Місцезнаходження: північний Єгипет, південь Сінайського півострова.

Як добратися: самостійно або у складі організованої екскурсії з будь-якого туристичного міста (наприклад, з Шарм-ель-Шейха близько 130 км).

Зйомка: дозволена.

Нічне відвідування одного з найпопулярніших місць Сінайського півострова, двокілометрової, нічим не примітної на перший погляд, висушеної сонцем гори – неодмінний пункт програми практично усіх туристів. А все тому, що колись саме тут, за легендою, Бог вручив пророкові Мойсеєві кам'яні скрижалі з десятьма заповідями. Як не піднятися і сьогодні, не подивитися на таке знакове місце?

Вид з вершини гори Мойсея
Вид з вершини гори Мойсея

Розмір оригіналу:   1023x673
Тип: jpg   Дата:

Втім, встановити точне місцезнаходження "тієї самої" біблейської легендарної гори, самі розумієте, не представляється можливим. Тому на початку IV століття було прийнято вольове рішення – шукана гора буде тут! Християни повірили в силу гори, оселилися поруч, побудували в різний час біля підніжжя і на вершині монастирі і каплиці – і почалося паломництво.

Сінай, Сербал, Паран, Хорев?

Безліч імен є у цієї вершини, священного піку і символу надбання вищого знання у християн, ісламістів і іудеїв; чи просто цікавого туристичного об'єкту, яким вважають гору усі інші гулящі туристи-атеїсти.

Біля північного підніжжя гори, біля Неопалимої Купіни, стоїть монастир Святої Катерини Александрійської, заснований ще в 527 році імператором Юстиніаном, куди можна потрапити на екскурсію. Від нього на вершину заввишки більше 2200 метрів ведуть дві стежки різної складності. Але не бійтеся, два кілометри вгору йти не доведеться, усього лише близько семисот метрів. Крутіша і коротша стежка ("Сходи покаяння") складається з 3750 східців без обгороджування, вирубаних прямо в скелі. Її в основному вибирають ченці і паломники.

На півдорозі до вершини їх чекає колодязь Musa, "вода Мойсея", де легендарний пророк поїв свої стада. Сама стежина веде безпосередньо повз печерну церкву пророка Ілії і православної каплиці Богородиці.

Вид на монастир Святої Катерини з короткої стежки
Вид на монастир Святої Катерини з короткої стежки

Розмір оригіналу:   1023x704
Тип: jpg   Дата:

Друга, полога і облаштована доріжка-серпантин ("Верблюжа стежка") набагато довша, йти доведеться більше двох годин, проте на її протязі розташовані привали з гарячим чаєм, лавки і інші блага цивілізації. А за 10 $ ви і зовсім можете вчинити подорож по ній на кораблі пустелі. Це улюблений маршрут звичайних туристів.

Ближче до вершини обидві стежки зливаються і 750 завершальних східців стають загальними для усіх тих, що піднімаються.

На вершині гори Мойсея знаходяться православний храм Святої Трійці, побудований в 1935 році на руїнах тутешньої древньої церкви, і маленька напівзруйнована мечеть. У церкві збереглися залишки фресок і мозаїк із зображенням епізодів життя пророка Мойсея.

Православний грецький храм в ім’я Святої Трійці на вершині гори Мойсея
Православний грецький храм в ім’я Святої Трійці на вершині гори Мойсея

Розмір оригіналу:   1023x676
Тип: jpg   Дата:

Сходження до світла

Пробачення усіх гріхів, як заявляють туристичні проспекти, обіцяне абсолютно будь-кому, що піднявся на гору і зустрів там світанок – незалежно від його віку, підлоги і віросповідання. Реклама – потужна річ, тому щодня в гору наполегливо піднімаються декілька сотень чоловік в день.

Паломники і туристи зустрічають світанок на вершині

Втім, нічний підйом-пригода, вражаюча панорама Сінаю згори, незабутні фарби передсвітанкового неба і сотні людей, що схиляють голови в єдиному релігійному пориві при появі перших променів Сонця, усе це будь-якого атеїста примушує себе почувати себе часткою чогось прекрасного і величного.

12 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук