Близько двох тисяч років назад, римський історик Пліній відвідав заводнені землі Нідерландів про що написав у своїх щоденниках, "Двічі в день, океан заливає ці землі".

Якби Пліній був живий в наші дні, він би ні за що не повірив своїм римським очам. Ця низинна, болотиста дельта річки трансформувалася в динамічні електростанції, з процвітаючою економікою.

країна Нідерланди
країна Нідерланди

Розмір оригіналу:   560x300
Тип: jpg   Дата:

Пліній поза сумнівом зітхнув би з полегшенням спостерігаючи за тим, як Голландці усебічно узабезпечили себе і свою країну від постійних повеней за допомогою сучасного наукового устаткування.

Розвинені Нідерланди

Всесвітньо доведений факт, що Нідерланди територіально розширюються в розмірах, завдяки деяким великим світовим проекам по меліорації. Яскравим прикладом є проект Maasvlakte. Це величезний півострів розміром в декілька гектарів, який розташований при в'їзді до порту Роттердам. Півострів сам по собі є ключовим чинником голландської економіки і матеріально-технічними воротами в Європу.

Після останнього візиту історика Плінія, Нідерланди дійсно досягли успіху у світовій економіці і зараз є третіми у світі експортерами в сільському господарстві, другими по експорту агропродовольств і звичайно ж найбільшими експортерами кольорів і квіткових цибулин.

Очевидно, що голландські селяни, яких ми представляли у минулому, вже давно трансформувалися в просунутих фермерів, зайнятих підприємницькою і виробничою діяльністю, тісно співпрацюючих з ведучими науковими і транснаціональними установами.

Більшість голландських компаній інвестують свій основний капітал в ключові сфери життєдіяльності : продукти харчування, хімікати, електроніку, логістику і управління водними ресурсами, інжиніринг. Зрозуміло, що деякі з ведучих світових міжнародних компаній мають штаб-квартири в Нідерландах. Серед яких: Royal Dutch Shell, Philips, Heineken.

Творчість

Не відстає у своєму розвитку і голландська творчість. Коли люди всього світу думають про мистецтво Нідерландів мимоволі думки відходять в минуле до таких майстрів як: Рэмбрант, Ван Гог, Мондриан. Але так чи інакше сучасні майстри більше роблять акцент на мистецтво фотографії, серед таких майстрів можна виділити: Антона Корбейна, Эрвина Олафа, Инес ван Ламсвеерде.

План для здоров'я і щастя

Практично в усіх соціально-порівняльних дослідженнях, проведених серед різних країн і народів, Нідерланди регулярно потрапляють в топ-десятку, а то і в топ-пять кращих. Одним з традиційних показників оцінки в подібних рейтингах є рівень якості життя : де Нідерланди гордо займають свою позицію в десятці кращих країн світу.

Успіх голландців, який такий принадний для інших країн, полягає в умінні розставляти пріоритети і створенні злагодженого суспільства і його соціального розвитку.

Яскравим прикладом пріоритетності може бути національна ідея, яка популяризувала фітнес серед усіх віків, соціальних прослоев, людей з різними фізичними можливостями. Головна мета цієї ідеї – розвивати інтерес і залученість в спорт і здоровий спосіб життя усіх своїх громадян.

В результаті поліпшення здоров'я голландців уряд країни сподівається в корені поліпшити і інші сфери життя в Голландії.

У світі не так багато країн з такою кількістю землі, яка знаходиться нижче рівня моря. Не так багато країн з такою кількістю меліорованих земель. Простіше кажучи, в яку сферу не поринути, немає другого місця, як Нідерланди.

5 березня 2018

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук