Є країни, де неможливо відпочивати з дітьми – просто не передбачений сервіс для активних і вимогливих маленьких туристів. США, південні курорти – там є згадка про невеликі розваги для дітей, але, загалом, усе зводиться до надання готелем аніматора, яких розважає дітей в окремому приміщенні, поки дорослі насолоджуються екскурсіями або проводять час у барах. Виключенням з правил турбізнесу є скандинавські країни.
Данія - свято для дітей
Данія - свято для дітей

Данія – свято для дітей

Розмір оригіналу; 500x325
Тип: jpg   Дата:

Не дивлячись на холодний і вередливий клімат Фінляндії, Норвегії, Швеції або Данії, в цих країнах передбачено усе, щоб сімейний відпочинок був комфортним. Особливе трепетне відношення до дітей є правилом життя північних країн, відповідно усе до послуг маленьких туристів. Навіть якщо екскурсії розраховані на дорослих, то ніколи не забувають про дітей – уся інформація подається так, щоб вони не могли занудьгувати. Особливо серед скандинавських країн виділяється по своєму відношенню до дитячого туризму Данія. Копенгаген – столиця, місто дорослих, але хіба буде нудно дитині в Гліптотеці (Ny Carlsberg Glyptotek), де представлені скульптури іноді розраховані на любителів і знавців? Але ні, там же є шикарний зимовий сад з пальмами, кафе з дитячим меню і немає окриків “не бігати”.

Пам’ятаєте “Свято неслухняності”? І якщо є таке свято, то тільки в Данії. Ця північна, холодна країна, уособлення подвигів суворих вікінгів, здійснила мрію мільйонів дітей. У далекому вже 1983 року відбувся перший карнавал в місті Ольборзі, і відтоді щороку в травні починається Карнавал.
Зазвичай карнавал асоціюється з парадом, за яким спостерігають глядачі, але данці і тут вирішили змінити традиції – кожен глядач може стати учасником ходу, не подаючи заявки. Заявляють про свою участь тільки групи, які формуються з танцювальних і творчих колективів, але вони і представляють свою святково-розважальну програму, яку показують у фіналі на головній сцені. У дорослому карнавалі, який проходить через тиждень після дитячого, ці групи претендують на призи: перший приз 10000 крон – зовсім не маленька сума, щоб поборотися за неї.

Свято неслухняності в Данії
Свято неслухняності в Данії

Розмір оригіналу; 500x423
Тип: jpg   Дата:

У минулому, 2012 року дитячий хід відкривав черговий парад-карнавал 19 травня о 11 годині. До цього ходу можуть приєднатися усі діти в карнавальних костюмах, які можна зробити самостійно або узяти напрокат. Для туристів в кожному готелі є інформація з адресами пунктів прокату, тому жодна дитина не буде обійдена увагою.
Головне свято пройде в Kildeparken, який воістину перетворюється цього дня на дитяче королівство. До розваг можуть приєднатися і батьки, але головні гості і хазяї цього дня – діти. Чаклунство, розвага, атракціони і музичний супровід розраховані на дітей, які можуть провести день саме так, як мріяли багато дорослих. Не заздріть – через тиждень свято для дорослих відрізнятиметься тільки тривалістю, а атмосфера радості залишиться дитячою.
Враховуйте тільки що ні в якому разі не можна проносити на територію парку напої, навіть якщо це усього лише сік або мінеральна вода. Бутерброди, фрукти і інші продукти можна прихопити з собою, якщо хочете заощадити, але напої доведеться купувати на території. Вхідний квиток коштує 30 крон, (1 данська крона приблизно дорівнює по курсу 13 гривням), але усі розваги будуть доступні до найпізнішого вечора.
Варто заради такого свята відвідати Данію? Діти скажуть абсолютно точно – коштує. Якщо згадати, що Данія батьківщина Андерсена і Лего, і цей факт місцева влада зуміла обіграти в облаштуванні міст, а саме створивши міні-країну Леголенд. Саме тому відвідування Данії може стати традицією для сімей з дітьми.

У нас свята дітям влаштовують, як правило, тільки по певних датах. Наприклад, 1 червня, в день захисту дітей. Але для усіх школярів без виключенням святом є літо. Саме влітку, під час шкільних канікул можна відпочити в дитячому таборі в Криму, і при цьому не лише набратися позитивних вражень і наплескатися в морі, але і знайти собі нових друзів. Добре, що зараз знову стали функціонувати дитячі табори, які в радянські часи називалися піонерськими.

9 грудня 2013

Автор:

Свято неслухняності в Данії Оцінка: 4.33 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук