Я вже писав про замок Шамбор, що розташувався в долині річки Луари, у Франції. Ми відправимося далі по річці Луарі, щоб відвідати так званий “Дамський замок” – Шенонсо. Цей замок унікальний вже тому, що його побудували жінки і для жінок, замок повний таємниць і дуже романтичний.
Замок Шенонсо- вид з моста Діани
Замок Шенонсо- вид з моста Діани

Розмір оригіналу; 500x360
Тип: jpg   Дата:

Замок Шенонсо : Власниці замку

Своєю красою і унікальністю він зобов’язаний своїм власницям. Це сама незвичайна і прекрасна будова в долині річки Луари. Створюється враження, що замок підвішений в повітрі. Ця ілюзія виникає тому що будова виконана на палях, а арки замку неначе піднімають будівлю над річковою гладінню.
Самими визначними хазяйками замку були Діана де Пуат’є і мстива королева Катерина Медичі. Король Генріх 2 підніс цей замок в подарунок своїй фаворитці Діані де Пуат’є. Коханка короля прикрашає замок унікальними гобеленами, роботи фламандських майстрів і замовляє витончені меблі, які доставляють з Іспанії і Італії.

Замок Шенонсо- вид з річки Шер
Замок Шенонсо- вид з річки Шер

Розмір оригіналу; 500x268
Тип: jpg   Дата:

При ній був побудований міст, який з’єднав палац і берег. Це так званий міст Діани. Але король помер, і його дружина Катерина Медичи відібрала будову у свою власність. Вона також багато зробила для того, щоб додати палацу чарівності.
На мосту Діани при ній була зведена Велика галерея. Два яруси цієї галереї служили місцем для прийомів. Тут часто влаштовували бали і свята.
Цей замок внесений в реєстр замків Європи, де можна зустріти примари. Найзнаменитіша з примар Шенонсо – це “Пані у білому”, яка і сьогодні оплакує смерть свого чоловіка у своїй спальні, яку називають “спальня П’яти королев”.
У прекрасних садах, які прилягають до замку можна потрапити в знаменитий лабіринт, за віковими платанами сховалося село 16 віків. Замок Шенонсо – чаклунство в камені і історії Франції. Власниці замку пішли у вічність, але їх дух і душі не захотіли покидати місця де вони жили. Вони залишилися. Залишилися серед яскраво-червоних троянд, якими знамениті тутешні сади, вони виглядають в гладінь річки Шер і прогулюються по знаменитій галереї.
Замки долини Луари звичайно ж, не єдина пам’ятка туристичної Франції, але навіть вони одні гідні того, щоб не роздумуючи купити на вихідні авіаквитки і провести уікенд в одному з цих замків.
А замок Шенонсо – один з найніжніших і жіночних палаців Європи, подібного до якого не знайти. У нього закохуєшся з першої хвилини і на все життя, втім як і в усю Францію. Але це вже інша історія.

9 грудня 2013

Автор:

Франція замки Луари Шенонсо Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук