Назва острова Саламіна знайома усім, хто цікавиться міфологією і історією Древньої Греції. Тут сталося немало подій, назавжди вписаних в минуле країни. Сьогодні Саламіна – найближчий сусід Афін з відмінною кухнею, непоганими пляжами і цінною археологічною спадщиною. Чим можна зайнятися на острові, приїхавши на один день з грецької столиці?
Відпочити на пляжах
Пляжі Саламіна давно уподобали сім’ї і поціновувачі спокійного відпочинку. На узбережжі зустрічаються як обладнані, так і дикі ділянки. Найчистішим вважається пляж Перістерії. І він же – центр тяжіння для яхтсменів з материка.
пляжі Саламіна
пляжі Саламіна

Розмір оригіналу:   660x430
Тип: jpg   Дата:

Любителям комфорту варто відвідати Еантіо – повністю організований і просторий піщаний пляж. Поблизу розташувалися таверни, спортивні майданчики, готелі і бари.
Не менш популярні пляжі Канак’я і Селін’я, в околицях яких є все для комфорту відпочивальників. Вони притягають пологим морським дном і пишними лісами, які майже підступають до моря.
Зовсім інші умови з точки зору розвиненості інфраструктури пропонує пляж Батсі. Він розташований на одному з найкрасивіших берегів Саламіни і захищений від вітрів. Проте Батсі не обладнаний і далекий від туристичних натовпів. Тут можна сповна насолодитися тишею. Природною красою славиться пляж Какі Вігла, береги якого омиває чистісіньке море.
Побачити печеру Еврипіда
На Саламіні, в області Перістерія, розташовано практично легендарне місце – печера Еврипіда. Впритул її вивченням зайнялися тільки в 1994 році. Вже вдалося встановити, що печера складається з декількох окремих частин. Її використали ще в епоху неоліту, і широкий спектр знахідок уразив археологів. Тут виявили знаряддя праці, посудини різних періодів, мікенський меч, прикраси і монети.
Еврипід
Еврипід

Розмір оригіналу:   670x563
Тип: jpg   Дата:

Але головна причина популярності печери – її зв’язок з драматургом Еврипідом. Тут, мешкаючи в самоті, він створював свої твори. Підтвердженням цьому факту стала виявлена винна чаша з вигравійованим ім’ям Еврипіда. Саме тому кожен турист, що прибув на Саламіну, обов’язково включає печеру в маршрут.
Відвідати музеї
На Саламіні два основні музеї з переконливими колекціями артефактів. Археологічний музей – збори предметів, пов’язаних з різними періодами історії острова. Тут варто звернути увагу на глиняний посуд, скульптури, культові язичницькі статуетки, знаряддя праці.
Музеї
Музеї

Розмір оригіналу:   660x430
Тип: jpg   Дата:

Це головне сховище древніх знахідок, які привозять з усього острова. А Фольклорний музей вразить багатими зборами традиційних острівних костюмів, стилізованих ляльок і картин місцевих майстрів. Тут можна познайомитися з побутом звичайних греків, оглядаючи справжні речі.
З’їздити в монастир Фанеромені
Оскільки релігія для греків має особливе значення, в кожному регіоні країни знайдуться десятки церков. І тільки деякі з них отримують широку популярність. На Саламіні точкою тяжіння для паломників і туристів є монастир Фанеромені. Його заснували в XVII столітті, проте кафедральний собор датується XI століттям. Для зведення вибрали місце, де випадково виявили чудотворну ікону Панагії.
Монастир Фанеромені
Монастир Фанеромені

Розмір оригіналу:   660x430
Тип: jpg   Дата:

У складні роки боротьби за свободу монастир Фанеромені служив притулком для грецьких солдатів. У візантійському соборі, відреставрованому венеціанцями, можна побачити прекрасні фрески із зображенням Страшного суду. Мальовничі околиці монастиря з пишним хвойним лісом – відмінне місце для піших прогулянок.
Розважитися в Саламіні
Однойменне місто – столиця і головний центр розваг на Саламіні. У ньому зосереджені клуби і ресторани на будь-який смак. У літній період вони заповнюються жителями материкової Греції, які часто вибирають острів для короткої подорожі.
розваги на Саламіні
розваги на Саламіні

Розмір оригіналу:   660x430
Тип: jpg   Дата:

Що стосується гастрономії, то заклади Саламіни славляться дуже смачними рибними блюдами і морепродуктами, які їдять у супроводі узо. Завершують трапезу традиційними грецькими солодощами і пирогами.
До речі, купити рибу можна на місцевому ринку. Тут вибрані морські делікатеси приготують спеціально для клієнта. Ще одна туристична розвага в Саламіні – шопінг. Магазини столиці острова пропонують різноманітний текстиль, кераміку і предмети з міцного оливкового дерева.

28 серпня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук