Після катастрофи острів Паски зміг відродитися, і голландці, що прибули на острів через сто років після кризи, що вибухнула, ніякої кризи не застали, остров'яни були живі, здорові і не голодували. Що сталося, як вони змогли здолати те, що самі натворили на своєму острові? Це було загадкою для учених довгий час.

таємниця острова Паски
таємниця острова Паски

Розмір оригіналу:   832x560
Тип: jpg   Дата:

Ключ до таємниці відродження лежить на Поронго, території між згаслим вулканом з одного боку і морем з іншою. Археологи знайшли тут загадкові зображення, висічені незабаром після екологічної катастрофи. На них дивна істота напівптаха напівлюдини. Людина птах, заповітна мрія людей замкнутих на острові як в пастці. На острові Паски птахів шанували не лише по духовних, але чисто з економічних причин. Прообразом людини птаха став конкретний птах – фрегат.

Це один з видатних хижаків Тихого океану, він здатний долати величезні відстані, тому не дивно, що саме він став тотемом остров'ян.

Культ людини птаха виник як засіб виживання остров'ян. Основою його став щорічний ритуал, змагання в якому брали участь усі племена острова. На нім обирали нову людину птаха. Навпроти кручі Поронго знаходиться група скель, останнє гніздів'я птахів на острові Паски. Кожне плем'я виставляло на змагання свого учасника. Юнаки спускалися із скелі, і пливли півтора кілометри до найбільшого з трьох острівців. Там вони чекали, коли прилетять птахи. Їх метою було добути перше яйце знесене птахами.

Той, що знайшов перше яйце укладав його в спеціальний кошик, який надівав на голову, знову входив у воду в якій, між іншим, водилися акули, і плив назад. Припливши, вручав яйце своєму вождеві.

Вождя цього племені проголошували людиною-птахом! Він отримував право розподілу ресурсів острова на цілий рік. Це було мудре рішення. Таким чином, остров'яни зуміли перевести агресію в русло змагання, тим самим зберегли життєздатність свого суспільства. Історія показала, що культ людини птаха приніс острову стабільність. До приходжу голландців про війни давно забули, їжі вистачало усім, і криза була позаду. Але що тоді згубило цивілізацію?

5 березня 2018

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук