Якщо ви маєте намір відправитися в тур на Шрі-Ланку, то варто завчасно утямити усі специфічні риси по перебуванню і дозвіллю в цій країні. Цейлон є країною з численними культурно-історичними і природними пам’ятками. Ви здивуєтеся величезній різноманітності рослинного світу острову. Тут можна зустріти понад 300 видів всіляких рослин і дерев. Величезне захоплення викликає візит в черепашачі ферми і слоновий розплідник. Мечеть Ями Уль Аффа, буддистські святилища і величезні статуї Будди, королівський ботанічний сад, “Храм Зуба” Будди в Канді і множина іншого притягає туристів з усіх кінців планети на острів Цейлон або Шрі-Ланку.
Шрі-Ланка
Шрі-Ланка

Розмір оригіналу:   670x488
Тип: jpeg   Дата:

Що ж вам повинно бути відомо, щоб прилетіти в цю країну? Якщо ви приїжджаєте на острів на термін не більше ніж на 30 днів, то необхідність в отриманні візи відсутня. В ході паспортного контролю слід показати лише закордонний паспорт, авіаквиток назад і реєстраційну карту. На квитку неодмінно має бути відмічена дата, коли ви покинете країну.
Валюта
Загальна сума валюти повинна складати не більше 10 тис. USD. Місцевою грошовою одиницею є ланкійськая рупія. Одна рупія дорівнює стам центам. У готелях, гіпермаркетах і банках приймаються кредитні картки Visa, American Express і Master Card.
Відмінні риси клімату на Шрі-Ланці
Оптимальним періодом для відпочинку на Шрі-Ланці служить час з січня по квітень. У цей сезон року практично відсутні шторми. Океан спокійний, а вода чиста і найбільш придатна для купання. Вже з травня місяця по вересень в океані бушують бурі. Особливо люті шторми мають місце біля західного, південно-західного і південного берегів острова.
відпочинок на Шрі-Ланці
відпочинок на Шрі-Ланці

Розмір оригіналу:   670x430
Тип: jpeg   Дата:

Як поводитися на Шрі-Ланці
Прибувши в країну, не варто забувати, що тут нерідко трапляються міжнаціональні конфлікти. З цієї причини, особливо в північній частині країни, застосовуються посилені заходи по безпеці. На вокзалах при вході військові можуть перевіряти документи, а на трасах частенько влаштовуються блокпости. Під охороною військових знаходяться міські парки, деякі готелі і курортні зони. Проте для туристів ці заходи є практично непомітними. Також необхідно знати, що на Цейлоні за зберігання і поширення наркотичних засобів законодавством передбачена страта. Забороняється полювання на тварин і мешканців моря, а також збір коралів.
Дресс-код для приїжджих
Суворих правил в одязі, яких неодмінно слід дотримуватись, немає. Проте необхідно знати, що під час візиту у священні місця жінкам слід закривати коліна, спину і плечі. І головний убір необхідно знімати. Відвідуючи святилища краще всього одягати одноразові шкарпетки. Безліч ресторанів не можна відвідувати в пляжному наряді. Внаслідок жарких кліматичних умов на Шрі-Ланці краще всього, щоб одяг був бавовняним або льняним – легким і комфортним. Рекомендується наявність головного убору. Найбільш популярним взуттям на острові служать сандалі.
Побутові умови на Шрі-Ланці
Перед перельотом на острів не забувайте брати з собою перехідник. Електрична напруга в місцевій мережі складає 230 – 240 вольт, а розетки – трьохконтактні. Чайові офіціантам і обслуговуючому персоналу готелів обов’язково давати не потрібно. Частенько винагорода для працівників вже включена в рахунок. Проте якщо ви залишилися задоволені готельним сервісом, то можете залишити невеликі чайові в розмірі близько 20-30 рупій. Щоб ваше турне пройшло без неприємностей, особливу увагу слід приділити особистій гігієні. Для питва необхідно вживати виключно мінеральну воду в заводських пластикових пляшках. Фрукти і овочі намагайться не лише ретельно промивати, але і обдавати окропом, від вживання свіжих салатів краще всього відмовитися. При необхідності розрізати фрукти або овочі слід використовувати власний ніж і, зрозуміло, як можна частіше промивати з милом руки.
Кулінарія
Цейлонська кухня представлена всілякими блюдами, деякі з яких можуть не годитися для туристів-європейців. Базою для безлічі страв тут служить рис. Частенько рис подається на великому блюді, навколо якого розставлені маленькі блюдця з різноманітними соусами і іншими приправами. Соуси, як правило, є дуже гострими. Їдять тут як за допомогою столових приладів, так і за допомогою правої руки. Характер чаювання різниться від європейського. Поза туристичними зонами відпочинку є маса ресторанів сингальської, індійської, арабської і іншої кухні.
Засоби зв’язку
Всюди на курортах острова є Wi – Fi -інтернет за ціною двісті рупій за годину. Також поширений доступ в інтернет за допомогою USB -модема. З готелю можна зробити дзвінок по міжнародному телефону. Телефонні карти можна купити на автозаправці, пошті і в магазині.
Шопінг
Ювелірні магазини Цейлону відрізняються великим асортиментом таких коштовних каменів, як топази, рубіни, александріти, сапфіри і інші. Також коштовні камені можна купити в місті Ратнапура на ярмарку коштовних каменів. Окрім каменів з острова можна привести безліч сортів цейлонського чаю, шкіряні і текстильні вироби, різноманітні спеції, приправи і дивовижні маски. Проводячи відпустку на Шрі-Ланці, і знайомлячись з місцевими пам’ятками, не можна забувати, що забороняється робити фотографії, знаходячись спиною до Будди, а також знімати храми і святилища без дозволу, а також місцевих обителей без їх згоди. Слід ще неодмінно пам’ятати, що корова тут визнається священною твариною. Іншою “пам’яткою” Цейлону служать мавпи. Вони дуже нахабні і можуть проявляти агресію, вихоплювати безпосередньо з рук відеокамеру або фотоапарат. Виходячи з номера, не забудьте щільно закривати вікна, щоб уберегтися від відвідування непроханими гостями. Проте пам’ятаєте, що в межах монастирів мавпи вважаються недоторканними тваринами. У деяких місцевостях острова спостерігається безліч москітів і комарів. Завчасно потурбуйтеся про придбання засобів для боротьби з ними.

12 липня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук