Урочище Панагія у Великій Алушті відноситься до найбільш красивих місць на усьому Кримському півострові. З грецького “Панагія” переводиться як “Пресвята”. Багато хто упевнений, що це місце досі знаходиться під захистом Богородиці. Урочище розташоване поблизу від гірського селища Арпат – в декількох кілометрах від гори Чобан-Куле. Воно не таке відоме, як інші природні пам’ятки Криму, але це не робить його менш мальовничим. Це навіть добре – в тому плані, що туристів в Панагію приїжджає менше.
Як мовиться, “менше народу – більше кисню”. Відпочинок в Криму буде тихим і спокійним.

урочище Панагія
урочище Панагія

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Урочище знаходиться в оточенні гірських хребтів. Воно обладнане сходами, почіпними мостами і переходами в самі важкодоступні місця. Найкрасивіший район урочища – це гірське озеро Панагія. Озерні береги сполучені тросом, протягнутим над водою на триметровій висоті. Любителі екстриму можуть на нім “прокотитися”.
По урочищу протікає гірська річка Арпат, утворюючи на своєму шляху невеликі водоспади, промоїни і “ванни”. Вода в річці не занадто холодна. Арпатський водоспад обладнаний для проведення екскурсій. Його каскад спадає в кам’яну улоговину, яку називають “Ванна любові” за її серцеподібну форму. Прийнято вважати, що річкова вода є цілющою. З настанням в Криму періоду літньої посухи Арпат сильно мілішає, як і озеро Панагія.
Гірське озеро в урочищі Панагія
Гірське озеро в урочищі Панагія

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Гірські масиви, що оточують урочище, по-своєму цікаві. Наприклад, гора Муедзин має відразу три вершини. Усі гори складаються з таких же порід, що і легендарна Долина Привидів на схилах Південної Демерджи – одна з головних “гірських” пам’яток Криму. Звичайно, за різноманітністю і кількістю природних “скульптур”, що утворилися в результаті вивітрювань, гірські райони біля урочища Панагія не зрівняються з Долиною Привидів, але і тут дуже багато статуй найхимернішої форми.
У серпні в навколишніх лісах дозрівають лісові яблука (чаїри), фундук, дерен і груші. Це досить тихий куточок півострова Крим, де можна спокійно насолодитися приголомшливими природними красотами далеко від “пляжної” метушні курортних міст. Любителі кінних прогулянок можуть узяти коней напрокат. Для багатьох прихильників відпочинку на природі урочище Панагія стало улюбленим місцем.
Бухта любові

Знаменита бухта знаходиться у Великій Алушті. Ця природна кримська пам’ятка є гордістю курортного селища Рибальське. Бухта любові розташована в південно-західному напрямі від цього населеного пункту – якраз за кам’яним хаосом мису, що розділяє Рибальське і Малореченское. Раніше бухту називали “Мавпяча”. Прогулянка до неї дуже захоплююча. Пройти туди не так-то просто: щоб здолати скельний хаос, доведеться прикласти немало зусиль. Зате із скель відкривається прекрасний вид на довколишні околиці.
Йти треба дуже обережно – вузька сланцева стежина досить слизька.

Бухта любові у Великій Алушті
Бухта любові у Великій Алушті

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Бухта любові є частиною кратера згаслого древнього вулкану. За формою це практично ідеальне півколо. У районі стежки збереглося і невелике жерло вулкану – акуратна кругла воронка, утворена білим каменем. Діаметр воронки 2,5 метри, глибина по центру – 1,5 метра. Сама бухта унікальна тим, що її акваторія прекрасно захищена навіть від дрібних хвиль кам’яними краями. Вода там виключно прозора і чиста.
Бухта любові в Алушті
Бухта любові в Алушті

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Цю природну пам’ятку Криму давно уподобали прихильники дайвінгу – через відмінну видимість під водою. Занурившись на дно бухти, можна насолодитися прекрасними пейзажами морського дна – з химерними нагромадженнями каменів, заростями водоростей, підводними проходами, крабами, рибами і так далі. Ті, хто не хоче “випробовувати долю” і йти у Бухту любові по складній скельній стежці, можуть дістатися до неї на човні або катері.

28 червня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук