Гірськолижний курорт Альта Бадія розташований на південній стороні Італії в знаменитих горах. Тут розвинена інфраструктура з десятками підйомників і сотнями кілометрами трас. Висоти коливаються від 1300 до 2778 метрів, тому будь-який турист може вибрати дорогу за своїм смаком і рівнем складності. На вершині відкривається оглядовий вид на Доломітові Альпи, які внесені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

гірськолижний курорт Альта Бадія
гірськолижний курорт Альта Бадія

Розмір оригіналу:   864x402
Тип: jpg   Дата:

Окрім схилів є сноупарки, зони для прогулянок, офіси по прокату устаткування і т. п.  Після активного відпочинку ви можете пройти в один з ресторанів італійської кухні або піцерію. Тут же побудовані готелі і гостьові будинки на різний бюджет. У цьому місці часто проводяться спортивні змагання, але в той же час велика частина засніжених гір підійдуть і початкуючим лижникам або дітям. Для тих, хто хоче ближче познайомитися з історією і побачити, якомога більше, проводяться тематичні тури. Відома лижна прогулянка – Селларонда простягнулася в Південному Тіролі тривалістю в 40 км. Вас чекають неймовірні види, ідеальні сніги і чотири перевали. Ще одна програма називається "Тур по Першій Світовій війні". Гід розповість про значимі локації, і покаже залишки артефактів і військові форти.

траса на курорті Альта Бадія
траса на курорті Альта Бадія

Розмір оригіналу:   864x404
Тип: jpg   Дата:

Погода на курорті Альта Бадія

Район відноситься до Середземного моря, тому тут випадає достатня кількість опадів. Сніг лягає на схили в грудні, а сходить в середині квітня, тому в цей час проходить зимовий сезон з 100 сонячними днями. Ланцюг гір захищає курорт з усіх боків від вітру. Зимовим днем середня температура тримається в районі – 5 °С, а вночі – 10 °С, ближче до весни  +5/-5 °С. Влітку погода прихильна для довгих прогулянок, адже майже завжди світить сонце і тримається середня температура  20 градусів.

Підйомники і траси курорту Альта Бадія

Площа для зайняття лижним спортом розділена на зони, на кожній з яких є своя інфраструктура. Всього встановлено 53 підйомники з більш ніж 130 км трас, з них 70 км синього кольору для новачків, 52 км червоних – для середнього рівня і 8 км чорних – високій складності. Схили відносяться до одного з п'яти селищ, усі вони сполучені між собою:

 • Бадія з вищою точкою на 1324 метрах над рівнем моря. Тут збереглася типова альпійська архітектура, яка підходить для сімейного проведення часу. З основною інфраструктурою сполучають підйомники Прадюк і Споната.
 • Ла Вілла на висоті 1433 метрів. Тут розташований схил Gran Risa, де проходить Кубок світу. Місцевість ідеальна для підготовлених лижників і сноубордистів. Добратися сюди можна по канатній дорозі Piz La Ila.
 • Сан-Кассіано на висоті 1537 метрів. Сюди приїжджають не лише за спортивними враженнями, але і кулінарними, адже відкриті два ресторани із зірками Мішлен. Багатьох зацікавить центр бігових доріжок.
 • Корвара з висотою 1568 метрів – перша курортна зона серед інших. Влаштовано найбільше число синіх і червоних прапорців. Звідси починаються туристичні тури Селларонда і "Тур по Першій Світовій війні".
 • Колфоско має висоту в 1654 метрів. Розташована в центрі. Краще всього підходить для сімей з дітьми. Можна легко дістатися до максимальних вершин, з яких відкривається вид на скелі.

Альта Бадія
Альта Бадія

Розмір оригіналу:   864x418
Тип: jpg   Дата:

Серед кращих складних схилів можна виділити: Col Pradat, Lagazuoi, Vallon, Gran Risa. На останній перепад висот складає 448 метрів, а ухил досягає 53 тому тут часто проходять змагання по слалому. Для упевнених лижників і сноубордистів влаштована 23 траси, з них виділяються: Altin в 3200 метрів, Sponata (2200) і Forcelles – 1 (1305). Новачкам підійде невеликий перепад в 200-300 метрів на дорогах: Colz – Doninz, Baby Pedraces, Frara – 1 і т. д., щонайдовша – Piz Sorega B.

Швидкісна траса в Альта Бадія
Швидкісна траса в Альта Бадія

Розмір оригіналу:   864x416
Тип: jpg   Дата:

Спортсмени, які віддають перевагу біговим лижам, а не гірським, також можуть відмінно позайматися на них. Є окрема схема трас для таких варіантів відпочинку. Ще тут проходять шляхи для нордичної ходьби і спокійних зимових прогулянок. Місце для катання сподобається і сноубордистам. Представлений сноупарк на Piz Sorega з 34 перешкодами і 5 зонами різного рівня. Є спеціальні швидкісні проміжки для лиж: Funcross La Para для професійних спортсменів і Speedcheck для сімейних перегонів.  Для дітей між Col Alto, Pralongiá, Piz La Ila і Piz Sorega в області Movimënt відкриті області для ігор і снігові невеликі парки.

Відео про курорт Альта Бадія (Alta Badia)

Ціни на курорті

Місце працює за системою скі-пасс. Це карта, на яку кладуться гроші, і вона діє в межах певного часу. Можна узяти абонемент на день або відразу декілька, також є сезонні пропозиції і спеціальні тарифи для сімей. Вартість в євро на півдня/1 день користування трасами і підйомниками в низький сезон:

 • дорослий: низький сезон – 40/58, високий сезон – 48/68;
 • до 18 років: низький сезон – 34/40, високий сезон – 40/48;
 • пенсіонери: низький сезон – 34/52, високий сезон – 40/61.

Чим більше ви купуватимете днів, тим значніше буде знижка, наприклад, 3 дні у високий сезон замість 183-204 євро будуть коштувати – 137-195 €. Детальніше про ціни можна прочитати на офіційному сайті Альта Бадія. Для тих, хто збирається відвідати відразу ряд гірськолижних частин Італії зроблена карта Dolomiti Superski, яка дає доступ до 12 сусідніх регіонів.

Альта Бадія
Альта Бадія

Розмір оригіналу:   864x264
Тип: jpg   Дата:

На території ви зустрінете десятки прокатних організацій біля населених пунктів і підйомників. У них можна взяти на прокат комплекти за наступною вартістю для дорослих:

 • лижі від 18 євро;
 • черевики від 12 євро;
 • шлемо від 5 євро;
 • сноуборд з черевиками від 25 євро.
Режим роботи

Гірськолижні підйомники і траси відкриті з 4 грудня по 10 квітня. Спортивний комплекс взимку працює у дві зміни: ранішню і вечірню. Вдень велика перерва, в яку проводиться чищення і вирівнювання снігу. Час закриття і відкриття залежать від дня тижня:

 • з понеділка по суботу 08: 00-12: 00 і 15: 00-19: 00;
 • неділя 10: 00-12: 00 і 16: 00-18: 00.

підйомник в Альта Бадія
підйомник в Альта Бадія

Розмір оригіналу:   864x498
Тип: jpg   Дата:

Як дістатися до гірськолижного курорту Альта Бадія

Об'єкт розташувався у верхній частині Італії, що робить його доступним для відвідування ще з декількох країн: Австрії, Німеччини, Швейцарії і інших. Також поруч знаходиться декілька міжнародних аеропортів. Від них до кінцевої точки треба буде проїхати від 130 до 400 км. GPS- координати для поїздки на автомобілі – 46.583440, 11.904776.

З Інсбруку

Аеропорт Австрії знаходиться всього в 130 км. Долетіти до нього можна з Варшави на прямому рейсі. На орендованому авто спочатку їдьте до А113. Ви проїдете по ній через усю країну до межі. Звідти починається А22, потім розвилка на SS49. М'який поворот направо на Е66, далі знову SS49, що переходить в Е66 і SS244. Рухайтеся по ній до пункту призначення. Також з терміналу возить громадський автобус.

З Венеції

Можна приземлитися в один з аеропортів Венеції : Марко Поло або Тревізо. До них є прямі і пересадкові перельоти з Варшави. Після посадки можна відразу відправитися на спеціальному трансфері для лижників. На машині шлях займе біля 3-х годин з відстанню до 200 км. Виїжджайте з міста по А27, і спрямовуйтеся по автостраді, поки не буде повороту наліво на SS51. Потім на SR48, далі міняйте напрям на SP24 і у кінці на SP37.

З Мюнхена

З польської столиці в Мюнхен літає декілька рейсів в день. Від аеропорту ходить автобусний маршрут до місця призначення. Для поїздки на автомобілі виїжджайте за міську смугу по 8 автостраді. Рухайтеся по ній, поки не зустрінете повороту на 93. Далі плавно поверніть направо на Е60 у кордону з Австрією. Після того, як ви доїдете до Інсбруку їдьте по цьому ж маршруту, що описаний вище. Розпочинайте з шосе А113, а у кінці вас чекає SS244.

На потягу

Якщо ви знаходитеся в Італії, то можете вибрати поїздку на потягу. Поруч знаходяться чотири станції: Бруніко, Брессаноне і дві Больцано. Відстань від них від 37 до 100 км відповідно. Від кожної ходить щоденний громадський транспорт за розкладом до зупинки La Villa.

24 грудня 2023

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук