Багато дачників для вирощування і розведення культур купують готову розсаду або саджанці. Проте велика частина городників вважає за краще вирощувати овочі з насіння. Головне, правильно вибрати. Тому сьогодні ми розповімо, як вибрати насіння.

насіння на розсаду
насіння на розсаду

Розмір оригіналу:   600x450
Тип: jpg   Дата:

Загальні рекомендації

Для тих хто займається садівництвом або городництвом нещодавно, але хоче пройти увесь шлях вирощування від початку до кінця, досвідчені городники вивели декілька універсальних порад по вибору насіння. Зараз питання стає усе більш актуальним, оскільки фірм, що займаються продажем посівного продукту, дуже багато. Слід зазначити і те, що правильний підхід до справи заощадить не лише ваш час і гроші, але і нерви. Можна виділити такі основні правила купівлі:

 • Ніколи не купуйте посівний матеріал спонтанно і необдумано. Перед новим сезоном перевірте, що у вас залишилося з минулого року: чого вистачить для посіву, а що вимагається докупати. Обдумайте, що нового ви хочете посадити цього року, і насіння яких культур ви хочете придбати. Краще всього скласти список, щоб не розгубитися в магазині і не купити зайвого, а необхідне упустити. Якщо вийшло так, що ви опинилися в магазині непередбачено, тоді купуйте тільки найнеобхідніше в невеликих кількостях.
 • Багато хто вважає за краще купувати насіння в хорошому, перевіреному роками магазині. Звичайно, це непогано. Проте відвідування декількох місць дасть можливість не лише порівняти ціни на продукцію, але і розширить вибір. Замовляти посівний матеріал можна і в інтернет-магазинах, консультанти яких допоможуть визначитися з вибором, а товар частенько коштує дешевше.
 • Дуже зручно об'єднуватися з родичами, друзями і сусідами для спільних покупок. Це допоможе вам придбати насіння за гуртовими цінами і заощадити гроші. Крім того, можна обмінюватися посівним матеріалом.
 • Намагайтеся купувати насіння різних перевірених виробників. Причому краще купити з невеликим запасом, а не упритул.
 • Звертайте увагу на термін зберігання насіння і батьківщину культури. Посівний матеріал з простроченою датою для посадки не годиться, а екзотичні культури ростуть і дають урожай далеко не в усіх кліматичних зонах.

Вимоги до упаковки

Якщо ви новачок в городництві і купуєте насіння без досвідченого порадника, то насамперед звернете увагу на упаковку. Вона має бути з щільного непромокального паперу, на ній не повинно бути ніяких патьоків, размивчатих плям і змитих або заклеєних написів. На ній мають бути вказані наступні деталі:

 • виробник і уся його контактна інформація;
 • зображення культури, характеристика, коротко про відхід;
 • назва мінімум на двох мовах – росіянинові і латині;
 • маса або кількість посівного матеріалу;
 • інформація про партію і сертифікацію;
 • технічні умови або стандарт (ГОСТ, ТУ);
 • термін придатності і, можливо, інформація про місця придбання.

Дражируване і гібридне насіння

У наш час з'явилася можливість вибирати для посадки вже підготовлений посадочний матеріал. Маленьке і легке насіння деяких культур може піддаватися передпосівній підготовці – нанесення захисного поживного покриття. Така оболонка зазвичай різних кольорів. Це насіння відрізняється хорошою мірою схожості, стійкістю до шкідників і захворювань (обробка містить фунгіцид і інсектицид), більшою врожайністю. Крім того, їх легше висаджувати і не треба проріджувати.

Їх не треба заздалегідь замочувати, головне, висадити в добре зволожений грунт.

Також зовсім нещодавно в продаж поступило насіння, оброблене стимулятором зростання. Багато садівників частіше зупиняють свій вибір на насінні гібридів. Посівний матеріал зібрати з гібридних форм неможливо, але характеристики сортової культури набагато досконаліші за звичайні: більш висока міра врожайності, морозостійкість, опірність хворобам і шкідникам, посухостійкість, товарні характеристики плодів.

13 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук