Ісландія – держава в Північній Європі з населенням 275 тисяч чоловік, розташована на острові з однойменною назвою в Північній Атлантиці, на південь від Північного Полярного круга. Площа острова 103 тис. кв. км. Морський субарктичний клімат, пом'якшений течією Гольфстрім. Середня температура в січні – 0°С, в липні 12°С, майже завжди дмуть сильні вітри.

Ісландія
Ісландія

Розмір оригіналу:   1920x580
Тип: jpg   Дата:

Пам'ятками Ісландії вважаються її вулканічні ландшафти з діючими вулканами, термальними джерелами, гейзерами, численними невеликими озерами, гірськими річками і водоспадами. Національні парки Скафтафедль, Тінгведлір, Міватн-ог-Лахсау, з гарячими мінеральними джерелами і озерами використовуються як бальнеологічні курорти. Напрочуд красивий водоспад Гоудафосс, названий «водоспадом богів», і щонайпотужніший водоспад в Європі Дехтіфосс.

Кухня Ісландії

Ісландія не може нахвалятися сприятливим кліматом і родючим ґрунтом. Саме по цьому ісландська кухня не відрізняється багатством різноманітності. У їжу у ісландців йде практично все, що можна вважати їстівним на думку справжніх вікінгів. І що вважається неїстівним у материкових європейців. У ісландців дуже популярний хаукарль – протушковане(тухле) м'ясо полярної акули, яке у свіжому вигляді отруйно. Але воно гасне і підвялюється в контейнерах з гравієм приблизно півроку.

Після чого, зберігаючи характерний запах тухлятини, користується великою популярністю у населення Ісландії.

Так само популярні в Ісландії сушена тріска і пікша – хардфіскур, копчене бараняче м'ясо – хангікьот, копчений китовий жир – хвалспік, кров'яна овеча ковбаса, китове м'ясо, м'ясо птиці тупік(різновид великого голуба), квашені тюленячі плавники, мариновані насінники ягняти, маринована бараняча голова. Природно, для туристів є ресторани з європейською кухнею, проте і там ви відчуєте національний ісландський колорит – лосось, форель, морепродукти, м'ясо тюленя, баранина, ісландський оселедець.

Великою популярністю у місцевого населення так само користуються конина, оленина, лосятина, м'ясо білих куріпок. Дуже цікавий для гурманів «вулканічний хліб» – житнє тісто в металевій формі поміщають на 12-14 годин в прогрітий ґрунт діючих вулканів, яких в Ісландії в надлишку. Любителі північної кухні тут знайдуть, чим поласувати.

Готелі Ісландії15 лютого 2018

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук