Курорт Бяла знаходиться практично по середині між Бургасом (70 км південніше) і містом Варна (50 км північніше). У 6 км від міста розташований курорт Обзор, в 30 км від Бяли розташований курортний комплекс Камчія. У Бялі знаходиться єдиний на узбережжі між Варною і Несебром морський порт, який може служити і пристанню для яхт.
Курорт Бяла
Курорт Бяла

Розмір оригіналу:   670x377
Тип: jpg   Дата:

Протяжність пляжів в районі курорту Бяла складає близько 14500 м Клімат у Бялі близький до середземноморського, але досить рівний. Влітку середня температура повітря +26…+28, а морської води – +25.Свою назву селище дістало від вапняних скель білого кольору, що оточують його з усіх боків. Ці скелі утворюють численні бухти і живописні береги. На північ від курорту розташований “Черні ніс Канарата” (“Чорний мис Канарата”), унікальний своєю незайманою природою. Тут море і ліс розділяє морський берег, а реліктові дерева впритул підступають до морської води.
пляжі в районі курорту Бяла
пляжі в районі курорту Бяла

Розмір оригіналу:   670x486
Тип: jpg   Дата:

Неформально:
Відносний мінус курорту полягає в тому, що до “серйозних” пам’яток болгарського узбережжя, таких як місто-музей Несебр, Палац Румунської Королеви Марії у Балчику, Созополя або навіть Варни добиратися дуже далеко. Екскурсія у будь-яке з вищеперелічених місць займе цілий день.

курорт Бяла. Фото
курорт Бяла. Фото

Розмір оригіналу:   670x358
Тип: jpg   Дата:

Історія Бяли веде свій початок з VI століття до н.е, коли з’явилися перші поселення на мисі Светі Атанас. Пізніше тут була грецька фортеця “Аспро” (“Біле місто”), про що свідчать археологічні знахідки, що зберігаються в центрі “Беліті Скалі” (демонстраційний центр або природно-геологічний музей, заснований в 2001 році).Селище як морський курорт почало розвиватися лише в кінці минулого століття, а статус міста Бяла отримала в 1984 році. Нині у Бялі ведеться активне будівництво нових готелів і житлових комплексів з апартаментами на продаж.
готелі курорту Бяла
готелі курорту Бяла

Розмір оригіналу:   670x446
Тип: jpg   Дата:

На центральному пляжі є водні гірки і пропонуються усі стандартні морські розваги (водні лижі, гідроцикли і так далі). Увечері відпочити від моря і сонця можна в численних барах і ресторанах. А між Бялою і Обзором (буквально на виїзді з Обзору) знаходиться одна з самих великих у Болгарії дискотек – нічний клуб Space. Дискотека розташована прямо на трасі E – 87, що сполучає Варну і Бургас. У Бялі є великий літній кінотеатр більше, ніж на 1000 місць і стадіон на 1000 місць. Не так давно у Бялі розташовувався міжнародний дитячий табір, що спеціалізувався на лікуванні захворювань дихальних шляхів. Тут для цього більш ніж сприятлива атмосфера. У великій дегустаційній можна спробувати місцеві червоні і білі вина. У Бялі роблять вино “Дімят”.

24 серпня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук