташовується в найпівнічнішій частині Озерного Краю. У місті добре розвинена інфраструктура, вулиці тішать око пишною рослинністю. Темуко – одне з міст, у яких немає минулого, тут немає безлічі історичних пам'яток, проте є чудова природа і є ковалі.

Індійці – мапуче читати не уміють, і тому замість вивісок на вулицях виставлені емблеми, виготовлені ковалями: наприклад, величезний котел, величезна пила, велетенський замок, або ложка колосального розміру. А здоровенний чобіт здалека вказує, де розташувався черевичник.

місто Темуко. Площа Пінто Анібал
місто Темуко. Площа Пінто Анібал

Розмір оригіналу:   3632x2364
Тип: jpg   Дата:

Головною міською площею вважається тіниста, обрамлена розкішними пальмами Площа Пінто Анібал (ісп. Plaza Anibal Pinto). Це єдина в країні Центральна площа, на якій відсутній традиційний фонтан. Слід зазначити, що, незважаючи на цей факт, головна площа Темуко визнана найсучаснішою і найкрасивішою площею Чилі. Недалеко від площі знаходиться міська Художня галерея (1981 р.).

Однією з головних пам'яток міста вважається проспект Альманія (ісп. Alemania), де знаходиться безліч готелів, ресторанів, супермаркетів, бутиків і два торгові центри. Є в місті і казино, також розташоване на цій своєрідній авеню. На цьому ж проспекті розташований Музей Араукарії (ісп. Мuseo de Araucaria), будівля якого побудована в XIX ст. В традиційно чилійському стилі. Любителям мистецтва варто неодмінно відвідати ефектну будівлю, виконану в незвичайному вікторіанському стилі, Кампус-Менчака-Ліра (ісп.Campus Menchaca Lira), де можна насолодитися як сучасними художніми творами, так і витворами мистецтва минулих років.

місто Темуко
місто Темуко

Розмір оригіналу:   1299x758
Тип: jpg   Дата:

Цікава для туристів "Англійська алея" з розташованою на ній будівлею Червоного Хреста, спорудженому в неокласичному стилі.

Темуко пропонує своїм гостям різні варіанти захоплюючого активного відпочинку. Невеликий пагорб С’єло (ісп. Сolina de Cielo), розташований прямо в місті, є відмінним місцем для приємних піших прогулянок і влаштування пікніків. Тут у Вас буде унікальна можливість в природних умовах побачити прекрасну лапажерію – національна квітка Чилі. Тут можна взяти напрокат велосипеди, лижне спорядження, а можна відправитися на прогулянку на човнах, або в гірський похід.

У регіоні Арауканіа мешкають корінні індійці-араукани, або Мапуче (Мapuche, озн. "Люди землі") – корінна індіанська народність Аргентини і Чилі, що налічує сьогодні в Чилі близько 1,3 млн чоловік. Фактично племена Мапуче стали єдиним корінним народом Південної Америки, що не підкорилисяся ні інкам, ні іспанським конкістадорам, і який зберіг протягом більш ніж 300 років контроль над одвічними територіями. Війна Мапуче з конкістадорами тривала з деякими перервами майже 260 років. Тільки у 1883 р. уряд Чилі "уклав перемир'я" з індійцями. Горде плем'я переможеними себе не визнали, вони до цього дня відстоюють свої права на території і культуру предків, наполегливо вимагаючи свої землі назад. Сьогодні на території чилійського "Sur Chico" зберіглося більше 300 резервацій Мапуче.

Сучасні громади арауканів ведуть традиційне, як і 100 років тому, натуральне господарство: займаються тваринництвом і бджільництвом, землеробством (в основному пшениця і картопля), виробництвом сирів, садівництвом, ремеслом (ткацтво, вироби з срібла і шкіри, виробництво кераміки).

місто Темуко. Ринок Меркадо Артенсанія
місто Темуко. Ринок Меркадо Артенсанія

Розмір оригіналу:   1792x1037
Тип: jpg   Дата:

Темуко, будучи адміністративним центром регіону, характеризується нерозривними зв'язками з культурою корінних жителів цієї місцевості і славиться своїм Центром Культури Мапуче з чудовим Історичним Музеєм. Індійці-Мапуче вважають Темуко своєю столицею і головним ринковим містом. "Меркадо Артенсанія" (ісп. Mercado des Artesanias) – це колоритний індіанський ринок, на якому можна купити абсолютно все, від сувенірів до предметів побуту, тут удосталь представлені традиційні ремісничі вироби Мапуче. З Темуко можна з екскурсією відправитися в індіанське селище Мапуче "Trawu-Peyun", що в перекладі означає "Там, де ми зустрінемося разом". Ви зможете побувати в житлі Мапуче, познайомитися з їх побутом, сімейним устроєм, звичаями, а також спробувати традиційну індіанську їжу, приготовану по древніх рецептах. Нині існують громадські організації арауканів (Мапуче) : в 1993 р. була створена Міжрегіональна Рада Мапуче (Mapuche Inter – regional Council) з центром в Темуко, мета якого – об'єднувати співтовариства в різних областях Чилі, сприяючи соціальному, економічному і культурному розвитку Арауканів.

Темуко вважається просто ідеальним відправним пунктом, звідки можна почати подорож по прекрасному озерному краю Чилі, відомому густими зеленими лісами і гірськими вершинами, увінчаними снігами. В околицях міста є плантації хвойних лісів, на родючих землях вирощують різні сільськогосподарчі культури і всілякі фруктові дерева.

Щоб помилуватися красою озерного краю, можна відвідати прекрасне місце – Національний парк Конгільо (ісп. Рarque Congilo), створений в 1950 р. в 120 км на північний схід від міста Темуко. Парк, що займає площу більше 60,8 Га, багатий озерами, невеликими річечками, водоспадами. Прекрасний парк, порослий велетенськими араукаріями (лат. Araucaria araucana; національне дерево Чилі), вік більшості з яких досягає 1000 років, став одним з улюблених і відвідуваних місць в країні.

В 120 км від Темуко знаходиться Національний парк Конгільо
В 120 км від Темуко знаходиться Національний парк Конгільо

Розмір оригіналу:   2016x1256
Тип: jpg   Дата:

По території парку проходить велика кількість туристичних стежок, що ведуть по лісових заростях повз річки, гірські озера і глибокі ущелини.

Увесь парк порізаний численними річечками. Найбільшою водоймою парку є озеро Конгільо (ісп. El Lago Congilo; 780 га) з чудовими, чистісінькими пляжами, де влітку приємно відпочити і покупатися. 30 червня 1983 року ЮНЕСКО прийнято рішення створити Біосферний резерват "Арауканія", що об'єднує Лісовий заповідник " Alto Biobío" і Національний парк "Congilo".

Що цікаво, до складу парку входить вулкан Л’яйма (ісп. Llaima) – один з найбільших (заввишки 3125 м) і найактивніших вулканів Чилі, розташований на західному схилі Андської Головної Кордільєри, в 82 км на північ від Темуко. З арауканскої мови "Llaima" означає "криваві вени": потоки розжареної лави, що стікають з вулкану, разюче їх нагадують. Схили вулкану покриті араукарієвими лісами. Вище 2 тис. м починається сніговий покрив, на західному схилі знаходиться відомий гірськолижний курорт Лас-Араукаріас (ісп. Las Araucarias). У XVII ст. відбувалися часті виверження середньої потужності. Великі виверження сталися в 1994 р.; 1 січня 2008 р. довелося евакуювати декілька сотень людей з довколишніх селищ; а виверження 2 липня 2008 р. привело до евакуації людей з 15-кілометрової зони.

вулкан Л’яйма
вулкан Л’яйма

Розмір оригіналу:   1360x702
Тип: jpg   Дата:

В Національному парку Tолхуака (ісп. Рarque Tolhuaca; площа близько 6,5 тис. Га) безліч невеликих річок, озер і мальовничих водоспадів, найвідоміший і вражаючий з яких 50-метровий водоспад, розташований на річці Маллеко (ісп. El Río Malleco).

Взагалі, парк рясніє привабливими для туристів місцями, серед яких слід згадати Лагуну Маллеко (ісп. Laguna Maleko), яка є будинком для багатьох чилійських птахів, Зелену Лагуну (ісп. Laguna Verde), Каскад Змії (ісп. Cascada de la Serpiente), Жовтий пагорб (ісп. Аmarillo Сolina), і, звичайно, вулкан Толхуака (ісп. Volcаn Tolhuaca; висота 2,8 тис. м)

Флора парку дивує своєю різноманітністю: тут ростуть рідкісні велетенські араукарії, оливкові і лаврові дерева. Тутешню фауну представляють багато рідкісних, зникаючих видів тварин, таких, як кодкод (найменша дика кішка у світі), чилійська пума, малий гризон (лат. Galictis cuja), Чілла Фокс (лат. Chili Fox), американська норка і паду (найменший у світі олень). Національний парк "Tолхуака" – це незрівнянне природне надбання Чилі.

У півтори годинах їзди від аеропорту Темуко знаходиться ще одно популярне у туристів місце: Корралько (ісп. Corralco) – зовсім молодий, але вже досить відомий гірськолижний чилійський курорт.

Популярним туристичним напрямом вважається Капітан-Пастене (ісп. Capitаn Pastene), селище, засноване на початку XX ст., з населенням трохи більше 2,5 тис. чоловік.

Декілька італійських сімей (менше 100), що прибули в Чилі, заклали це поселення і назвали його на честь капітана Джованні Пастене (ісп. Juan Bautista Pastene, 1507-1582 рр.), генуезького мореплавця, першовідкривача чилійського узбережжя. Незважаючи на те, що це маленьке селище знаходиться буквально в центрі країни, його жителі зуміли зберегти патріархальний устрій, національні традиції і звичаї своїх предків.

Та і в образі життя нащадків корінних поселенців мало що змінилося: вони обробляють землю, вирощують с/г культури і розводять худобу.

Темуко – рай для любителів сувенірів

Залишилося доповнити, що відвідування Чилі не вважатиметься повноцінним без сувенірів, які асоціюються з цією країною. Тому, опинившись в Темуко, не можна не відвідати величезний, шумний, яскравий муніципальний ринок, улюблене місце городян і приїжджих.

сувеніри Темуко
сувеніри Темуко

Розмір оригіналу:   2047x1360
Тип: jpg   Дата:

Тут, здається, є абсолютне все! Коли очі розбігаються від великої кількості пропонованого товару, важко зробити правильний вибір. Тому прийміть на озброєння декілька порад:

 • Зверніть увагу на індіо-пікаро (ісп. Indio pícaro) – традиційні індіанські статуетки з незмінною широкою посмішкою Мапуче. Популярні вироби ручної роботи, вирізані з дерева, дивують різноманітними сюрпризами. Ці популярні статуетки заввишки близько 15 см – оригінальні веселі приколи. На ринку в Темуко продають і великі фігури індіо-пікаро (більше 1,5 м!).
 • Чилі славиться багатими родовищами лазуриту, який навіть являється національним камінням Чилі. Лазурит відомий, як недорогий, але напрочуд красивий камінь. Упродовж тисячоліть до прибуття на континент європейців, камінь добували ще древні інки та ін. доколумбові цивілізації. Намиста, браслети, кулони, сережки та ін. ювелірні прикраси відрізняються абсолютно особливим синім кольором.
 • Зверніть увагу на вази з лазуриту, набори письмового приладдя, столові прилади, статуетки і скриньки. Будучи яскравим на сонці, камінь темніє при електричному освітленні. До речі, лазуриту приписують багато лікувальних властивостей.
 • Пончо Мапуче – традиційний вид південноамериканського одягу: індіанські племена Анд з доколумбових епох використовували цей тип накидки. По суті, пончо – це великий шматок тканини, що має в центрі отвір для голови. Передбачається, що винахідниками пончо були індійці-Мапуче. Пончо Мапуче зазвичай вручну виткані з шерсті і забарвлені природними барвниками з листя і коренів рослин. Щільна тканина пончо завжди надійно захищала від холодного вітру жителів півдня країни.
 • Виготовлені Мапучо пончо відрізняються незрівнянно високою якістю, в зимову холоднечу цей одяг здатний замінити ковдру.
 • Зверніть увагу на унікальні вовняні килими, строкаті покривала, традиційні шапки, товсті светри, шкарпетки, шарфи і рукавички – усе м'яке, тепле, покрите своєрідними візерунками.
 • Відомо, що Чилі є найбільшим світовим виробником міді – основної статті експорту країни, що поповнює держ. бюджет. З міді виготовляють безліч різноманітних сувенірів: вази, блокноти з обкладинкою з міді, підсклянники, пластини з картою Чилі і таке інше.
 • Не забудьте прикупити пару пляшок чудового чилійського вина, одного з кращих у світі.

Цікаві факти

 • Якщо заглянути в майбутнє, то в 2022 р. в Темуко планується проведення зимових Олімпійських ігор. Місто вже почало готуватися до відповідального заходу.
 • Корені чилійської поезії тісно пов'язані з історією Темуко. Адже саме в цьому містечку колись жили нобелівські лауреати: поетеса Габрієль Містраль (Нобелівська премія в області літератури, 1945 р., уперше в історії премія була присуджена латиноамериканському письменникові) і Пабло Неруда (Нобелівська літературна премія 1971 р.), чилійський поет і державний діяч.
 • Один з найвідоміших поетів ХХ століття, Пабло Неруда шкільні роки провів в Темуко. Свої перші вірші він написав саме тут, в 16-річному віці. Пабло колись назвав Темуко, що є культурним Центром індійців – Мапуче, "чилійським Диким Заходом".
 • По чистих, затишних вулицях міста курсують веселі, розфарбовані в усі барви веселки автобуси.
 • Темуко можна назвати типово провінційним містом, милим і спокійним, але на тутешніх ринках завжди щосили кипить і вирує життя.
 • Лазурит з чилійських родовищ славиться на весь світ, цікаво, що ручка гербової печаті Президента нашої держави виготовлена саме з чилійського лазуриту.

Відео: місто Темуко(Temuco)

24 серпня 2019

Автор:

Чилі. Темуко – місто в провінції Каутін Оцінка: 5.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук