Лімассол – курорт, який не можна назвати виключно спокійним або шумним містом. Тут однаково комфортно почувають себе любителі вечірок, пляжного і пізнавального відпочинку.
вулиця Лімассолу
вулиця Лімассолу

Розмір оригіналу:   670x430
Тип: jpg   Дата:

Якраз наявність цікавих місць для екскурсій – сильна сторона Лімассолу, яка не дозволяє відпочивальникам нудьгувати. Що можна подивитися на цьому кіпрському курорті і куди варто сходити?
Античні і середньовічні пам’ятники
Одним з головних пам’ятників античності біля Лімассолу є Аматус – древнє поселення. Його історія вражає, а засновником міста був ще перший кіпрський цар.
Зручне розташування швидко перетворило Аматус в процвітаючий порт. Зараз він лежить в руїнах і представляє інтерес, невпинно радуючи археологів новими скарбами. На території Аматуса можна побачити храм Афродіти, порт, базиліку, акрополь, колони, барельєфи і фрагменти міських стін.
територія Аматуса
територія Аматуса

Розмір оригіналу:   670x430
Тип: jpg   Дата:

Біля Лімассолу можна відвідати замок Колоссі – пам’ятник Середньовіччя. Після будівництва він став центром госпітал’єрів, які зайнялися виробництвом знаменитого вина Коммандарія.
Масивна головна вежа Колоссі не відрізняється оригінальною архітектурою. Але на її вершині є оглядовий майданчик, який притягає туристів можливістю побачити вражаючі панорами.
З Лімассолу можна швидко дістатися до Куріону – знаменитого міста-держави, що процвітало в античні часи. На території розкопок збереглося декілька об’єктів: міські ворота, будівля з мозаїчними візерунками, фундаменти укріплень і будинків. Великий інтерес представляє амфітеатр, з якого відкриваються види на зону розкопок і околиці.
святилище Аполлона
святилище Аполлона

Розмір оригіналу:   670x430
Тип: jpg   Дата:

Заразом варто заїхати у святилище Аполлона, розташоване біля Куріону. Воно зберегло залишки священного вівтаря, кімнати паломників і гімнастичний зал, де на честь Аполлона регулярно влаштовували змагання.
Головний пам’ятник Лімассолу – міська фортеця – знаходиться поряд з набережною. Сама будівля не відрізняється красою архітектури. Але усередині працює цікавий Музей Середньовіччя. У колекції представлені рицарські обладунки, бронзові вироби, зброя і древні монети. Якщо піднятися на вершину фортеці, можна насолодитися панорамою Лімассолу.
Релігійні пам’ятники
У Старій частині міста стоїть церква Св. Трійці. На її місці раніше розташовувалися інші храми, зруйновані при вторгненні турок. І тільки до XX століття церква перетворилася, ставши розкішним пам’ятником архітектури.
Вхід обрамлений арками і колонами, прикрашеними різьбленням. Внутрішні стіни покриті розписом з біблейськими сценами. А головною святинею церкви вважається ікона в срібному окладі.
церква Св. Трійці
церква Св. Трійці

Розмір оригіналу:   670x430
Тип: jpg   Дата:

У числі відвідуваних храмів Лімассолу – собор Айя-Напа. Його архітектура стала прикладом поєднання сучасного грецького стилю і візантійських традицій. Зовні храм виглядає аскетично. Але інтер’єр здивує розкішшю витончених фресок, масивних колон і арок з ліпниною.
У Лімассолі також є мечеть Кебир – пам’ятник XVI століття і зразок ісламської архітектури. Її убрання відрізняється простотою. Оскільки туристів рідко пускають всередину, можна обмежиться оглядом старовинного фасаду.
Музеї
12 км відділяють Лімассол від Музею Куріону. Він розташувався в селищі Єпістокі і має велику колекцію античних артефактів. По площі музей досить маленький, але його експонати мають величезну цінність. Майже усі вони були виявлені на розкопках Куріону. У двох залах зберігаються монети, витончений розпис, статуетки, мідний посуд, статуя Асклепія, мозаїки і колони.
У самому Лімассолі діє Археологічний музей. Його колекція демонструє вплив Єгипту, Греції, Риму на культуру і історію Кіпру. Експонати – все, що вдалося знайти біля Лімассолу: кераміка, амфори, монети, прикраси, мармурові вироби статуї божеств.
Археологічний музей
Археологічний музей

Розмір оригіналу:   670x430
Тип: jpg   Дата:

Цікавою колекцією володіє Музей народного мистецтва. Він розмістився в історичній будівлі XIX століття. Експонати датуються тим же періодом. У колекції – предмети мистецтва, одяг, інструменти, меблі, фарфорові сервізи, майстерна вишивка кіпрських майстринь, декоративні скрині. Колекція постійно поповнюється силами простих кіпріотів.
Художня галерея – найбільше сховище робіт кіпрських художників. Якщо не було можливості познайомитися з сучасним мистецтвом острова раніше, варто зробити це в галереї. Тут представлені як шедеври класиків, так і сучасні творіння. Музей має в розпорядженні сотні картин, інсталяцій, скульптур і кераміки.
Куди ще сходити в Лімассолі?
Окрім пам’ятників, що представляють історичний інтерес, в Лімассолі є і інші місця для захоплюючого дозвілля. Наприклад, осляча ферма, до мешканців якої туристи і самі кіпріоти випробовують прихильність. Тут містяться кинуті або поранені тварини. Їх можна погодувати або влаштувати в парку пікнік на спеціально обладнаних місцях.
набережна Лімассолу
набережна Лімассолу

Розмір оригіналу:   670x430
Тип: jpg   Дата:

Любителів вина зацікавить поїздка на завод KEO – велике виробництво кращих кіпрських вин. А прихильників романтичних прогулянок притягає набережна Лімассолу. Тут, серед екзотичних пальм, відпочивальники милуються заходом або насолоджуються обідом в кращих ресторанах Лімассолу.

15 жовтня 2015

Автор:

Що подивитися в Лімассолі: цікаві місця в місті і околицях Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук