Кіпр – острів, який може похвалитися безліччю красивих місць, одним з яких, безумовно, є і місто Пафос.
Пафос
Пафос

Розмір оригіналу:   670x456
Тип: jpg   Дата:

Він умовно розділений на дві частини – нижній і верхній, або Като і Пано. У верхньому Пафосі знаходиться міський центр, а в нижньому знаходяться усі пам’ятки, у тому числі і більшість готелів. Дві частини Пафосу з’єднуються між собою великим проспектом, який носить ім’я апостола Павла.
Пафос
Пафос

Розмір оригіналу:   670x473
Тип: jpg   Дата:

Взагалі Пафос має дуже древню історію, центральне місце якої займає богиня Афродіта. Недивно, що саме тут, в Пафосі знаходиться знаменитий храм в її честь.
Пафос
Пафос

Розмір оригіналу:   670x501
Тип: jpg   Дата:

Якщо вірити легенді, то саме з морських вод в районі Пафосу Афродіта вийшла на сушу, уперше показавши себе світу. Тут же знаходиться і купальня в її честь, купнувшись в якій можна набути молодості. Принаймні, так стверджують тутешні жителі.
Пафос
Пафос

Розмір оригіналу:   670x627
Тип: jpg   Дата:

На курорті Пафос можна побачити залишки напівзруйнованих будівель римської епохи. До речі, саме Пафос в давнину був столицею Кіпру, але з приходом до влади римлян місто втратило свій величний статус. Багато пам’ятників древнім богам були зруйновані, а те, що уціліло пізніше зруйнували турки. Зараз по усьому місту ведуться археологічні розкопки, в надії знайти хоч щось ще вцілілою від древньої цивілізації. Так, в північній частині курорту Пафос археологам вдалося виявити унікальні будівлі, прикрашені старовинною мозаїкою. Абсолютно очевидно, що ці дома відносяться до античної епохи. Зараз вони умовно називаються будинки Діоніса, Тесея і Айнона і знаходяться під контролем ЮНЕСКО.
Протарас
У античні часи на місці сучасного міста Протарас розташовувалося грецьке місто – Лефкола, до наших днів від якого залишилися лише розвалини. Сьогодні Протарас більше знаменитий як курорт Кіпру з шикарними пляжами. Найпопулярніший з них – “затока Інжирного Дерева”.
Протарас
Протарас

Розмір оригіналу:   670x427
Тип: jpg   Дата:

Протарас оточує абсолютно дивна природа. Місто розташувалося між безкрайніх зелених полів, вітряних млинів і невеликих ферм місцевих селян. Найцікавіше, що на деяких фермах хазяї привітно приймають гостей і пропонують спробувати блюда місцевої кухні.
Протарас вважається досить спокійним і тихим курортом Кіпру, який більше підійде для відпочинку сімей з дітьми. Проте, тут знайдуть собі заняття і любителі активного відпочинку. У Протарасі є усі можливості для заняття дайвінгом, віндсерфінгом, а також просто для прогулянок на яхті або водному мотоциклі.
А ось нічне життя далеке від того, щоб його назвати гіперактивним, у відмінності від тієї ж Айя-Напи, що з лишком компенсується великою кількістю ресторанів і кафе, в яких можна покуштувати різні делікатеси грецької кухні.
Головна пам’ятка Протараса – “Міст грішників”, над яким потрудився головний архітектор – сама природа. Міст цей вважається досить небезпечним, а тому прохід по ньому з недавнього часу закрили. Втім, особливо цікавим це не заважає пролізати через обгороджування і робити дуже захоплюючі фото.
Протарас - міст грішників
Протарас - міст грішників

Розмір оригіналу:   670x449
Тип: jpg   Дата:

Якщо вірити легенді, то обрушиться цей міст, коли на нього ступить сама грішна людина на планеті. Ну, а оскільки в середині моста існує величезна тріщина, обвалення можна чекати у будь-який момент.
Інша пам’ятка Протараса – церква Пророка Іллі, яка розташована високо в горах, на відмітці 115 метрів вище за рівень моря. Потрапити туди досить-таки не просто, для цього необхідно здолати високий підйом по напівзруйнованих кам’яних східцях. Зате, виявившись на вершині, можна не лише познайомитися з церквою, але і помилуватися приголомшливими видами острова. Свою назву церква дістала на честь пророка Іллі, ім’я якого зустрічається на сторінках старого завіту.
Протарас
Протарас

Розмір оригіналу:   670x501
Тип: jpg   Дата:

Церква побудована з каменю, а її головна прикраса – купол із загостреним піком, а також дзвіниця. До речі, спочатку церква була дерев’яною. Нова ж кам’яна будівля з’явилася тут після пожежі в 1785 році.
Вхід в церкву оформлений у вигляді арки. Усередині церкви є вівтар, який прикрашений дерев’яними фресками.

Щороку, церква пишно відмічає свято пророка Іллю, а поряд з церквою в цей час розташовується ярмарок.
Ну а в самому центрі Протараса знаходиться Історичний музей, в якому знаходиться одна з найбільших колекцій карет, а також гончарних виробів і іграшок.

Недалеко від центру можна заглянути в Долину вітряних млинів, яких налічується більше сотні. Вони відіграють важливу роль на острові, викачуючи воду, а потім зрошуючи поля.

5 червня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук