Як би не були прекрасні більшість музеїв, нудні експозиції не представляють особливої цінності. Ми розповімо про Плімутську плантацію – інтерактивний музей просто неба, де можна своїми очима побачити, як зароджувалися Сполучені Штати.
інтерактивний музей - Плімутська плантація
інтерактивний музей - Плімутська плантація

Розмір оригіналу:   670x435
Тип: jpg   Дата:

Плімут – невелике містечко на південному сході штату Массачусетс – вважається місцем зародження Сполучених Штатів. Тут з 1620 по 1699 роки існувало перше поселення англійців на території США – колонія Плімутська. Місце, де виникло місто, спочатку було обстежено капітаном Джоном Смітом. Перші колоністи були англійцями, які на кораблі обігнули Кейп-Код і підпливли до скелі Плімутської. Розвідники, йдучи на шлюпці уздовж узбережжя, помітили відповідну бухту і вирішили заснувати там своє поселення. Засновники нової колонії рятувалися від гоніння англійської влади на кораблі “Мейфлауер”, що означає “травневу квітку”. Юридичним фундаментом колонії була укладена на борту корабля угода, що дістала назву “Угода на Мейфлауері”. Підписували її тільки чоловіки, що досягли повноліття.
Плімутський музей
Плімутський музей

Розмір оригіналу:   670x435
Тип: jpg   Дата:

Коли корабель пішов, пасажири були вимушені залишитися на чужоземному березі без даху і з мінімумом запасів. Наближалася зима. Через те, що більшість новоселів були недосвідчені і більше половини поселення складали жінки і діти, колонія трохи не загинула з настанням холодів через нестачу запасів. Багато людей не дожили і до весни, а ті, що вижили змогли протриматися тільки завдяки продовольству, виявленому в залишеному індійцями селі. Індійці Сканто і Хомобок стали перекладачами і учителями колоністів в новій для них землі. Саме вони допомогли новоселам підписати мирну угоду з довколишнім плем’ям вампаноагів. Люди колонії були глибоко віруючими, і поселення виділялася відданістю звичаям і пуританським устоям. У колонії була створена церква, а основні справи вирішувалися на загальних зборах вільних поселенців (фріменів).
Плімутська плантація
Плімутська плантація

Розмір оригіналу:   670x435
Тип: jpg   Дата:

Вже восени 1621 року колоністи змогли нарешті зібрати перший урожай і із цього приводу організували свято День подяки, на якому знаходилися і їх сусіди-індійці. Саме це свято стало невід’ємною частиною американської культури і відзначається з 1853 року як національне свято.
містечко Плімут - засновник свята День подяки
містечко Плімут - засновник свята День подяки

Розмір оригіналу:   670x435
Тип: jpg   Дата:

На початку 30-х років в колонії проживало декілька сотень чоловік. Окрім нового органу управління – магістрату, в колонії з’явилися і нові селища. Не дивлячись на те, що життя поселенців трохи налагодилося, небезпеку для них впервую чергу представляли індійці, хоча в колонії вистачало і внутрішніх проблем. У 1635-1636 роках поселенці стерли з лиця землі індійців племені пекотів, а в 1675-1676 роках поселення стало місцем жорстокої помсти індійців. У 1691 році колонія Плімутська була об’єднана з колонією Массачусетської затоки і колонією Мен в провінцію Массачусетс.
устрій Плімутської плантації
устрій Плімутської плантації

Розмір оригіналу:   670x435
Тип: jpg   Дата:

Сьогодні на плантації Плімутській розташовано справжнє англійське селище того часу. Це музей просто неба, де можна не лише подивитися, як жили люди того часу, але і дізнатися, які у них були погляди на життя і переконання. Звичайно, первинне селище не збереглося, але, завдяки реконструкторам і акторам, створюється відчуття, ніби на дворі і до цього дня 17 вік.
на плантації Плімутській створюється відчуття 17 віку
на плантації Плімутській створюється відчуття 17 віку

Розмір оригіналу:   670x435
Тип: jpg   Дата:

У селищі можна побачити скромні будинки з усім внутрішнім убранням, старовинні споруди, де пілігрими тримали худобу. Хоч устрій життя поселенців був нескладним, але побачити своїми очима невисокі темні будиночки з маленькими вікнами і поміщеними під стелю запасами сушених овочів, масивні дерев’яні меблі і такий же посуд дуже незвично. Актори повністю відтворюють дух того часу і зображують реальних жителів колонії Плімут, не лише носячи костюми початку 17 віків, але і найголовніше, розмовляючи на мові того часу. Можна навіть побачити, як оброблялася земля і городи, адже навіть це повністю відтворено. Туристи, які по справжньому хочуть відчути дух того часу, можуть поговорити з акторами. Запитати їх про те, як вони живуть, готують їжу, виховують дітей, про їх релігійні переконання, та і взагалі поговорити на будь-яку тему. Цим і незвичайне це історико-етнографічне селище, адже вона не просто демонструє поселення того часу, а дозволяє зробити подорож в часі і самому відчути, як справжні пілігрими жили в ті давні часи.
Плімутський історико-етнографічний музей
Плімутський історико-етнографічний музей

Розмір оригіналу:   670x435
Тип: jpg   Дата:

Музей відкритий з кінця березня по листопад і щодня зображує життя того часу. Іноді там також проходять представлення деяких основних історичних подій, такі як спеціальні урочистості або похорони.

2 липня 2015

Автор:

Плімутська плантація: історія США просто неба Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук