Шамбор (Шато де Шамбор) – один з найкрасивіших і найекстраординарніший з 42 замків долини Луари, втілюючий собою усю розкіш епохи Відродження. Побудував маєток в Шамбор король Франциск I в 1519 році як мисливський будиночок, і провів тут усі вісім тижнів свого царювання. На будівництво замку Франциск не жалів грошей. Навіть коли казна вичерпалася, і він потребував грошей, щоб сплатити викуп Іспанії за двох своїх синів, король збільшив податок церкви і плавив срібло підданих, але замок Шамбор продовжували будувати. У своєму завзятті Франциск навіть хотів повернути річку, щоб підвести Луару до підніжжя будови, але зіткнувшись з масштабністю завдання, відмовився. Цей замок не може порівнятися ні з якою іншою задумкою Франциска I. Шамбор – втілення сили і потужності королівства Франциска I. Будівництво тривало довго і тривало навіть після смерті Франциска I, аж до 1560 року. Для короля Франції Замок Шамбор мав величезне значення. У архітектурному плані будівництво Шамбор стало для Франциска I справою усього його життя.
замок Шамбор
замок Шамбор

Розмір оригіналу:   1200x802
Тип: jpg   Дата:

Оригінальним дизайном будівля зобов’язана італійському архітекторові Доменіко да Кортону. Над проектом замку, як вважають, працював Леонардо да Вінчі. І хоча великий скульптор помер до початку будівництва, багато його ідей було втілено в життя.
Грандіозний ансамбль розташований серед лісів, де і понині полюють представники вищого суспільства. Замок вражає незвичністю архітектури і масштабами будови, в якому з легкістю прочитується марнославство і самолюбність власника.
Територія Замку Шамбор велика – 156 метрів на 117 метрів. Шамбор вважається одним з найпросторіших замків Луари, в нім налічується 440 кімнат. Зовнішнє убрання замку нагадує Версаль.
фото замку Шамбор
фото замку Шамбор

Розмір оригіналу:   1200x799
Тип: jpg   Дата:

По дорозі в замок вже здалека починає виднітися білий камінь, з якого побудований Шамбор. Дивитися на замок при заході сонця – видовище воістину прекрасне і заворожливе. Сам замок справляє незабутнє враження навіть для особливо досвідчених персон. До вищесказаного варто додати, що єдність усіх будов замку, багатство оформлення, яким він зобов’язаний майстрам епохи Ренесанс, і, нарешті, два дива : парадні сходи і тераса, – усе це залишає незабутнє враження в серцях туристів, відвідуючих Шамбор.
Замок Шамбор оточений великим старовинним парком. Король не жив в замку Шамбор, але часто приїжджав сюди пополювати. А ще тут влаштовували шумні прийоми і театральні прем’єри. П’єси Мол’єра “Міщанин в дворянстві” і “Пан де Персон’як” уперше були поставлені саме в замку Шамбор. Щоб обійти увесь замок, знадобиться декілька годин.
замок Шамбор
замок Шамбор

Розмір оригіналу:   1200x804
Тип: jpg   Дата:

Гвинтові сходи ведуть на дах замку у вигляді тераси з множиною веж і камінних труб, прикрашених скульптурою.
При найближчому розгляді не можна не відчути раціональності, симетричної досконалості архітектурної концепції і витонченості деталей. Приміром, в замку Шамбор є декілька оригінальних гвинтових сходів (люди, що одночасно піднімаються вгору і сходять вниз, не бачать один одного).
Замок Шамбор, викуплений за 11 мільйонів франків золотом в 1930 році, нині належить уряду, який почав відновлення замку після Другої світової війни.
З 1981 Шамбор включений в список культурної спадщини ЮНЕСКО.

Відео: Замок Шамбор

Замок Шамбор в долині річки Луара. Франція

16 лютого 2014

Автор:

Замок Шамбор Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук