Сьогодні в Україні святкуючі ВДВшники атакують фонтани і один одного, а в Індії абсолютно жіночний день. Фестиваль Тідж, що має ще назву Харіталіка.
Цей день – день індійських жінок. Сьогодні жінки вбираються, співають і танцюють. А також моляться богині Парваті про здоров’я і процвітання своїх справжніх або майбутніх чоловіків, і про сімейне благополуччя.
Фестиваль Тідж
Фестиваль Тідж

Розмір оригіналу:   620x413
Тип: jpg   Дата:

Взагалі в різних штатах і навіть країнах (дуже широко і яскраво цей фестиваль відзначається в Непалі) є свої традиції і звичаї святкування. Фестиваль триває 3 дні.
У частині Індії молоді заміжні жінки перебираються цього дня у будинки своїх батьків і живуть там впродовж 2 тижнів до наступного фестивалю Ракхи. Після чого повертаються додому.
Тідж – це фестиваль гойдалок. Жінки повинні цілий день гойдатися на гойдалках. Також за традицією фестивалю руки усіх святкуючих жінок розфарбовані мехінді. Ця обов’язкова умова фестивалю і запорука піднятого настрою у жінок.
традиції фестивалю Тідж
традиції фестивалю Тідж

Розмір оригіналу:   620x443
Тип: jpg   Дата:

Ще цього дня жінки повинні їсти солодощі і насолоджуватися відпочинком. Хоча, думаю, рідкісна жінка цього дня по-справжньому відмовиться від домашніх справ.
Цього дня дівчата і жінки отримують подарунки від своїх батьків. Солодощі, прикраси, браслети, а також сукні, сарі, нові наряди поповнюють гардероб красунь.
святкування фестивалю Тідж
святкування фестивалю Тідж

Розмір оригіналу:   620x299
Тип: jpg   Дата:

Зелений, жовтий і червоний – найактуальніші кольори для жінок цього дня. За традицією Тідж пов’язаний не лише з богинею Парваті, дружиною Лорда Шива, але з приходом на землю дощів, мусонів. Жінки вбираються, сідають на гойдалки і співають пісні, що вихваляють дощі.
традиції фестивалю Тідж
традиції фестивалю Тідж

Розмір оригіналу:   620x461
Тип: jpg   Дата:

Другий день в деяких традиціях – це день стриманості. Коли дружини постять впродовж 24 годин, не їдять, не п’ють, моляться, просячи про довге і щасливе життя чоловіка.
По широті святкування фестиваль значно відрізняється в кожному окремому штаті. Наприклад, напередодні фестивалю в Делі влаштовують розпродажі прикрас і одягу. Деякі міста влаштовують ходи і веселі свята.
Є багато різних ритуалів, пов’язаних з цим фестивалем. Мені подобається те, що цього дня жінки можуть просити у своїх чоловіків усе що побажають і ті не мають права їм відмовити!

2 серпня 2014

Автор:

Фестиваль Тідж (TEEJ) в Індії Оцінка: 4.67 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук