Самі незвичайні свята
Самі незвичайні свята

Розмір оригіналу:   300x210
Тип: jpg   Дата:

У світі безліч свят : всесвітні, національні, міжнародні. Але серед них є свято або події, які примушують звернути на себе увагу своєю незвичністю проведення. Їх називають дивними і незвичайними. І проте, їх відмічають щороку.
Фестиваль кольорів Песть в Індії – індійське народне свято на честь приходу весни, святкування вигнання зла і відродження існування. Він відзначається упродовж 2-ої доби в повний місяць. Цього дня в кожному місті проходять свої святкування, всюди запалюють вогнища, символізуючі кінець зими і погибель злих духів. На ранок люди виходять на вулицю, і починаються веселощі – усі обливають один одного підфарбованої шаром води багряного, сонячного, трав’янистого, синього і вороного кольору і кидаються кольоровими порошками.
Марш Зомби у Бостоні. Центр міста цього дня заполоняють істоти, що нібито відправилися на спроби знайти своїх жертв. Окремі “зомбі” вважають за краще виряджатися в скривавлені весільні костюми і каучукові маски, інші зображують живих мерців, рухаючись, як Майкл Джексон у відеокліпі 1983 р. “Трилер”.
Древнє свято поклоніння предкам під назвою Тапати відзначається жителями острівці Пасхи в Чилі. Остров’яни наряджають один одного в спеціальний одяг і влаштовують танці. І чоловіки, і жінки змагаються у бігу з гронами бананів. Керує святами спеціально обирана королева: вона зобов’язана бути не лише лише красивою, але ще і працелюбною. Строге жюрі старійшин підраховує, скільки наловила риби і наткала полотна будь-яка претендентка.
Іван Купала – народне свято, що відмічається в слов’янських країнах (Росія, Україна, Білорусь) в день літнього сонцестояння. Свято відзначається в максимально коротку ніч в році – з вогнищами, стрибанням через них – на щастя, піснями, традиційними іграми, ходіннями з берізкою, ворожіннями. Це свято – культ світу, сонця, разом живого, в це період роса цілюща, трава лечебна, вода очисна. За повір’ями, в ніч Купали не можна спати, оскільки ця ніч вважалася часом розгулу темних сил природи, від яких робили різноманітні обережи.
Апельсинова битва в італійському місті Ивреа – “апельсинова” битва, в якій застосовуються в якості снарядів. апельсини. Тому усі ті, що беруть участь наскрізь промокають в апельсиновому соку. Битва триває до трьох дня. Перестрілка очищеними апельсинами починалася по команді судді, за три дні учасники можуть витратити більше 50 тонн сицилійських апельсинів.
Свято голих (Naked Mens’ Festival) в Японії – Хадаку Мацури або “свято голих”, який відзначається з 767 року. У храмі Saidaji збирається 3000 чоловіків у віці від 23 до 43 років, які одягнені тільки в на стегнах пов’язки. Мета цього свята – притягнути до себе удачу, оскільки вважається, що гола людина забирає усі нещастя, якщо до нього доторкнутися. Учасники свята після відвідування Храму, де проходять очищення, влаштовують хід по вулицях міста, де сотні людей у пошуках удачі намагаються доторкнутися до них. Цього дня, оскільки на вулиці стоїть прохолодний лютий, та і потрібно мати сміливість, щоб вийти напівголим на вулицю, японці п’ють багато саке.
Шотландське свято Апхелио (Up – Helly – Aa). Жителі міста (Lerwick), в якому проходить свято, роблять 30-футову модель корабля вікінгів (з драконом на носі), вбираються вікінгами, запалюють факели, простують по вулицях, сурмивши в традиційні військові горни, і через усе місто несуть корабель до моря. Більше 900 живописно одягнених учасників йдуть за дружиною з 40 вікінгів і їх гігантським кораблем до місця, де буде засвічений вогонь. Увечері факельна процесія по старовинному обряду поховання померлих воїнів спалює дерев’яну туру вікінгів. На узбережжі корабель спалюють – 900 факелів, що горять, кидають на “древній” корабель.

5 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук