Останнім часом в різних куточках земної кулі один за одним відкриваються парки мініатюр – іграшкові міста з численними будиночками, вулицями, людьми і машинами, а також видатними пам’ятками тієї або іншої країни. Таким же є і Мадюродам, розташований в Гаазі, проте серед інших його відрізняє те, що саме він був першим у світі з подібних парків і на сьогодні є самим відвідуваним, має найбільшу площу і кількість експонатів.
парк мініатюр Мадюродам в Гаазі
парк мініатюр Мадюродам в Гаазі

Розмір оригіналу:   620x445
Тип: jpg   Дата:

Це справжнє місто-мрія для дорослих і дітей, відвідавши яке можна перенестися в казку, відчути себе Гуллівером в країні ліліпутів, а заразом на власні очі побачити усі найприкметніші місця Нідерландів, витративши на це всього один день. Гід може розповісти немало цікавих фактів про основні пам’ятки країни, так що рекомендуємо заздалегідь його найняти для поїздки в цей дивовижний парк.
Мадюродам не просто чергова туристична пам’ятка, це ще і унікальний пам’ятник жертвам Другої світової війни. Його побудували батьки Джорджа Мадюро, які вирішили ушанувати пам’ять сина, відважного студента, що боровся в ході війни з нацизмом, але загиблим в 1945 році. На початку 40-х вони найняли архітектора Сиба Яна Баума, який розробив проект парку і макети найзнаменитіших голландських будівель і споруд в масштабі 25 : 1, в результаті в 1952 році парк мініатюр розкрив свої двері перед відвідувачами.
За задумом сім’ї Мадюро усі кошти, виручені від продажу квитків повинні йти на добродійність, а саме на допомогу молоді, що опинилася у важкій ситуації, що власне і відбувається до цього дня.
На сьогодні загальна площа парку складає 62 626 м2 (при відкритті вона була майже втричі менше), де розмістилися більше 700 мініатюрних будівель і споруд, за якими стежать всього 35 штатних працівників. Усі експонати дуже деталізовані і взаємозв’язані між собою, в місті відбувається справжнє життя – кораблі пливуть по каналах, розкриваються і опускаються мости, потяги прибувають на вокзали і так далі.
парк мініатюр Мадюродам в Гаазі
парк мініатюр Мадюродам в Гаазі

Розмір оригіналу:   620x463
Тип: jpg   Дата:

У центрі парку Мадюродам знаходиться пам’ятник Джорджу і копія будинку, де мешкала сім’я Мадюро. По сусідству можна побачити найзнаменитіші місця Нідерландів, наприклад, базиліку Пресвятої Богородиці, Рейксмузеум, Бінненхоф, Худий міст, будинок Ганни Франк і велику кількість інших цікавих будівель: церкви, вітряні млини, музеї, ринки. Великі промислові об’єкти, нафтопереробний завод, порт, зони відпочинку, які розташовуються в нових районах містечка.
Тут знаходиться також діюча модель аеропорту Схіпхол, де за розкладом на злітну смугу виїжджають триметрові літаки і видно рух багажного транспортера.
парк мініатюр Мадюродам в Гаазі
парк мініатюр Мадюродам в Гаазі

Розмір оригіналу:   620x405
Тип: jpg   Дата:

Вражають своєю красою і натуральністю водні канали, характерні для столиці Нідерландів. Ще однією мініатюрною пам’яткою є 4-х кілометрова діюча залізниця – 12 потягів курсують по дорозі щодня, за рік кожен такий склад долає шлях приблизно в 20 тисяч кілометрів. На шляху дотримання складу розташовані 9 найкрасивіших мостів і 4 залізничних станції. Дуже ефективно виглядають і більше 13 тисяч фігурок людей, тварин, транспорту і навіть птахів, виготовлених вручну.
Усі моделі будов і споруд в основному виконані з пластмаси, при цьому багато хто з них має механізми, що рухаються, що надає натуральність виготовленому об’єкту. Виготовлення одного такого макету іноді займає декілька років.
парк мініатюр Мадюродам в Гаазі
парк мініатюр Мадюродам в Гаазі

Розмір оригіналу:   620x449
Тип: jpg   Дата:

У Мадюродам особлива увага відводиться не лише будівлям, але також і озелененню. По усьому парку висаджені невеликі дерева і кущі дрібнолистих порід – це, наприклад, різні види самшиту, карликові породи кленів і інших низькорослих рослин.
Містечко мініатюр працює щодня. Квиток, придбаний на касі, видають з путівником, в ньому розказана історія музею і детально описані усі експонати, що знаходяться в парку, кожен має унікальний порядковий номер. Якщо наслідувати заданий маршрут, заблукати, буде важко, а головне, нічого не пропустите. Можна скористатися і послугами гіда, який проведе захоплюючу екскурсію в казкову країну, або ж відвідати офіційний сайт парку, де є детальний опис усіх експонатів з фотографіями.
Дітям до 12 років, що побували в Мадюродам вручають символічний паспорт жителя, крім того для них передбачені різноманітні розваги і активності.

25 вересня 2016

Автор:

Парк мініатюр Мадюродам в Гаазі Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук