На півночі Африки, в Тунісі, знаходиться унікальне солоне озеро Ішкьоль, що стало центром однойменного заповідника і будинком для тисяч птахів. Воно довгий час знаходилося під загрозою, у зв'язку з результатами людської діяльності. Озеро було врятоване ЮНЕСКО, що розробив десятирічний план захисту озера і прилеглих територій.

Історія парку Ішкьоль

Перша згадка заповідного статусу цих земель відноситься ще до XIII століття, коли правляча династія Хафсидів оголосила територію озера своїм мисливським угіддям і заборонила усім іншим бувати тут. Царські династії мінялися, а заборона залишалася в силі – лише на початку минулого століття парк перейшов в державну власність і став доступний для всіх бажаючих.

Озеро Ішкьоль
Озеро Ішкьоль

Розмір оригіналу:   1023x768
Тип: jpg   Дата:

Центром заповідника є озеро Ішкьоль, що живиться поперемінно то прісними, то солоними водами. Це можливо завдяки тому, що взимку в сезон дощів в нього впадають шість ваді (сезонних річок), а в решту часу воно підживлюється по штучному каналу з Середземного моря.

На заболочених територіях навколо озера ростуть оливкові гаї, що служать притулком багатьом птахам. Крім того, своєрідним будинком для пернатих стали і розташовані неподалік вапнякові скелі, заввишки всього 500 метрів.

У 1977 році парк був оголошений біосферним заповідником, в 1980 внесений в Список спадщини ЮНЕСКО, а в 1996 тією ж організацією визнаний таким, що терпить екологічне лихо.

Озеро Ішкьоль
Озеро Ішкьоль

Розмір оригіналу:   1023x768
Тип: jpg   Дата:

Пов'язано це було з тим, що греблі, що будувалися вище за течією, віднімали біля озера прісну воду, і воно нестримно дрібніло і ставало солоним. Багато птахів не змогли пристосуватися до змін і загинули або мігрували на інші водойми. План відновлення територій, розроблений ЮНЕСКО, допоміг повернути все на первинний рівень за рахунок відмови від використання прісної води заповідника.

Мешканці заповідника

У цьому найбільшому заповіднику можна зустріти 180 видів птахів, що як живуть тут, так і прилітають на зимівлю; десятки видів риб, що служать кормом для пернатих мешканців; і декілька різновидів ссавців.

Хоча основне призначення заповідника – орнітологія, він також служить притулком для туніських буйволів, завезених сюди сотні років назад і що збереглися на прилеглих до озера болотистих територіях.

До речі, деякі види птахів, що мешкають на озері Ішкьоль, зустрічаються лише тут, і тому турботі про них приділяється особлива увага.

Озеро Ішкьоль
Озеро Ішкьоль

Розмір оригіналу:   1024x768
Тип: jpg   Дата:

Як потрапити на озеро Ішкьоль

До озера, розташованого на півночі країни, можна добратися як з організованою автобусною екскурсією, вартість якої складає близько 30 $ і включає також відвідування міста Бізерта, так і самостійно. Відмінна дорога йде до воріт парку від найближчого міста, а біля входу є безкоштовна парковка.

Сама прогулянка по парку безкоштовна, а відвідування невеликого музею, що знаходиться на його території і включає зали з описом мешканців парку Ішкьоль, коштує 7 $ для дорослого і 3 $ для дитини.

Якщо ж музеї вас мало цікавлять, на території, прилеглій до заповідної, є спеціальні місця для пікніків, де можна відмінно провести час з сім'єю або друзями, милуючись прекрасними видами на озеро.

28 липня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук