Болить шия/Що робити/Короткий алгоритм лікування шийного прострілу
Трошки теорії: якщо біль у шиї виникає зненацька, має гострий стріляючий характер та супроводжується болючим спазмом м’язів – то цей синдром носить назву цервікаго, що в перекладі з латини означає гострий біль у шиї. У народі за нестерпний характер цей біль отримав назву шийний простріл.
біль в області шиї
біль в області шиї

Розмір оригіналу:   660x430
Тип: jpg   Дата:

Цей гострий біль викликано затисненням корінців нервів, що виходять з спинного мозку в районі шиї (шийний радикуліт). Спазм м’язів посилює біль, а біль, у свою чергу, посилює спазм м’язів. Так що, якщо не вжити адекватних заходів, цервікаго перейде у цервікалгію – хронічний біль у шиї, що може ще довго знущатися над вами.
Отже, сам алгоритм дієвого й надійного лікування болю при шийному прострілі та інших видах защемлення нервів, який складається усього з 4 пунктів.
1. Нестероїдні протизапальні засоби («продвинуті» родичі усім відомого аспірину) – знімають біль та запалення. Найкраще діють в таких випадках (треба обрати щось одне):
  • моваліс (мелоксикам) – відносно новий препарат, що дуже добре зарекомендував себе у лікуванні радикулітів різної локалізації (1-3 дні по одному уколу внутрішньом’зово, далі можна приймати всередину до повного зникнення симптомів захворювання – тобто 3-7 днів);
  • диклофенак натрію (вольтарен) – перевірені часом ліки (приймаються так само);
  • ібупрофен (бруфен) – для тих, хто боїться уколів (по 600-800 мг 2-3 рази на добу, поступово знижуючи дозу, але не кратність прийому);
  • кеторол – при надзвичайно потужному больовому синдромі у шиї, якщо інші ліки не діють: перші три дні внутрішньом’язово, далі всередину за інструкцією.
Увага препарати з групи нестероїдних протизапальних засобів не можна приймати у разі наявності виразкової хвороби шлунку або інших хвороб, що можуть ускладнитися кровотечею (гемофілія та ін.), а також при бронхіальній астмі. Кеторол окрім того не приймають при гіпертонії, захворюваннях печінки, та після 65 років.
2. Для зняття спазму м’язів застосовують мидалкам (спазмолітик центральної дії, що практично не має протипоказань) – внутрішньом’язово або всередину за інструкцією – до повного усунення симптомів спазму та болю.
3. Для відновлення нервових волокон та швидкої реабілітації – полімультивітамінні комплекси (Мильгамма, якщо є алергія до анестетиків – Нейробіон (склад той самий, але на воді для ін’єкцій). Приймають курсом 5 або 10 днів (курс не переривають, навіть якщо біль у шиї зник).
4. Імобілізація, що попередить додаткове пошкодження нерву, у разі шийного радикуліту потрібен буде спеціальний бандаж Шанца (можна придбати в аптеці, а можна зробити самотужки)
Увага! Даною схемою можна лікувати не тільки біль в шиї при цервікаго, але й радикуліт та запалення нервів будь-якої локалізації. Але пам’ятайте, що таке лікування знімає запалення та відновлює пошкоджену нервову тканину, але не усуває захворювання, що спричинило напад болю. Тому, якщо ви не будете вживати певних заходів, напади болю будуть повторюватися.
Болить шия/Що робити/Короткий алгоритм профілактики нападів шийного прострілу
Знову трошки теорії: Як правило, біль у шиї при цервікаго виникає у відповідь на сильне подразнення чи перенапруження м’язів (довге перебування в незручній позі (у тому числі під час сну), різкий поворот або розгинання шиї, переохолодження та ін.).
Але головною причиною розвитку запалення нерву, що викликає біль у шиї є патологія шийного відділу хребта – остеохондроз, рідше травми, вродженні вади розвитку шийних хребців, або хронічні захворювання дрібних міжхребцевих суглобів.
Тому, щоб уникнути нападів шийного радикуліту, треба, по-перше, уникати ситуацій, що ці напади провокують, по-друге, за можливості, лікувати захворювання, що є основною причиною гострого болю у шиї:
  1. Спати лише на твердій поверхні.
  2. Не вживати снодійних та не зловживати алкоголем, який також викликає «мертвий сон» та до того ж іще й додатково отруює нервову тканину.
  3. Не робити різких рухів.
  4. Берегти м’язи шиї від холоду (уникати протягів, носити гольф або светр).
  5. Розмістити екран монітора таким чином, щоб робота не шкодила шиї (на рівні вашого погляду).
  6. Пройти обстеження у лікаря і зайнятися лікуванням основної хвороби.
До речі, цервікаго може бути передвісником утворення грижі шийного відділу хребта, детальніше про симптоми та лікування цього захворювання ви можете прочитати за посиланням. Слід зауважити, що грижа шийного відділу хребта має дуже багато різноманітних проявів – від болю у ділянці серця до зниження секреції шлункового соку. Тому такі хворі часто й абсолютно безрезультатно ходять лікуватися до кардіологів, гастроентерологів і навіть онкологів.
Усім читачам міцного здоров’я та вдалих подорожей.

27 липня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук