Замок Вітре розташований у Бретані. Якщо дивитися на нього з боку, то виникає відчуття, що це замок  із казки і в ньому досі живуть казкові принцеси. Відчуття казковості замку зраджують його загострені вежі. Але це враження оманливе, адже замок з часу його будови служив для оборони міста. Це справжня фортеця, обнесена ровом з водою, потрапити в яку можна тільки по перекидному мосту.
Замок Вітре Бретань
Замок Вітре Бретань

Замок Вітре Бретань, вид з центрального входу

Розмір оригіналу; 500x375
Тип: jpg   Дата:

Прогулянка по замку Вітре Бретань
Замок побудований на пагорбі, замість дерев’яного, близько 1000 років тому. Будівництво було розпочате французьким бароном робером де Вітре. Фортеця має форму трикутника. Окрім підйомного моста вхід захищений фортом, який оточений потужними спорудами веж. У південному кутку розташований донжон, вежа Святого Лаврентія, на північному сході – вежа Мадлен, а на північному заході – вежа Монтафілан.
Увійшовши до внутрішнього двору замку, ми побачимо романський портал, викладений з чорного граніту і червонястого сланцю. Ці камені чергуються один з одним. У замку також знаходиться міська ратуша. Над вежею Каплиці розташована капела, виконана в стилі ренесансу. Якщо не полінуватися і здолати 82 сходинки, то з оглядового майданчика вежі Монтафилан можна насолодитися прекрасними видами на річку Вілен, побачити квартали чорних пагорбів, чернече поселення і стародавню фабрику по виробленню шкіри.
 
капела замку Вітре
капела замку Вітре

Капела, розташована над вежею Каплиці

Розмір оригіналу; 361x500
Тип: jpg   Дата:

Інтер’єр замку Вітре
Обов’язково треба ознайомитися з інтер’єрами замку, а також з художніми цінностями, які тут зберігаються. Нікого не залишить байдужим триптих 16 віків, при створенні якого були використані 32 емалі різного кольору. Зберігається цей витвір мистецтва у вежі Каплиці.
Якщо заглянути у вежу Святого Лаврентія, то можна тут помилуватися шикарними гобеленами, зробленими майстрами Фландрії, скульптурами 15 і 16 віків, які збирали представники сім’ї Вітре, а також гобеленом майстра Обюсона, який був витканий в 17 столітті.
Тут щорічно багато туристів. Кого тільки не побачиш серед них: це і англійці, німці, голландці і швейцарці. Останніх до речі, найбільше, це і не дивно – хоч і далекі, але сусіди. Французи, у свою чергу, також люблять відвідувати Швейцарію, тим паче, що для туристичної подорожі віза в Швейцарію їм не потрібна.
Але ми повернемося до Вітре. Як і інщі замки Франції, замок Вітре дуже багато побачив за своє життя. Він був оплотом гугенотів і витримав п’ятимісячну облогу. Його здавали без бою, під час чуми тут рятувалися парламентарі Бретані. Він руйнувався від часу і відновлювався наново.
У 1872 році замку Вітре був присвоєний статус пам’ятника історії Франції. У 1875 році там почалися масштабні реставраційні роботи, а трохи пізніше там був відкритий музей. Краса замку і експонати, що зберігаються в ньому, нікого не залишать байдужим.

9 грудня 2013

Автор:

Франція замок Вітре Бретань Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук