Я довго збирався з думками як краще написати розповідь про португальський Порту. Як упорядкувати усі емоції, враження, що з новою силою охоплюють мене, коли я згадую нашу поїздку, в принципі, спонтанну в це прибережне місто.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   485x363
Тип: jpg   Дата:

Сподіваюся, у мене вийде надати художньої форми потоку спогадів про декілька вересневих днів на узбережжі Атлантичного океану.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   373x498
Тип: jpg   Дата:

У, відносно ранній, сонячний ранок, літак авіакомпанії Ryanair торкнувся шасі бетонки аеропорту Francisco Sa Carneiro міста Порту, доставивши нас з іспанської Хірони.
У зв’язку з тим, що багажу, окрім ручної поклажі, ми не мали, хвилин через десять купили квитки на електричний потяг, який при в’їзді до міста перетворився на підземний вид транспорту.
Вийшовши на станції Aliados в центрі міста і піднявшись на поверхню, ми завмерли і відкрили роти від побаченого. Благородного виду велика площа зі світлого каменю, будівлі такого ж кольору, залиті ранковим сонцем. Це не передати словами – це потрібно просто бачити. Мабуть, вид усієї цієї краси і був найсильнішим враженням від міста.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   484x366
Тип: jpg   Дата:

Оправившись від подиву, ми дістали роздрук карти зі знаходженням готелю і рушили в потрібному напрямі.
Ми забронювали маленький готель Residencial S.Marino на площі Карлоса Альберто. Краса білої площі залишилася позаду, а ми піднімалися все вище і вище. Тобто ми йшли, як і раніше по землі, але дорога йшла в гору, отже, разом з дорогою піднімалися все вище і ми.
Друге враження від Порту – підйоми і спуски. Їх в місті непомірна кількість. Рівних місць мало. Пересуватися краще на транспорті, краще громадському. Тобто з незвички паркувати машину на крутих нахилах буде непросто.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   605x455
Тип: jpg   Дата:

 
А ми все йшли і йшли, здавалося, підйом цей ніколи не кінчиться. Одна вулиця змінювалася іншою, але підйом залишався з нами. Як альпіністи радіють вершині гори, так і ми були раді, коли підйом відстав від нас і ми вийшли на невелику затишну площу, що не маловажно, що знаходиться на рівному місці. І це місце було велике. Сама площа маленька, а місце, на якму вона знаходилася – велике. Але це не означає, що окрім площі там більше нічого не було. Там були прекрасні невеликі будівлі, що дружно злилися одна з одною, приємні вулички і багато молоді. Дорога від станції метро до нашого місця призначення зайняла хвилин 15-20 неспішним кроком.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   485x363
Тип: jpg   Дата:

Ввічливо зупиняємо людину, що йде нам назустріч. Від незнання португальської мови, показуємо карту з назвою площі. Людина, спасибі йому велике, не пустилася в художній опис подальшого маршруту, а обвів широким жестом рукою навколо себе. На португальській мові жестів це означало, що ми на місці. Ось вона, Площа Карлоса Альберто.
За пам’ятником воїнові, серед тісно притиснутих одна до однієї будівель і знаходилася наша Резиденція. Вона займала увесь будинок, починаючи з другого поверху і вище. Маленька приймальна стійка, за якою зустрічала гостей мила жінка, що знала англійський. А потім з’ясувалося, що і французький. Буквально по два, три номери на поверсі. Нам видали ключі, побажали хорошого дня.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   485x363
Тип: jpg   Дата:

Вікна нашого номера виходили на площу. Як виявилося – це добре, оскільки у загальному дворі найближчих будівель знаходився дитячий сад. І кожен ранок округа осявалася веселими португальськими дитячими криками. Цю ідилію ми кожен ранок чули за сніданком. Їдальня виходила якраз в двір і мала затишну терасу. Крики маленьких португальських громадян нас абсолютно не бентежили. Ці крики, органічно вписувалися в навколишній ландшафт і атмосферу життя міста.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   597x377
Тип: jpg   Дата:

 
Вирішено провести розвідку околиць. Але спочатку потрібно вирішити питання з пересуванням. Питання вирішується купівлею квитка на Bus Touristic. Контор, що пропонують автобусні екскурсії за системою hop on, – hop off дві. У дівчини в приймальні купуємо два квитки на автобус компанії Yellow Bus – це жовті автобуси з написом Official Sightseeing Tours.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   485x363
Тип: jpg   Дата:

Якщо будете в тих краях і захочете зробити оглядову екскурсію або використовувати туристичний автобус як засіб пересування по місту, купуйте квитки на автобуси другої компанії. У її арсеналі такі ж автобуси, але червоного кольору.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   597x373
Тип: jpg   Дата:

Назва цієї “червоної” компанії – City Sightseeing Worldwide. Як показала практика, червоні автобуси ходять частіше, в нашому випадку це був важливий чинник. Маршрути обох компаній приблизно однакові. Однаковою мірою охоплюють усі історичні місця міста і околиць.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   373x499
Тип: jpg   Дата:

Тверде рішення придбати квитки на туристичний автобус для пересування по місту сформувалося після денної прогулянки по околицях. Наша резиденція знаходилася на одному з найвищих, скажімо так, пагорбів. Майже уся історична краса була набагато нижча. Але і там були присутніми свої спуски і підйоми. Долати їх краще в кріслі автобуса, ніж своїми ногами.
Справедливості ради слід сказати, що місто омивається Атлантичним океаном тільки із заходу. Уся південна частина міста тягнеться уздовж річки Дору, через декілька кілометрів що впадає в Атлантичний океан.
На вулиці + 36 градусів тепла, але, із-за прохолодного вітру, жари не відчувається. Ми вийшли з резиденції, перетнули площу і вийшли до найкрасивішої будівлі – Церкви de Carmo. Білосніжний будинок, прикрашений картинами з блакитної мозаїки.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   485x363
Тип: jpg   Дата:

Далі за церквою починалася черга будинків, що відносяться до міського госпіталю, а прямо перед нами на невеликій площі височіла монументальна сіра будівля факультету науки Університету Порту. Університет Порту є найбільшим в Португалії. Складається з декількох факультетів, будівлі яких розкидані по усьому місту. І студенти. Студенти нам попадалися скрізь. У будь-який час доби, в різних куточках міста.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   483x347
Тип: jpg   Дата:

Визначити, що перед тобою студент було просто. Вони носили чорну накидку з товстої тканини, чорну уніформу. Наше перебування в Порту співпало з розпалом студентської активності і кругообігу заходів, сенс яких, переважно, залишався для нас загадкою. Студенти в чорних плащах, озброєні великими дерев’яними ложками, водили за собою, великі за чисельністю групи молоді, побудовані в правильні колони, одягнені в однакові футболки.
Португалія. Порту
Португалія. Порту

Розмір оригіналу:   485x363
Тип: jpg   Дата:

І ці колони переміщалися по усьому місту без якоїсь нам видимої мети, або яка залишилась нам не відомою. На площі перед факультетом було завжди людно. Одна колона людей змінювала іншу. Площа пустіла буквально за хвилину. Як тільки одна колона зникала за кутом вулиці, на її місці відбувалася побудова нової.
А увечері, на тій же площі, в тих же самих накидках, ті ж самі студенти відпочивали після праць праведних.
Ми повернули наліво від факультету і почали спускатися до води. Спуск, що почався від Площі Карлоса Альберто, переслідував нас всю дорогу до набережної міста.
Продовження розповіді про Порту.
 

22 грудня 2013

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук