Гробниця Хумаюна – дивовижної краси мавзолей одного з Великих Моголів, падишаха Хумаюна, розташований в самому серці країни – Делі. Усипальня була побудована за замовленням вдови падишаха Хаміди Бану Бегум в 1562 році. (Для довідки: її чоловік, Хумаюн – другий імператор з династії Великих Моголів, віддав усе життя на приєднання Північної Індії до своїх володінь.) Будівництво тривало 8 років, архітекторами проекту вважаються Саід Мухаммад і його батько Мірак Гіятхуддін.

гробниця Хумаюна
гробниця Хумаюна

Розмір оригіналу:   1839x883
Тип: jpg   Дата:

Існує думка, що на архітектуру усипальні сильно вплинуло захоплення сина і батька самаркандськими будівлями Тімуридів.

Сьогодні гробниця Хумаюна включена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Якщо вірити легенді, то кончина падишаха була досить дивною, але украй цікавою. Говорять, що Хумаюн був освіченою людиною, шанував науки, особливо астрономію і астрологію. Якось раз, повертаючись зі своєї бібліотеки з великою стопкою книг, він почув заклик на молитву – азан. Кидати книги Хумаюн не хотів, тому спробував, не випускаючи стопку з рук, преклонити коліна. Заплутався в полі довгого халата, скотився зі сходів і незабаром помер від отриманих травм.

гробниця Хумаюна
гробниця Хумаюна

Розмір оригіналу:   1958x1304
Тип: jpg   Дата:

Незважаючи на своє не найжиттєствердніше призначення, гробницю не варто упускати з уваги – це воістину одна з найграндіозніших і величніших пам'яток Делі. Прекрасний приклад ранньої монгольської архітектури, вона вважається прообразом Тадж-Махала.

Варто сказати пару слів про екстер'єр склепу. Ця велична будівля, виконана з червоного піщанику, витончено прикрашена геометричними елементами з білого і чорного мармуру і віконними гратами "джалі". Навкруги – традиційні монгольські симетричні сади "чарбаг".

Вхід: 5 USD, діти до 15 років: безкоштовно. Послуги гіда: 5 USD, аудіо-гід: 2 USD.

Час роботи: від світанку до заходу. Проїзд з центру Делі на таксі або рикші до гробниці Хумаюна обійдеться в 360 INR.

гробниця Хумаюна
гробниця Хумаюна

Розмір оригіналу:   1958x1331
Тип: jpg   Дата:

11 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук