Місто Леверкузен в Німеччині для більшості туристів є транзитним і його легко можна оглянути на протязі декількох годин доки ви чекаєте свого автобуса.

Так само сюди можна приїхати заради спокійного і неквапливого шопінгу. І 3-й варіант підходить фанатам футболу, для них слово Леверкузен це більше ніж просто місто.

Найближче велике місто до Леверкузену це Кельн. Якщо подивитися на карту, то з першого погляду може здатися, що це усього лише район Кельна, але ніяк не місто, але якщо заглянути на портал міста, то виявляється, що це окреме місто з населенням близько 160 тисяч і в деяких місцях з цікавою історією.

Місто Леверкузен в Німеччині
Місто Леверкузен в Німеччині

Розмір оригіналу:   1024x576
Тип: jpg   Дата:

Якщо ви не футбольний фанат, то занести в це невелике містечко вас може швидше за все тільки транзит. Відоме це місто найбільше із-за місцевої футбольної команди з такою ж назвою. У мережі ще можна зустріти інформацію, що місто відоме із-за великої фармацевтичної компанії Bayer, але мені це здається надуманим. Кому цей завод може бути цікавий окрім вузького кола людей, а ось прихильників футболу навіть складно злічити.

Повернемося до транзиту. У аеропорт Кельн-Бонн літає досить велика кількість рейсів low-cost авіакомпаній Ryanair і WizzAir. Багато хто використовує цей аеропорт як транзитний пункт, і цим вирішив скористатися автобусний перевізник Flixbus, але ось зупинку вони зробили не в самому Кельні, а в Леверкузене, назвавши її при цьому Кельн.

Якщо між авіарейсом і автобусом є більше ніж 1 година, то варто погуляти по самому місту, спеціально заради цього місця їхати сюди не варто.

Пам'ятки Леверкузена

Пам'ятки Леверкузена починаються всього в 300м від ЖД і Автостанцій і перша це протестантська Церква Христа. Виглядає вона як нова і може здатися, що церква не представляє історичної цінності, але побудована вона більш ніж 100 років тому, а новому вигляду їй надала остання реставрація в 2001 році. Інтер'єр церкви досить скромний.

Протестантська Церква Христа (Christuskirche)

Церква побудована за два роки з 1904 по 1906 на гроші місцевої протестантської громади, яка росла великими темпами із-за прибуття нових робітників на фармацевтичний завод Bayer, що активно розвивався. Сьогодні протестантська община міста це 3600 чоловік, а при будівництві церкви була всього 700 прихожан.

Висота церкви 47 футів або 14,3м. Як багато історичних об'єктів сильно постраждала під час Другої Світової війни в 1944 році. Відновили церкву так само досить швидко за два роки і практично відразу ж після закінчення війни з 1948 по 1949 роки.

Нині використовується для проведення богослужінь, виставок і концертів. Час роботи Середа і П'ятниця з 15 до 18 годин, Субота з 11 до 15 годин. Адреса: Donhoffstrasse 2.

Протестантська Церква Христа, Леверкузен
Протестантська Церква Христа, Леверкузен

Розмір оригіналу:   668x1188
Тип: jpg   Дата:

Інтер’єр Церкви Христа 
Інтер’єр Церкви Христа 

Розмір оригіналу:   800x450
Тип: jpg   Дата:

Продовжуємо вивчення міста і в 100 метрах від Церкви Христа знаходиться сучасний об'єкт, але що вже є пам'яткою Леверкузена.

Торговий центр і Міська ратуша (Rathaus-Galerie)

У 2010 році в місті з'явився торговий центр з незвичайним дизайном даху у вигляді тарілки. ТЦ поєднали з Міською ратушею і назвали відповідним чином Галерея-ратуша (Rathaus – Galerie).

Торговий центр - Міська ратуша (Rathaus - Galerie), Леверкузен
Торговий центр - Міська ратуша (Rathaus - Galerie), Леверкузен

Розмір оригіналу:   1024x576
Тип: jpg   Дата:

Усередині ТЦ Rathaus-Galerie нічим не відрізняється від більшості торгових центрів.

Інтер’єр ТЦ Rathaus-Galerie
Інтер’єр ТЦ Rathaus-Galerie

Розмір оригіналу:   1024x576
Тип: jpg   Дата:

Посеред площі перед торговим центром є невеликий фонтанчик, який ніяк не виділений, а просто ллє з плитки декількома струменями. Досить оригінально і можна не помітити якщо не дивитися під ноги. Якщо придивитися, то його можна розглянути на задньому фоні.

Центральна площа Леверкузена
Центральна площа Леверкузена

Розмір оригіналу:   572x322
Тип: jpg   Дата:

Вулиця Wiesdorfer Platz

Від торгового центру починається невелика пішохідна вулиця, швидше за все як і в усіх містах вона колись була головною вуличкою міста, але сьогодні це головна шопінг-вулиця міста. Деякі путівники радять сховатися від метушні Кельна і зайнятися шопінгом саме в цьому місті в спокійнішій обстановці. І це дійсно хороша порада, натовпів туристів тут немає, бренди і магазинчики майже як в усіх ТЦ в Європі.

Вулиця Wiesdorfer Platz
Вулиця Wiesdorfer Platz

Розмір оригіналу:   1024x576
Тип: jpg   Дата:

Водонапірна Вежа – Water Tower

Якщо йдучи по вулиці Wiesdorfer Platz згорнути в найближчий закуток, то вдалині буде видно Водонапірну вежу. Її теж зараховує місцевий туристичний сайт до тих місць, які варто подивитися туристам. Вежу видно здалека, її висота 72 метри, а побудована в 1978 році. Окрім свого прямого призначення вежа є оглядовим майданчиком з оглядом панорами Леверкузена на усі 360 градусів.

До самої вежі я не добралася як і до ще декількох об'єктів в місті, тому фото тільки здалека.

Водонапірна Вежа
Водонапірна Вежа

Розмір оригіналу:   1024x576
Тип: jpg   Дата:

Католицька церква Святого Серця – Herz Jesu Kirche

У кінці короткої вулиці Wiesdorfer Platz знаходиться ще один історичний об'єкт в місті Церква Святого Серця. Якщо порівнювати цю будову з Церквою Христа на самому початку прогулянки, то виглядає вона більше історично, а побудована майже на 25 років пізніше, а ось внутрішній інтер'єр такий вже скромний.

До церкви прибудована 45 метрова дзвонова вежа. Церква також називається "City Church" і була побудована за проектом архітектора Бернарда Роттердама (Bernhard Rotterdam). Освячення відбулося 5 жовтня 1929 року, а повністю добудували тільки в 1930 році.

Католицька церква Святого Серця
Католицька церква Святого Серця

Розмір оригіналу:   1024x576
Тип: jpg   Дата:

Інтер’єр церкви Святого Серця
Інтер’єр церкви Святого Серця

Розмір оригіналу:   1024x576
Тип: jpg   Дата:

Завод Bayer

Це не зовсім міська пам'ятка і подивитися з вулиці практично нема на що, але можливо на сам завод можна потрапити у складі якої-небудь екскурсії. Чим же він заслужив таку популярність?

Розпочнемо з простого – це одна з найбільших рекламних розтяжок у світі. Якщо проїжджаєте через місто на машині, то швидше за все їхатимете по вулиці Friedrich Ebert Straße і буде можливість побачити цю рекламу ближче. Ця вулиця так само сполучає історичний центр, про який писалося вище і Японський сад.

Рекламний щит Bayer
Рекламний щит Bayer

Розмір оригіналу:   1024x576
Тип: jpg   Дата:

Вдень цей щит не дуже помітний, але вночі або хоч би увечері це повинно виглядати набагато красивіше і цікавіше.

Завод Bayer градоутворювальний, не будь самого заводу, то не було б і містечка під назвою Леверкузен, з активним розвитком заводу почало розвиватися і рости саме місто. Чому ж почав так активно розвиватися цей завод. Не забиватиму голову історією, оскільки вона довга і нудна, але розповім саме цікаве.

Мало хто читає інструкцію на пігулках від корки до корки, так от виявляється, що торгова марка Аспірин належить компанії Bayer і її співробітник фармацевт Фелікс Хоффман є винахідником Аспірину. За дотриманням своїх авторських прав компанія дуже добре стежить і зуміла їх відстояти скрізь окрім США, Великобританії і Франції, які позбавили прав на Аспірин цю компанію із-за співпраці з Німеччиною під час війни.

Надземний перехід між корпусами заводу Bayer
Надземний перехід між корпусами заводу Bayer

Розмір оригіналу:   1024x576
Тип: jpg   Дата:

Є ще один дуже цікавий факт про завод. Все той же автор Аспірину доки намагався створити Аспірин придумав Героїн, як ліки від кашлю і болезаспокійливе. Ліки дійсно допомагали, але ось побічні властивості у вигляді наркотичної залежності були дуже сумні.

Одна з прохідних заводу Bayer
Одна з прохідних заводу Bayer

Розмір оригіналу:   1024x576
Тип: jpg   Дата:

Це майже усе, що я можу розповісти відвідавши місто Леверкузен, залишився ще Японський сад, але про сад буде окрема розповідь.

Розповіла я не про усі цікаві місця міста Леверкузен, якщо у вас буде більше часу, то як мінімум варто сходити в Музей Морсбройх за адресою Gustav Heinemann Strasse 80. Розташований музей в 3км від центру Леверкузена і станції Leverkusen Mitte. Якщо зберетеся відвідати музей, то можна зайти і подивитися на БайАрену за адресою Bismarckstraße 122-124.

Як добратися з Кельна в Леверкузен

З центрального вокзалу Кельна Köln Hbf в місто Леверкузен вирушають потяги кожні 5-10 хвилин, а на саму дорогу йде 15-20 хвилин. У самому Леверкузені залізниця роздвоюється на дві гілки і залежно від того куди вам треба варто ретельніше підійти до вибору потягу. Найцікавіші туристові місця перерахую нижче.

Історичний центр – потяги S-bahn S6 у напрямі Essen або регіональні RE1 і RE5, виходити на станції Leverkusen Mitte.

Японський сад – потяги S-bahn S6 у напрямі Essen, виходити на станції Leverkusen CHEMPARK.

Футбольна БайАрена – будь-який потяг з.п1 до зупинки Leverkusen Mitte, а так само регіональні потяги RB48 до станції Leverkusen – Schlebusch. Обидві станції знаходяться приблизно в однаковому видаленні від футбольної арени.

Музей Морсбройх – міжміські потяги RB48 до станції Leverkusen – Schlebusch.

Вартість проїзду в усіх випадках окрім Японського саду 3,8€ оскільки зупинки Leverkusen Mitte і Leverkusen – Schlebusch знаходяться в тарифній зоні 2b, але якщо вам треба тільки доїхати до зупинки Leverkusen CHEMPARK в Японський сад, то досить квитка за 2,8€ (тарифна зона 1b).

Квитки продаються в автоматах KVB, VSR або BAHN DB, квитки єдині і діють як на приміські потяги S-bahn так і на регіональні RE/RB.

Відео: візитна карта міста Леверкузен

23 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук