З нового 2024 роки у багатьох країнах Європи вводиться або підвищується податок на туристів. В цілому більше десяти країн так чи інакше вирішили сильніше залізти туристові в кишеню і отримати з нього гроші за право відвідування своєї території.

в Європі підвищується податок на туристів
в Європі підвищується податок на туристів

Розмір оригіналу:   1045x515
Тип: jpg   Дата:

При цьому офіційно податку на туристів приписуються благі цілі – від поліпшення потреб курорту, таких як інфраструктура і прибирання, до "кліматичного податку". Крім того, податки спрямовані на відвертання "овертуризму", додають в європейській пресі.

Отже, де туристам доведеться платити більше? Цей список виглядає так:

 1. Франція: збільшений туристичний збір, який включений в рахунок готелю і варіюється залежно від відвідуваного міста. Він складав від 20 євроцентів до 4 євро на людину за добу, але згідно з новими правилами, у Франції, яка повинна стати самою відвідуваною країною Європи, а до того ж прийме Олімпійські ігри 2024 роки, сума податку зросте з 0,75 до 15 євро за ніч залежно від типу проживання.
 2. Нідерланди: Амстердам, що бореться з "наркотуризмом", серйозно має намір стати містом з найвищим туристичним податком в Європі – тут податок виросте з 7% від вартості готельного номеру в Нідерландах, до 12,5%. Зросте також туристичний збір для круїзних пасажирів з 8 до 11 євро на людину в день.
 3. Італія: ще одне місто, що страждає від надмірного туризму, Венеція, цього року все-таки планує запустити податок у розмірі 5 євро з одноденних туристів. Платити доведеться усім, хто прибуде з 08 : 30 до 16: 00, які вважаються годинами пік, також для в'їзду до Венеції знадобиться попереднє бронювання.
 4. Іспанія: туристичний податок в розмірі від 0,50 євро до 2 євро за ніч введе Валенсія, у Барселоні вже існуючий податок збільшиться до 3.25 євро, в Мадриді введення податку доки обговорюється. Також побори з туристів введуть і на курортах – податок в готелях Майорки, Менорки, Ібіци і Форментери на Балеарських островах, стягуватиметься з усіх туристів старше 16 років і може збільшитися до 4 євро в пікові сезони.
 5. Португалія: на курорті Ол’ян, одному з популярних місць відпочинку Португалії, з туристів стягуватиметься 2 євро за ніч в період з квітня по жовтень, а в період з листопада по березень ця плата знизиться до 1 євро. У місті Фару усі відвідувачі старше 12 років платитимуть 1,50 євро на людину в період з березня по жовтень, правда, ця сума буде обмежена 7 ночами.
 6. Австрія: податки збережуться. У Відні і Зальцбурзі туристичний податок складає близько 3 євро.
 7. Бельгія: в містах Антверпен і Брюгге плата варіюється за номер, в столиці він складає приблизно 7,50 євро, залежно від готелю.
 8. Німеччина: в таких популярних містах, як Франкфурт, Гамбург і столиця Берлін, застосовуються "податок на культуру" і "податок на ліжко", цей збір відповідає приблизно 5% від рахунку в готелі.
 9. Греція: в країні, нагадаємо, почали боротися за екологію за рахунок туристів. Уряд Греції ввів новий податок, офіційно названий "збір за стійкість до зміни клімату", який набув чинності з початку січня 2024 року. Туристам доведеться платити від 3 до 10 євро, залежно від "зірок" готелю.
 10. Словенія: в столиці Любляні і Бледе, одному з найпопулярніших у туристів місць країни, з них стягується податок близько 3 євро, залежно від стандартів готелю.
 11. Угорщина: знову ж таки в столиці, у Будапешті, туристи повинні платити податок в розмірі приблизно 4% від вартості проживання за кожну проведену ніч залежно від вартості номера.

20 січня 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук